Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyboru ostatecznego nie dokonałem waham się między SKAMP-P PREMIUM a RBR EKOUNIWERSAL oraz mocą 17kW czy 25kW , 23kW dla RBR nie napisałem w tym temacie aby wywołać wojnę, chciałem po prostu zwyczajnie w świecie się poradzić ponieważ nie chcę popełnić drugi raz błędu z wyborem kotła jaki zrobiłem podczas budowy domu. Wybór jest naprawdę dla mnie trudny i wiem jakie będą konsekwencje , ponieważ w razie czego to ja z nimi pozostanę tak jak ma to miejsce w tej chwili.

 

A jaką moc kotła SKAM-P PREMIUM doradził Ci Jarecki? Weź to od niego na piśmie. To odpowiedzialny człowiek w tej materii. W razie czego nie będzie się wykręcał. Karoka i Ci wszyscy inni będą Ci pisać, że ich zdaniem to ..., ale wybór należy do Ciebie i w razie czego będą bezsilni. I co im zrobisz. Figę.

Karoka to kierowca PKS-u, użytkownik kotła (ostatnio RBR) i dealer węgla, od parunastu miesięcy próbujący swoich sił jako dealer kotłów (z różnym skutkiem). O mocy kotła RBR rozmawiaj raczej z jego producentem, bo karoka nie wie, jakie moce mają te kotły (jak to wyszło na wątku o RBR). Może producent da Ci takie informacje i gwarancje?

Jarecki to producent z wieloletnią praktyką, od wielu lat doradzający (i handlujący rzecz jasna) na forach. Możesz łatwo sprawdzić jego forumową działalność. Jeśli Ci da na piśmie moc kotła - to wyegzekwujesz od niego ewentualne działania korygujące w razie wpadki (której prawdopodobieństwo - moim zdaniem - jest znikome). A porady praktyczne i serwis da Ci nie gorsze od karoki (instalatorów także Ci zabezpieczy).

Konstrukcyjnie kotły RBR i SKAM-P różnią się nieznacznie.

Nie patrz na to, co pisze niejaki Piotrek42. Znam go dobrze. Obok swoich rozlicznych zalet ma on, niestety, taką cechę, że jak się na kogoś osobiście uweźmie, to jedzie po nim jak z górki bez hamulców. Od pewnego czasu uwziął się na Jareckiego.

Moja rada - wybieraj SKAM-Pa.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,że decyzję musi Pan sam podjąć.

Był i widział.Także kocioł po badaniach.

 

Uważam,że powinien wybrać z zakresu 17-25kW, ale nie widziałem na żywo domu. Stąd polecenie instalatora.

Z praktyki - a trochę jeżdżę.... powiedzieć mogę i powtórzyć,że już często widziałem wielkie chaty niby 140metrowe i malutkie domki niby 170-180metrowe....

 

Mówiłem natomiast co sam ogrzewam kotłem 25kW, bez w zasadzie żadnego ocieplenia i przy starych oknach.

 

W kłótnie wchodzić nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką moc kotła SKAM-P PREMIUM doradził Ci Jarecki? Weź to od niego na piśmie. To odpowiedzialny człowiek w tej materii. W razie czego nie będzie się wykręcał. Karoka i Ci wszyscy inni będą Ci pisać, że ich zdaniem to ..., ale wybór należy do Ciebie i w razie czego będą bezsilni. I co im zrobisz. Figę.

Karoka to kierowca PKS-u, użytkownik kotła (ostatnio RBR) i dealer węgla, od parunastu miesięcy próbujący swoich sił jako dealer kotłów (z różnym skutkiem). O mocy kotła RBR rozmawiaj raczej z jego producentem, bo karoka nie wie, jakie moce mają te kotły (jak to wyszło na wątku o RBR). Może producent da Ci takie informacje i gwarancje?

Jarecki to producent z wieloletnią praktyką, od wielu lat doradzający (i handlujący rzecz jasna) na forach. Możesz łatwo sprawdzić jego forumową działalność. Jeśli Ci da na piśmie moc kotła - to wyegzekwujesz od niego ewentualne działania korygujące w razie wpadki (której prawdopodobieństwo - moim zdaniem - jest znikome). A porady praktyczne i serwis da Ci nie gorsze od karoki (instalatorów także Ci zabezpieczy).

