Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja w zeszłym roku,latem grzałem CWU grzałką.Teraz płacę za to niezły rachunek.Teraz grzeję piecem i wychodzi mi ok.2,50zł na dobę.

 

Ja niestety chyba bałbym się używać pieca do grzania tylko wody ...

 

U mnie zapotrzebowanie na CWU małe i większośc czasu piec byłby w podtrzymaniu ...

 

W pierwszym "sezonie" piec był właśnie długo w podtrzymaniu i zaczęły pojawiać mi się wykwity na kominie. Walczyłem z tym kilka miesięcy i dopiero tak naprawdę zwiększenie zapotrzebowanie na ciepło (zwiększenie metrażu) pomogło ...

 

Więc grzanie samej wody poza sezonem to nie dla mnie ...

Szkoda mi komina i pieca ...

 

U mnie mam bojler z grzałką i poza sezonem grzeję pradem w II taryfie (4 godziny grzania na dobę).

 

Grzanie pradem kosztuje mnie około 50zł za miesiąc ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Spotkałem się w tym wątku z pytaniem o kotły firmy Termiko z Jarocina (http://www.termiko.eu) niestety nie było odpowiedzi.

 

Czy chociaż jedna osoba ma taki kociołem i może coś napisać?

 

 

to może ja opisze swoje doswiadczenia z firma Termiko , znalazlem ich oferte na allegro i zadzwonilem pod podany numer pan ktory przyjmowal zamowienie cos tam doradzil i poopowiadal wiec zamowilem a pan poinformowal ze podana cena na alegro jest cena bez Vat ale zeby bylo taniej to sprzedaja mi go przez i ch instalatora z 8% podatku, mi to pasowalo zawsze cos taniej to sie zgodzilem , po 6 dniach dojechal kocioł wygladal OK po za drobnymi szczegolami np brak naklejki logo termiko, dostalem gwarancje i kierowca odjechal z gotowka a brak logo niedawal mi spokoju wiec wrzucilem dane instalatora w googe i pokazalo TOMIKO - KOTŁY C.O.

Lisewo 61, 62-310 Pyzdry i sie wk...em zamawialem kociol Astro W2 w firmie Termiko a dostalem kociol Jowisz z firmy Tomiko wygladaja prawie identycznie ale niewiem jak z jakoscią wyglada na to ze sprzedawca Termiko ma na lewo interes sprzedajac podobne kotly innej firmy, ja odradzam firme Termiko za takie podejscie do klienta.

pozdrawiam oszukany klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie są średnie wymiary kotła na ekogroszek, bo chciałbym w projektowanej kotłowni na niego miejsce wygospodarować? Czy zasobnik na ekogroszek jest przez różnych producentów możliwy do kupienia razem z piecem montowany po lewej lub prawej stronie, czy jest to zależne od konkretnego modelu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D999 ten na T i ten na T, myśleli pewnie że się nie połapiesz :)

W większości te kociołki z półki za 5tyś to w cenach netto, ale oko przyciąga a jak zadzwonisz to wtedy się dowiadujesz że trzeba doliczyć 23% albo że dostaniesz w tej cenie ale bez papiera tylko z gwarancją itd.

Tylko że Karta gwarancyjna jest ważna z dowodem zakupu ( paragon, faktura ), za jakiś czas ktoś może zapomnieć że kocioł poszedł na lewoka albo nie będzie chciał pamiętać.

Klient zawsze najlepiej wychodzi na tym jak kupuje na 23%, odbierasz co swoje z US a na tych 8 zawsze coś ci doliczą i to co pozornie wydaje się taniej w rzeczywistości wychodzi drożej.

Jedynie ci co budują nowe domy a skończy się limit do odpisu bo wiadomo budowa to nie remoncik, ci stoją pod ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie są średnie wymiary kotła na ekogroszek, bo chciałbym w projektowanej kotłowni na niego miejsce wygospodarować? Czy zasobnik na ekogroszek jest przez różnych producentów możliwy do kupienia razem z piecem montowany po lewej lub prawej stronie, czy jest to zależne od konkretnego modelu?

