Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ja znowu sprowokowałem tą przepychankę ?

Odezwałem się tylko bo ktoś próbuje od jakiegoś czasu bardzo mi szkodzić i przykłada się z całych sił a i tak mu nie wychodzi :)

Powiem nawet że przynosi to skutek całkowicie odwrotny i szkodzi tylko sobie swoimi działaniami.

Ale to nie mój cyrk i nie moje ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz : moj kocioł...

Kocioł grzewczy wykonany jest z blachy stalowej P265GH. Grubość blach korpusu, które z jednej strony stykają się ze spalinami, a z drugiej z wodą wynosi 5 mm (dla blach poziomych lamel wodnych 6 mm), od strony zewnętrznej zastosowano blachy grubości 5 mm.

 

jak widać nie rzuciłes mnie na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutuj, ale z osobą, która Cię atakuje i na mnie wówczas nie wjeżdżaj, bo to Ty osobiście, Minertu, Piotr itd. osobiście znaliście Zawijana.

To Wy go odwiedzaliście.

 

Ja podczas badań go nie widziałem, nie zlecałem mu badań ani też do niego nie dzwoniłem aby się na badania umówić.

 

Widzisz w tym różnicę?

Wyjaśnijcie sobie to wszystko sami i mnie w te brudy nie wciągajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że również to zauważyłeś.

 

Pewne rzeczy widać, ale nie można zaprzeczyć,że wszedł na Wasz wątek jak inni pisali niezbyt pochlebnie na jego wątku.

Zadał techniczne pytania i wywołało to wielką, wielką awanturę. Myślałem,że się skończy jak minertu podał,że kotły maja być badane w Łodzi i czekają na swoją kolej.

Moim zdaniem dalsza dyskusja w tym temacie to darcie kotów, poczekają wszyscy na badania i zobaczymy,.

 

Nie mniej znacie się wszyscy dobrze osobiście, Ty, chłopaki, firma Elektro-system, czy producent kotła o którym była mowa w tej burzliwej dyskusji.

W gronie znajomych można chyba pewne sprawy wyjaśnić. Ty także chwaliłeś laboratorium w Zabrzu, straciliście równowagę, weszły emocje- wyjaśnijcie to sobie sami, mnie w to proszę nie wciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to skąd - ja też piszę o moim rankingu kotłów, więc niemalże poczułem się pominięty ;):lol2:

 

Twój ranking kotłów mało mnie obchodzi. Bez obrazy. Zupełnie tak samo, jak wszystkie inne rankingi.

 

Jak dotąd, nigdy nie porównywałem ze sobą żadnych kotłów i nadal nie mam zamiaru tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym dealerem to mocno przesadziłeś i raczej nie wiem czy sam do siebie użyłem takiego określenia, może nie pamiętam.

 

Nazwałem Cię kiedyś "handlarzykiem", bez złych zamiarów z mojej strony, to się publicznie obraziłeś a inni zaczęli po mnie skakać, jak wszy po łysej kobyle. Jeden z forumowiczów poradził mi wtedy, żebym nazywał Cie inaczej, np. dealerem, bo to bardziej dostojnie. Tak Cię więc nazwałem. I tyle. Też bez złych zamiarów.

 

Jakbym spisał tu wszystko to, co różni forumowicze napisali o mnie (w tym także i Ty) - to dopiero "włos się jeży". A jednak, jak widzisz, żyję i mam się dobrze. Nie rób problemu ze słów. Trzymaj się meritum. Moja diagnoza - "będziesz żył".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no...

Nie przesadzajmy z tą znajomością osobistą.

To, że komuś pokazałem "na jego własne oczy", jak wygląda laboratorium spalania i aparatura badawcza, bo mieli o tym pojęcie księżycowe - nie świadczy jeszcze o "osobistej znajomości". To, że piszą do mnie "per Panie Jacku", a ja nie protestuję, to też jeszcze żadna "osobista znajomość". Nie miałem i nie mam z tymi Panami żadnych osobistych spraw i kontaktów. Z Panem Jareckim - też nie. To tacy sami forumowicze, jak wszyscy inni.

Osobiste kontakty mam tylko z osobami z Elektro-Systemu i Ogniwa - to moi partnerzy. Jasne?

 

Odrzućcie wszyscy poszukiwania "wątków osobistych" a zacznijcie szukać "wątków merytorycznych", bo ja piszę merytorycznie. Imputowanie mi "celów osobistych" jest nadużyciem z Waszej strony.

 

Zadałem na wątku o RBRze jedno (tylko jedno) pytanie absolutnie merytoryczne, które próbowano rozwodnić za pomocą ponad 300-stu komentarzy, głównie n/t mojej osobowości. Nie udało się.

 

Teraz mam w zanadrzu drugie pytanie merytoryczne. I też je zadam w stosownym czasie. Na razie - ochłońcie!

 

P.S.

A nawet dwa pytania.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no...

Nie przesadzajmy z tą znajomością osobistą.

To, że komuś pokazałem "na jego własne oczy", jak wygląda laboratorium spalania i aparatura badawcza, bo mieli o tym pojęcie księżycowe - nie świadczy jeszcze o "osobistej znajomości". To, że piszą do mnie "per Panie Jacku", a ja nie protestuję, to też jeszcze żadna "osobista znajomość". Nie miałem i nie mam z tymi Panami żadnych osobistych spraw i kontaktów. Z Panem Jareckim - też nie. To tacy sami forumowicze, jak wszyscy inni.

Osobiste kontakty mam tylko z osobami z Elektro-Systemu i Ogniwa - to moi partnerzy. Jasne?

!

 

 

Dokładnie !!!jestem takiego samego zdania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mnie nauczył,że pewne rzeczy trzeba jednak poprawiać.

 

Te palniki brucer/duża eko są dla kotłów 30-40kW. Nie ma niestety takiego idealnego do kotła 25kW

Są fajne do kotłów 12 do 20kW.

 

Wiem,że z wyjścia na paliwo w danym palniku 10x11cm czy 10x14cm idzie uzyskiwać moce do 19-21kW a mniejsze wyjście oznaczało wyższe sprawności na dole.

Nie wiem czy w każdym palniku, nie badałem wszystkich, które są na rynku.

 

 

Nie wiem o ile optymalnie warto/można zmniejszyć palnik żeliwny, wiem natomiast i tego nauczył mnie Zawijan,że należy zwracac baczną uwagę na sama konstrukcje palnika i należy dopasować jego rozwiązania pod dany kocioł.

Zdrowy rozsądek mówi,że palnik fabryczny powinien być bdb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim kotle? http://www.ekspertbudowlany.pl/aktualnosc/id2607,kotly-dwupaleniskowe-retortowe-keller-dual

 

to podobno jakaś nowość na rynku, więc może warta uwagi?

 

Pod nazwą "Keller" kryją się piece firmy Elektromet ...

 

Co do tych piecy to deweloper na moim osiedlu takie stosuje od ponad 2 lat i problemów nie ma ...

Tyle że są to "zwykłe" Kellery 15KW:

 

http://www.grupa-sbs.pl/katalog-koty-kociol_ekokwp15_z_retorta_lewy_nowy_sterownik-p6i1405.html

 

Przed "Kellerami" stosował "oryginalne" Elektromety 15KW ...

 

Co do piecy to sąsiedzi nie narzekają na nie , albo nie słyszałem ...

 

Powównując do mojego Skam-pa to mój zaczyna rdzewieć a u sąsiada piec zamontowany w tym samym czasie (Keller) - brak śladów rdzy ...

 

Na moim osiedlu (kilkadziesiąt domów wszystkie domy mają Kellery/Elektromety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...