Konstrukcyjnie kotły RBR i SKAM-P różnią się nieznacznie.

Nie patrz na to, co pisze niejaki Piotrek42. Znam go dobrze. Obok swoich rozlicznych zalet ma on, niestety, taką cechę, że jak się na kogoś osobiście uweźmie, to jedzie po nim jak z górki bez hamulców. Od pewnego czasu uwziął się na Jareckiego.

Moja rada - wybieraj SKAM-Pa.

Jak by nie było tych osobistych wycieczek do osób :

4 x karoka

2 x Jarecki

1 x Piotrek

to bardzo ta wypowiedź mi się podoba. Jednak ze względu na znajomość tego forum i dyskusji w nim zawartych odnoszę wrażenie że twoje odniesienie do karoki jest podobne z tym co napisałeś o Piotrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki to producent z wieloletnią praktyką, od wielu lat doradzający (i handlujący rzecz jasna) na forach. Możesz łatwo sprawdzić jego forumową działalność.

 

Małe sprostowanie- Jarecki to zięc producenta :) Zgadzam sie z Zawijanem w 100% jakby nie fora i PR na nich ,to te kotły powinny stać na jednej półce z kotłami np Dziubarczyka, nie -to że są złe! bo złe nie są! są po prostu przeciętne ale że co niektórzy ładnie o nich pisza i czytajac ma się wrażenie że to nie wiadomo jaki wyrób.Zawijan, jeszcze 2 lata temu jechałeś po Jareckim jak..... ( każdy dopisze sobie co chce) hehe nie ma to jak dać zlecenie na przeglady w ipchw :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnych szukaj u siebie i obyś wiedział, co masz w domu, bo na chwile obecną badań na to nie ma a wpisy w DTR mówią,że ktoś się kolosalnie pomylił wypełniając tabelę..... odnośnie mocy, spalania, sprawności. Ma to być wyprostowane, poczekajmy co wyjdzie

Masz kocioł od SYNA producenta, więc co lotosz? Reszta in-cognito to tutaj niby kwiatki oferuje? Karoka i minertu z dobroci serca handlują, także moimi wyrobami?

Ile razy można powtarzać,że większość producentów kotłów, to firmy rodzinne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było tych osobistych wycieczek do osób :

4 x karoka

2 x Jarecki

1 x Piotrek

to bardzo ta wypowiedź mi się podoba. Jednak ze względu na znajomość tego forum i dyskusji w nim zawartych odnoszę wrażenie że twoje odniesienie do karoki jest podobne z tym co napisałeś o Piotrku.

 

To nie są "osobiste wycieczki", ani moje opinie. To są suche fakty. Do rozważenia.

Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz??? sprzedajesz g...w ładnym papierku i jeszcze się rzucasz?? Sprzedajesz na forum i dzieki forum wiec licz się również z niepochlebnymi opinimi. dlaczego nie napisałeś jaką grubosć blachy i w którym miejscu jest w kotłach skamp?

 

Nie pozwolę się obrażać małemu naciągaczowi, skoro tak jedziesz, to Ci napisze,że gówno w ładnym papierku masz u siebie w kotłowni.

Dlaczego - bo nie wiesz co masz a jego producent podaje,że ma sprawnośc 88% i tak twierdzą sprzedający, nie mniej jak 88%

a to, co producent podał pokazuje,że dla mocy znamionowej ten mały przy podanym węglu ma 54-55%sprawności. Używając Twoich słów taki wynik świadczy o tym,że masz gówno w ładnym papierku.

 

Kończąc dyskusję z Tobą, jaka jest prawda pokażą badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, jeszcze 2 lata temu jechałeś po Jareckim jak..... ( każdy dopisze sobie co chce) hehe nie ma to jak dać zlecenie na przeglady w ipchw :p

 

Małe sprostowanie.