Kolego, to nie jest tak hop z tymi wymiarami, czasem kotły niby jednej mocy a jeden od drugiego jest dwa razy większych gabarytów.

W niektórych jest możliwość przełożenia palnika na prawo czy lewo ale chyba w większości trzeba sobie zamówić wg. potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Artur że wystarczy :)

Powodzenia nadal życzę,

 

Wiem że trochę nie ten wątek , ale czy jest jakiś sposób aby wyliczyć choć zbliżone zapotrzebowanie na ciepło domu ?

 

Jestem ciekawy , bo mam certyfikat , ale sądzę że można nim sobie ...

 

Poprzedni sezon , piec Skam-P 12KW. Ekogroszek nie wiadomo jakiś ruski , czy też kazachski , sądze że nie więcej niż 24MJ (albo i mniej ..)

Spaliłem od października do końca kwietnia (czy tez poczatku maja) około 2,7 tony ekogrochu.

Powierzchnia mieszkalna - 165m2 , reszta nie użytkowa , więc nie podaję ...

Ogrzewanie mieszane , dodatkowo rekuperator.

Zużycie zawiera CO + CWU.

 

Da się patrząc na spalanie jakoś wyliczyć zapotrzebowanie na ciepło realne ?

 

Jestem bardzo ciekawy , bo nie ukrywam że w przyszłości (sądzę że za wiele lat (taką mam nadzieję że piec Skam-P 12KW wytrzyma jak najdlużej , bo jednak tania zabawka to nie jest) kupię sobie pompę ciepła powietrzna i warto by wiedzieć na co się połakomić ;-)

 

Da się jakoś to policzyć ze zużycia opału ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65 chodzi o piec do ogrzania domu około 150m2, czyli coś niedużego. W sobotę robiłem wykop i okazało się że teren strasznie podmokły, musiałem zrezygnować z piwnicy i przenieść na parter kotłownie (sąsiedzi walczą z wodą w piwnicach, a ja na to kasy nie mam). Tu liczę się już z miejscem więc stąd pytanie ile tak mniej więcej można zakładać aby (na dziś dzień) nie wiedząc jaki konkretnie piec kupię mieć jakoś te miejsce rozsądnie rozłożone? Doczytałem się że głębokość pieca to około minimum 1m, a to w sumie najistotniejszy wymiar dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,dla Twojej wiedzy DGP jest zrobione po to,żeby nie przegrzać salonu i kuchni,podobnie jak zamknięta obudowa kominka z płyt szamotowych i wkład z podwójną szybą..

 

Hmm ...

 

A mi się zdawało że ilość KW wytworzonych przez kominek jest zależne od ilości opału i częstości podwania tak jak w każdych innych piecach na paliwo stałe.

Moc kominka reguluje się właśnie ilością spalanego opału i częstością podawania ...

 

Jak dasz jedną szczapę drewna lub jeden brykiecik to na 100% nie przegrzejesz pomieszczenia a właściwości "klimatyczne" uzyskasz ...

 

Wiem bo w ten sposób steruję mocą kominka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wiem że trochę nie ten wątek , ale czy jest jakiś sposób aby wyliczyć choć zbliżone zapotrzebowanie na ciepło domu ?

Jestem ciekawy , bo mam certyfikat , ale sądzę że można nim sobie ...

Nie tylko zbliżone ale w miare dokładne zapotrzebowanie domu na ciepło i zużycie energii na ogrzewanie można obliczyć bawiąc się poniższym programem:

http://www.sankom.pl/program-audytor-ozc

Jest trochę skomplikowany ale do opanowania.

Ja liczyłem na piechotę i wyszło w miarę zbliżone do w/w na podstawie tabelki ze str.13 i 14,przerabiając ją do excela:

http://www.elektra.eu/pdf/content/vademecum_elektra.pdf

Był nie dawno fajny arkusz kalkulacyjny kbab-a ale chyba został wykasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azizi masz jakiś projekt, albo podeslij jakiś szkic jak ma wyglądać kotłownia ?

czy jeszcze nie zdecydowałeś do końca ?

