Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to Wy szanowni użytkownicy ustalcie sobie kto jest czyim ojcem, synem i szwagrem, a ja bardzo proszę o rozwinięcie myśli na temat ogrzewania gazem,

jaki koszt kotła i użytkowania? jaki typ kotła i jak to działa? bo zielony jestem

druga połowa domu jest ogrzewana własnie w ten sposób i koszty przy dużych mrozach są straszne, około 1000 pln miesiecznie, jest tam stary Junkers taki z "płomyczkiem" grzeje też CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sprzedawca zaoferuje ci towar najlepszy czy na którym ma najwyższą prowizje??..każdy stara się pokazać zalety a z wadami..cóż tzn niedopowiedzenie ..jedyna zaleta duża to panowie tu sprzedający maja dużą wiedzę!! i potrafią dopasować kociołek [daje to efektywne spalanie węgla + ze piecyk czyściejszy w środku]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, remontuje kupiony domek, mam do ogarnięcia masę nowych dla mnie tematów, a sam już głupieję, do ogrzania 65 m2, myślałem o piecu z podajnikiem na ekogroszek, bo podobno najtaniej i stosunkowo bezobsługowo, spodobał mi się Per-eko Ksp Duo 15kw, ale czytałem, że są problemy z odpowiednim jego ustawieniem i nie spala za dobrze. Cena około 6500pln. Mam kilka pytań:

1. ten piec ogrzeje dwa razy taką powierzchnię, czy są mniejsze piece z podajnikami?

2. co sądzicie o Per-eko Ksp Duo 15kw? czy w podobnej cenie można kupić coś lepszego?

3. jaki rodzaj palnika będzie najlepszy?

 

Z góry dzięki

 

Mimo że sam posiadam piec na ekogroszek 12KW to szczerze mówiąc nie polecam Ci zakupu ŻADNEGO pieca na ekogroszek ...

 

Dlaczego ?

 

Przez pierwszy sezon grzałem powierzchnię mieszkalną 95m2 i niemalże nie zniszczyłem nowiutkiego komina (tradycyjny z cegieł). Pojawiły się wykwity i smród na nieużytkowym poddaszu ..

Przy drugim sezonie zrobiłem adaptację poddasza i teraz ogrzewam około 160m2 powierzchni mieszkalnej i uważam że te 12KW to ciągle za dużo mimo że mam tzw. mały palnik ...

 

W Twoim przypadku jak ocieplisz dom to nawet najmniejszy piec 7KW będzie za duży ...

Piece największą sprawność mają przy niemalże maksymalnej mocy , czym niższa moc tym sprawność spada i to coraz drastycznie ...

 

Osobiście na Twoim miejscu jeśli masz gaz to kupiłbym piec na gaz albo nawet kupił grzejniki kumulacyjne aby magazynować ciepło nocą i oddawać także dzień.

 

W węgiel bym się nie bawił. Za mały dom ...

 

PS. Co do sąsiadów i gazu.

Jak dom nie jest ocieplony to zużywa mnóstwo energii i wcale nie dziwota że płacą za gaz fortunę.

Jak nie chcesz ocieplać to kupuj piec na ekogroszek bo napewno przy nieocieplonym domu koszty ogrzewania będą niższe niż przy gazie.

Jednakże jeśli dom będzie dobrze docieplony to zapotrzebowanie na ciepło spada i różnica w opłatach pomiędzy gazem a ekogroszkiem maleje ...

Czym dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię , tym różnice w kosztach ogrzewania spadają , choć gaz zawsze będzie droższy ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Wy szanowni użytkownicy ustalcie sobie kto jest czyim ojcem, synem i szwagrem, a ja bardzo proszę o rozwinięcie myśli na temat ogrzewania gazem,

jaki koszt kotła i użytkowania? jaki typ kotła i jak to działa? bo zielony jestem

druga połowa domu jest ogrzewana własnie w ten sposób i koszty przy dużych mrozach są straszne, około 1000 pln miesiecznie, jest tam stary Junkers taki z "płomyczkiem" grzeje też CWU.

 

Rzetelnie Ci mogę powiedzieć,że w swoim drugim lokum o pow. 41m2 i kotle gazowym Vaillant, stare budownictwo bez izolacji, podczas normalnego mieszkania zima rachunki dochodziły do 520zł jakieś 4lata temu. Obecnie charakter mieszkania weekendowo-rozrywkowy, więc nie mam pojęcia ile by mnie miesiąc aktualnie kosztował przy normalnym grzaniu na 21-23st.C. Jak jestem to ma byc 23st.C a jak sobie tylko stoi, to pilnowane jest +15st.C i tak to się prezentuje. CWU grzane jest osobnym kotłem, też Vaillanta, przepływowym z bodajże hydrogeneratorem (nie ma świeczki, odpala się tylko, gdy odkręcana jest woda i jej temp. idzie ustawiać)

 

Pamiętam, jak w tym mieszkaniu X lat wcześniej był kocioł węglowy, zwykły i było cieplej i taniej. Tyle,że był czas na chodzenie do kotła a dziadek miał zdrowie, aby w nim palić.