To nie ja "jechałem po Jareckim". To Ty, do spółki z Jareckim, jechaliście po nowym forumowiczu ZawiJanie, który pojawił się na forum i miał czelność podważać Wasze twierdzenia i poglądy. Z biegiem czasu Jarecki trochę się douczył, trochę zmienił poglądy. Rozwinął się i wydoroślał - tak bym to określił z perspektywy mojego blisko 70-letniego doświadczenia życiowego.

A Ty Pietruś biegasz ciągle w kółka i kółeczka. Nie wyrwiesz się już z tego zaklętego kręgu (jak Ci to napisałem). Porównaj, jak od pewnego czasu pisze na forum Jarecki, a jak Ty. On poleciał do przodu, a Ty się cofasz. Ale pisz sobie, pisz... Każdemu wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.

To nie ja "jechałem po Jareckim". To Ty, do spółki z Jareckim, jechaliście po nowym forumowiczu ZawiJanie, który pojawił się na forum i miał czelność podważać Wasze twierdzenia i poglądy. Z biegiem czasu Jarecki trochę się douczył, trochę zmienił poglądy. Rozwinął się i wydoroślał - tak bym to określił z perspektywy mojego blisko 70-letniego doświadczenia życiowego.

A Ty Pietruś biegasz ciągle w kółka i kółeczka. Nie wyrwiesz się już z tego zaklętego kręgu (jak Ci to napisałem). Porównaj, jak od pewnego czasu pisze na forum Jarecki, a jak Ty. On poleciał do przodu, a Ty się cofasz. Ale pisz sobie, pisz... Każdemu wolno.

Tak,tak, wiem Zawijan :) nawet na emeryturze można sobie dorobić (umowa-zlecenie) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać :)

 

Wcześniej też nie szukałeś i wymyśliłeś to sobie na poczekaniu - dlatego nie ma sensu szukać.

 

Miej chłopie jaja i przyznaj, że się pomyliłeś bo ja Ci nie odpuszczę pisania bzdur dokąd ich nie zdementujesz, bo uwierzy w to ktoś nie znający tematu i sobie narobi bigosu - a potem napisze, że mu tak na FM poradzili [co będzie świadczyć także o mnie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są "osobiste wycieczki", ani moje opinie. To są suche fakty. Do rozważenia.

Nic więcej.

Zawijan, dobrze że ludzie mają oczy.

Szli żeście na noże z Jareckim a teraz jeden drugiemu w dupę włazi.

Wystarczy poczytać do tyłu jaki jesteś wiarygodny.

To nic innego jak prywatne wycieczki proszę pana, te wyłuszczenia i pisanie zawistnych opinii.

Już Co pisałem kilka razy, całe szczęście że nie TY wystawiasz mi opinię a moi klienci.

Co nie mogłeś się doczekać aż noga mi się powinie to zacząłeś kąsać w inny sposób ?

Ja ludzie czytają to wiedzą od kogo co mogą uzyskać.

Wiem że czytasz co ludzie o mnie piszą i szlak Cię trafia.

Jak ktoś coś potrzebuje to wie że zawsze uzyska ode mnie pomoc.

Jeśli ktoś źle napisze o Twoim kotle to zostanie przez Ciebie nazwany, nieukiem i wyśmiany jak można to było nieraz zaobserwować w lekturze forum.

Taka między nami różnica p. doktorze.

W sumie to dziękuję za te oszczerstwa i takie Twoje działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Zawijanem w 100% jakby nie fora i PR na nich ,to te kotły powinny stać na jednej półce z kotłami np Dziubarczyka ...

 

Zawijan chyba tak nie twierdzi ?

 

... nie -to że są złe! bo złe nie są! są po prostu przeciętne ale że co niektórzy ładnie o nich pisza i czytajac ma się wrażenie że to nie wiadomo jaki wyrób

 

Tu się z Tobą nie zgodzę bo wg mnie są bardzo dobre co pokazały ostatnie wyniki badań.

 

Inną sprawą są relacje personalne, ale np. to, że ktoś nie lubi producenta czy dilera jakiegoś samochodu nie oznacza, że produkt jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...