Wiesz gdzie będzie komin ?

tego się nie da tak z powietrza wziąć, trzeba wiedzieć gdzie jest wyczyska żeby jej kotłem nie zastawić, trzeba wziąć pod uwagę odległość ślimaka od ściany żebyć za dwa lata nie musiał kotła odsuwać i wody spuszczać tylko dla tego że nie można z wyczystki skorzystać w celu usunięcia pyłu z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zbliżone ale w miare dokładne zapotrzebowanie domu na ciepło i zużycie energii na ogrzewanie można obliczyć bawiąc się poniższym programem:

http://www.sankom.pl/program-audytor-ozc

Jest trochę skomplikowany ale do opanowania.

Ja liczyłem na piechotę i wyszło w miarę zbliżone do w/w na podstawie tabelki ze str.13 i 14,przerabiając ją do excela:

http://www.elektra.eu/pdf/content/vademecum_elektra.pdf

Był nie dawno fajny arkusz kalkulacyjny kbab-a ale chyba został wykasowany.

 

Mam ten kalkulatorek u mnie na dysku , kiedyś zciągnąłem ...

 

Szczerze mówiąc wpisuję tam dane ale i tak wychodza nie do końca wiarygodne wyniki ...

 

Wyszło mi że musiałbym spalić węgla za ponad 3000zł (tona za 700zł) i to podtuningowaniu sprawności kotła aż do 80% , bo tak wychodziło prawie 4000zł ...

 

A spaliłem około 2,7t węgla po 700zł czyli za około 1900zł ...

 

Wylicza mi zapotrzebowanie na na mniej niż 7KW (max na sezon grzewczy) , ale czy to ma coś wspólnego z rzeczywostością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest ale jak pisałem musiałem przenieść kotłownie na piętro i obecnie tak na szybko wygląda to mniej więcej tak (kotłownia zwymiarowana). Piec miałby stać na ścianie z kominem.

 

4u3s.jpg

 

Do wyczystki dostęp byłby dobry. Z boku miałbym miejsce na składowanie opału.

Na tej ściance 2,03m spokojnie zmieścisz kocioł z kolanem skrętnym lub wylotem bocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minertu dziękuję bardzo za odpowiedz. Czy głębokość pieca razem z jego podłączeniem mogę przyjąć średnio około 1m?

Chciałbym właśnie wstawić piec obok komina i zaraz za nim byłby zasobnik. Myślę że taka kotłownia w miarę ustawna by była, a i garażu bym nie zabrał za wiele bo zostaje mi 6m głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę nie ten wątek , ale czy jest jakiś sposób aby wyliczyć choć zbliżone zapotrzebowanie na ciepło domu ?

 

Da się - poczytaj mój wątek z testami to zobaczysz na jakiej sprawności kocioł pracuje zimą.

 

Gdy kupisz ten sam węgiel co ja i będzie prawidłowo spalany możesz przyjąć podobną sprawność u siebie [ patrząc tylko na maksymalne zużycie węgla u mnie bo mam przewymiarowany kocioł i Twojego sprawnością na pewno nie przebiję ] i obliczyć średnią moc w ciągu doby co będzie równoważne zapotrzebowaniu na ciepło [o ile nie będziesz w tym czasie zwiększał ani zmniejszał temperatury w domu].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest ale jak pisałem musiałem przenieść kotłownie na piętro i obecnie tak na szybko wygląda to mniej więcej tak (kotłownia zwymiarowana). Piec miałby stać na ścianie z kominem.

 

4u3s.jpg

 

Do wyczystki dostęp byłby dobry. Z boku miałbym miejsce na składowanie opału.

 

Napisz do Karoki, ma Skama 12kę na sklepie z możliwością podłączenia palnika z obu stron, górne wyjście spalin.

Na głębokość 65cm, na szerokość z podajnikiem 113cm. Przy palniku, który tam jest na przysłowiowe "zero" musisz dodać niecałe 20cm, aby wyjąc palnik kombinacyjnie, tj. demontaż w pierwszej kolejności motoreduktora a póxniej wyjdzie korpus palnika z kotła.... albo bez takich zabaw, aby wyjąc cały palnik niecałe 40cm

 

Resztę poda Ci Karoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...