 

Aktualnie pod Poznań też taki mniejszy kocioł pojechał z podajnikiem, bo koszty grzania gazem starszego budownictwa Panią przerażały a grzac już tradycyjnie kopciuszkiem nie chciała.

 

Z drugiej strony jak jest opcja, to izolować, bo gazem jest wygodnie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki dom,65m2 to nie jest pałac....

Także uważam,że kominek to nie jest żadne źródło ciepła a tylko do ozdoby ale metraż tutaj jest ważny.

Wegiel się tutaj nie sprawdzi,jeśli po remoncie dom będzie tracił mało ciepła.

 

Szybko wiesz co się sprawdzi a co nie.

 

Znajomi ogrzewają około 70 m2 mieszkanie kotłem 15 kW na który wymienili gazowy bo na rachunki nie wyrabiali - mają stare budownictwo i chociaż ten kocioł jest mocno przewymiarowany to i tak mają dużo taniej i cieplej.

 

Kocioł stoi w piwnicy, więc nie przeszkadza w domu i nie zabiera m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że sam posiadam piec na ekogroszek 12KW to szczerze mówiąc nie polecam Ci zakupu ŻADNEGO pieca na ekogroszek ...

 

Dlaczego ?

 

Przez pierwszy sezon grzałem powierzchnię mieszkalną 95m2 i niemalże nie zniszczyłem nowiutkiego komina (tradycyjny z cegieł). Pojawiły się wykwity i smród na nieużytkowym poddaszu ..

Przy drugim sezonie zrobiłem adaptację poddasza i teraz ogrzewam około 160m2 powierzchni mieszkalnej i uważam że te 12KW to ciągle za dużo mimo że mam tzw. mały palnik ...

 

W Twoim przypadku jak ocieplisz dom to nawet najmniejszy piec 7KW będzie za duży ...

Piece największą sprawność mają przy niemalże maksymalnej mocy , czym niższa moc tym sprawność spada i to coraz drastycznie ...

 

Osobiście na Twoim miejscu jeśli masz gaz to kupiłbym piec na gaz albo nawet kupił grzejniki kumulacyjne aby magazynować ciepło nocą i oddawać także dzień.

 

W węgiel bym się nie bawił. Za mały dom ...

 

PS. Co do sąsiadów i gazu.

Jak dom nie jest ocieplony to zużywa mnóstwo energii i wcale nie dziwota że płacą za gaz fortunę.

Jak nie chcesz ocieplać to kupuj piec na ekogroszek bo napewno przy nieocieplonym domu koszty ogrzewania będą niższe niż przy gazie.

Jednakże jeśli dom będzie dobrze docieplony to zapotrzebowanie na ciepło spada i różnica w opłatach pomiędzy gazem a ekogroszkiem maleje ...

Czym dom ma mniejsze zapotrzebowanie na energię , tym różnice w kosztach ogrzewania spadają , choć gaz zawsze będzie droższy ...

 

Ja się z Tobą nie zgodzę, bo chociaż mam nowy dom i użytkowej 150 m2 to kocioł 18 kW nie spowodował u mnie żadnych problemów pomimo tak znacznego przewymiarowania.

 

Tak jak pisałem znajomi mają od lat kocioł 15 kW przy 70 m2 starego budownictwa i nie przekonałbyś ich do gazu [którym grzali wcześniej] bo wiedzą jaka jest różnica w kosztach i teraz stać ich na 22-23 st zimą w domu, a przy gazie mieli 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skam-pem 12kW ogrzewam 60m2.Teraz wziąłbym 7kW ale wtedy nie było.

 

To z ciekawości , ile spaliłeś ekogroszku podczas "sezonu" ? I jak długo trwał sezon. Ciekawi mnie jak powierzchnia przekłada się do zużycia , bo z moich doświadczeń wcale nie jest liniowa ...

 

U mnie pierwszy sezon (do ogrzania 95m2 pow. mieszkalnej) - około 2,1t , drugi sezon do ogrzania około 160m2 pow. mieszkalnej około 2,5t.

 

Też Skam-P 12KW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...