Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyboru ostatecznego nie dokonałem waham się między SKAMP-P PREMIUM a RBR EKOUNIWERSAL oraz mocą 17kW czy 25kW , 23kW dla RBR nie napisałem w tym temacie aby wywołać wojnę, chciałem po prostu zwyczajnie w świecie się poradzić ponieważ nie chcę popełnić drugi raz błędu z wyborem kotła jaki zrobiłem podczas budowy domu. Wybór jest naprawdę dla mnie trudny i wiem jakie będą konsekwencje , ponieważ w razie czego to ja z nimi pozostanę tak jak ma to miejsce w tej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyboru ostatecznego nie dokonałem waham się między SKAMP-P PREMIUM a RBR EKOUNIWERSAL oraz mocą 17kW czy 25kW , 23kW dla RBR nie napisałem w tym temacie aby wywołać wojnę, chciałem po prostu zwyczajnie w świecie się poradzić ponieważ nie chcę popełnić drugi raz błędu z wyborem kotła jaki zrobiłem podczas budowy domu. Wybór jest naprawdę dla mnie trudny i wiem jakie będą konsekwencje , ponieważ w razie czego to ja z nimi pozostanę tak jak ma to miejsce w tej chwili.
Radę dostałeś ale tak jak piszesz - to jest twój wybór z którym będziesz sobie musiał poradzić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaką moc Ci doradził do jakiego obciążenia cieplnego ?

Producent wykonywał przed doborem kotła audyt energetyczny Twojego domu tzw. OZC ?

 

Skoro znów tu jesteś a w wątku o PPC nie zdementowałeś wypisanych głupot kopiuję moje pytanie do Ciebie - wpis #12249 - link:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page613

 

cytuję:

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Arturo72 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Papier wszystko przyjmie ;)

Na forum masz masę przypadków inwestorów,gdzie w domach z niskim obciążeniem pracuje kocioł 10kW a efekty można poczytać."

 

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał SUSPENSER http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

 

 

 

Niestety przyjmie tez pisanie bez żadnych podstaw i doświadczeń własnych, a opieranie się na opiniach osób, które nie mierzą podstawowych danych nie ma sensu bo co z nich wynika ?

 

Dlatego Twój wpis: "Na dzień dzisiejszy nie ma kotła na ekogroszek,który grzejąc z optymalną sprawnością czyt.najbardziej ekonomicznie zejdzie poniżej 8kW mocy grzewczej" to bzdura - dlaczego akurat 8 kW a nie 5,6,7,9,10 kW ? Na jakiej podstawie to oszacowałeś ?

 

 

Arturo72 - czekam na odpowiedzi bo nie zdementowałeś głupot, które wypisałeś [zaznaczyłem je tłustym drukiem] ani nie podparłeś ich żadnymi konkretami.

 

Proszę kolegów o nie podpowiadanie - niech się Arturo72 wysili i douczy zanim się znowu skompromituje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyboru ostatecznego nie dokonałem waham się między SKAMP-P PREMIUM a RBR EKOUNIWERSAL oraz mocą 17kW czy 25kW , 23kW dla RBR nie napisałem w tym temacie aby wywołać wojnę, chciałem po prostu zwyczajnie w świecie się poradzić ponieważ nie chcę popełnić drugi raz błędu z wyborem kotła jaki zrobiłem podczas budowy domu. Wybór jest naprawdę dla mnie trudny i wiem jakie będą konsekwencje , ponieważ w razie czego to ja z nimi pozostanę tak jak ma to miejsce w tej chwili.

a jaki masz teraz piec?ile kw? jaka użytkowa?

a ja wiem czy tu są wojny???forum żyje dzięki temu :) .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz doradzać a nie czytasz postów? Przecież już to pisał to ile razy musi to być pisane aby to dotarło?

na doradzanie "za cienki w uszach jestem " :D po prostu nie w temacie i grzecznie zapytałem [nie ciebie, w sumie czy to ma znaczenie?? ] :D

aha nadmieniam ze nie studiuje twoich postów byś i mnie nie posadził o...[właśnie wziąłem się za czytanie :D]

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz teraz piec?ile kw? jaka użytkowa?

a ja wiem czy tu są wojny???forum żyje dzięki temu :) .

 

Obecnie używam kotła KOSTRZEWA Pellets Lambda Control moc dla pellet 30kW dla ekogroszku 39kW , pow domu to 310m2 w tym garaż 36m2 i kotłownia 14m2 , w sobotę odwiedzi mnie w ramach rekonesansu instalator montujący między innymi kotły SKAMP-P Premium , chętnie na taki rekonesans zaprosił bym też instalatora kotłów RBR EKOUNIWERSAL najchętniej w tym samym terminie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam kotła KOSTRZEWA Pellets Lambda Control moc dla pellet 30kW dla ekogroszku 39kW , pow domu to 310m2 w tym garaż 36m2 i kotłownia 14m2 , w sobotę odwiedzi mnie w ramach rekonesansu instalator montujący między innymi kotły SKAMP-P Premium , chętnie na taki rekonesans zaprosił bym też instalatora kotłów RBR EKOUNIWERSAL najchętniej w tym samym terminie :D

Jeśli to jest powierzchnia całkowita nie użytkowa to 17kw uciągnie to .Ja po podłogach mam 240m2 i 16kw na nieocieplonym budynku dała sobie rade w mrozy [ściana na pustaka i temperatura około 19 stopni] Teraz rozumiem czemu 17 wydaje się mała skoro miałeś takiego smoka :(

miejscowi instalatorzy lubią przewymiarowane piece cyt jednego "bo szybko się grzejniki nagrzewają :D "

I jak kolega chce wygodne palenie to bruli lub ecoal...sterowniki są naprawdę niezłe :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola jak będzie decyzja to znajdzie się taki co nie montuje tylko jednego kotła.

Zainstaluje jaki kupisz.

 

Chodzi mi o to aby właśnie przed zakupem instalator mnie odwiedził chociaż by po to żeby stwierdzić jakich przeróbek kotłownia wymaga o ile wymaga pod dany kocioł , sterowniki w tych kotłach są różne mają różną funkcjonalność IRYD steruje zaworem z siłownikiem który aktualnie posiadam w mojej kotłowni eCoal nie więc pewnie trzeba by go zdemontować , generalnie nie bronię się przed przeróbkami w kotłowni jeśli miały by poprawić współpracę kotła z instalacją grzewczą , ludzie nie kłóćcie się tylko pomóżcie , jak znowu się pomylę przy wyborze to moja stara mnie z domu wywali i każe płacić jeszcze za ogrzewanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...