Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będzie się kisić zamiast ładnie spalać :)

Jak masz dobry komin to niska tem. spalin nie straszna.

 

U siebie przez pół roku spaliłem 3170kg dobrego eko to Ty byś spalił ok. 1200kg tani koszt ogrzewania.

 

Szukaj najmniejszego kotła.

 

Pompa ciepła jest droga, może prądem będzie drożej ale bez roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, remontuje kupiony domek, mam do ogarnięcia masę nowych dla mnie tematów, a sam już głupieję, do ogrzania 65 m2, myślałem o piecu z podajnikiem na ekogroszek, bo podobno najtaniej i stosunkowo bezobsługowo, spodobał mi się Per-eko Ksp Duo 15kw, ale czytałem, że są problemy z odpowiednim jego ustawieniem i nie spala za dobrze. Cena około 6500pln. Mam kilka pytań:

1. ten piec ogrzeje dwa razy taką powierzchnię, czy są mniejsze piece z podajnikami?

2. co sądzicie o Per-eko Ksp Duo 15kw? czy w podobnej cenie można kupić coś lepszego?

3. jaki rodzaj palnika będzie najlepszy?

 

Z góry dzięki

Kolego ja grzeje kotłem o mocy 17kW i zobacz co w mojej stopce. Tam pisze 320m2 a ty chcesz podobny kocioł na prawie 6 razy mniejszą pow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to podstawa, polecam eCo........., zobacz na stronie e...........nik jak pracują z nim kotły.

 

http://www.enik.pl/zdalny-dostep

 

Tak wygląda podgląd ze sterownikiem eCo..... w telefonie z androidem.

[ATTACH=CONFIG]193693[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]193693[/ATTACH]

Do wieczora i uważaj bo Cię napadną sprzedawcy wieczorem :) :)

 

Chytrze Darase a wzeczywistosci to ty napadłeś gościa wiadomo że z tym akurat sterownikiem produkuje się tylko pewien margines kociołków wiec naganiasz pięknie tego Pana .:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) niech napadają o ile pomogą sensownie rozwiązać problem, z konkretów to na razie tylko SKAM-P Premium 7kW dzięki uprzejmości kolego Jarecki79, na dzień dzisiejszy dom nie jest ocieplony, jednak jest to w planie w przyszłym roku.

 

Te 7 kW w zupełności wystarczy, do niego porządny ekogroszek z Wesołej (z 2 tony na rok ) i będziesz miał tanio, ciepło i się nie narobisz przy obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) niech napadają o ile pomogą sensownie rozwiązać problem, z konkretów to na razie tylko SKAM-P Premium 7kW dzięki uprzejmości kolego Jarecki79, na dzień dzisiejszy dom nie jest ocieplony, jednak jest to w planie w przyszłym roku.

Na te twoje do ogrzania 65 m2 to tylko pompa ciepła ,albo gaz,,ale zaraz konkurenci węgla tez napadną na Ciebie.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...