Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kola Kola a powiedz czemu Kostrzewa Ci nie przypadł? też myślałem 3lata temu o takim kotle.

 

Tragiczna obsługa tego kotła , płomieniówki w tym kotle przechodzą przez płaszcz wodny pionowo i aby je wyczyścić trzeba zdemontować całą górę kotła zresztą zerknij na jego przekrój http://www.fuego.pl/download/kostrzewa_plc_przekrojwymiennika.jpg i ta przestrzeń u góry między płomieniówkami a wylotem spalin notorycznie jest zasypywana i zatykana pyłem obojętnie czy palę pelletem czy ekogroszkiem.

Edytowane przez KOLA1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir nie pisz że Ci skamp zaczyna rdzewieć, bo znowu bedzie na mnie :p

 

Rdza zaczęła wychodzić już pierwszego sezonu (drzwiczki na wysokości palnika) + podstawa. Mam nadzieję że nie będzie się dalej rozprzestrzeniała.

Nie mam pojęcia czy wewnątrz jest też rdza , boję się nawet patrzeć , jeszcze się bezsensowanie zdenerwuje ...

 

Podoba mi się konstrukcja pieca (poziome kanały). Czyszczenie jest bardzo proste i szybkie i co najważniejsze czyste ...

Jak dla mnie to główna zaleta tego pieca ..

 

Mam nadzieję że rdza dalej nie będzie właziła i piec wytrzyma jeszcze wiele wiele lat zanim go rdza nie zeżre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem, tzn. nie dokonywałem analizy porównawczej.

Coś nie tak?

 

Tak sobie czytam... I widzę, że Zawijan pisze dużo postów.

 

Ale licznik mu bije w tył, miał ich kiedyś ponad 2 700,

a teraz ma 1 700. Jak tak dalej pójdzie, zostanie Sympatykiem

Forum, zamiast Oświeconą Górą Rankingu.

 

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir czy mógłbyś wkleić zdjęcie pieca, a raczej miejsce gdzie występuje rdza ?

 

Pomyliłem się ...

 

Zakup pieca w 2011r , przeżył obecnie 2 sezony (2011/2012 i 2012/2013).

 

Mam nadzieję że przeżyje jeszcze wiele wiele lat , bo jednak piec nie był tani i szkoda by było kasy na niego wydanej :(

 

drzwiczki.jpg

 

drzwiczki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się ...

 

Zakup pieca w 2011r , przeżył obecnie 2 sezony (2011/2012 i 2012/2013).

 

Mam nadzieję że przeżyje jeszcze wiele wiele lat , bo jednak piec nie był tani i szkoda by było kasy na niego wydanej :(

 

[ATTACH=CONFIG]207728[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]207729[/ATTACH]

tak z ciekawości, reklamowałeś??zgłosiłeś producentowi??może tak warto jego zapytać . Jeśli oleje to rozumiem, robić wojnę ale jeśli przyjedzie serwis pomaluje to spoko [jeśli oczywiście samemu człowiek nie chce się brudzić :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element nie ma wody i został przegrzany - farba spuchła, bez problemu można to zakonserwować.

Nic mu nie będzie pod względem żywotności.

Podobny odcien idzie dobrac z farb normalnie dostępnych, bodajże stalochron....

Podobnie wody nie ma poniżej linii retorty, bo jest to pierwszy punkt, tzw martwa strefa, gdzie może się pojawić korozja

 

Każdy po sezonie może konserwować kosz, skrzynkę popielnikową, powinno się przesmarowac zawiasy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element nie ma wody i został przegrzany - farba spuchła, bez problemu można to zakonserwować.

Nic mu nie będzie pod względem żywotności.

Podobny odcien idzie dobrac z farb normalnie dostępnych, bodajże stalochron....

Podobnie wody nie ma poniżej linii retorty, bo jest to pierwszy punkt, tzw martwa strefa, gdzie może się pojawić korozja

 

Każdy po sezonie może konserwować kosz, skrzynkę popielnikową, powinno się przesmarowac zawiasy itd.

 

Hmm ...

 

Nie obraź się Jarecki , ale jeśli drzwiczki zostały przegrzane , to według mnie oznacza wadę produkcyjną. Zapewne źle są zaprojektowane drzwiczki lub jest po prostu za mało wełny czy innego materiału izolującego. Jakby była dobra izolacja termiczna to drzwiczki nie osiągały by tak wysokiej temperatury która spowodowała by to co się dzieje ...

 

Jakoś u kumpla dom obok i u następnego piece Elektrometu z tego samego okresu czasu nie mają ani śladu rdzy ...

 

Osobiście dziwi mnie takie "lajtowe" podejście typu "nic się nie stało , można sobie we własnym zakresie odmalować i problemu nie ma" ..

Czyli rozumiem że klient ma się "bawić" w szlifowanie , zabezpieczanie i malowanie , czyli poprawiać fabrykę ???

 

 

Ciekawy jestem jaka by wybuchła afera i jak długo by pożyła taka firma np. Audi , gdyby powiedzmy w produkowanych przez koncern samochodach po 2 latach (w czasie trwania gwarancji) odpadały by płatami kawałki lakieru i firma zaproponowała by klientom że zawsze mogą przeszlifować i sobie kupić spray i psiknąć ;)

I że przecież problemu nie ma i zapewne lakier od słońca się przegrzał ;)

 

Nie obraź się ale jest gwarancja i tutaj powinien zareagować producent , który doba o renomę ....

Bo tu wygląda że gwarancją na sam piec można sobie tyłek podetrzeć ...

 

Osobiście uważam że należy zlikwidować przyczynę a nie zamalowywać rdzę , bo to jak zapudrowania syfa. Przez chwilę będzie wyglądało że jest ok , ale później syf znów wyjdzie ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, reklamowałeś??zgłosiłeś producentowi??może tak warto jego zapytać . Jeśli oleje to rozumiem, robić wojnę ale jeśli przyjedzie serwis pomaluje to spoko [jeśli oczywiście samemu człowiek nie chce się brudzić :) ]

 

Sam mam inny kocioł zajrzałem do tematu widze zdjęcie komentarze pod nim i obiektywnie napisze, nie przeginajcie panowie. To jest jednak kocioł nie wiadomo jakim opałem palił właściciel jak było wilgotno, gorąco to nie ma mocnych. To grupa stal poza tym w ramach jakiś tam prac konserwacyjnych mozna to spokojnie oczyścić i zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzałeś farbę, nie wiem czy paląc na ruszcie awaryjnym- możliwe,że tak. Fakt jest taki że farba jest przegrzana na ramie drzwiczek, to właśnie zmiana barwy i te bąbelki.

 

Inni robią tak,że zasłaniają tzw zrębice i tego nie widzisz- zdejmij przód izolacji-, to zobaczysz.

 

No wybacz, ale do wymiany zawleczek, czyszczenia kotła, normalnej konserwacji, smarowania zawiasów, czy też wymiany kondensatora..

coś trzeba jednak zrobić przy kotle na paliwo stałe we własnym zakresie. Czasami ręce trzeba pobrudzić.

 

Za chwilę się okaże, że producent ma jeszcze dostarczać węgiel, rozpalać w kotle, wynosić popiół.

Jak dbamy- tak mamy, trzeba konserwować. Nie dramatyzujesz czasem odrobinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam łącznie ...

 

1. Opał kupowałem luzem w lato. Sam pakowałem w przewiewne worki. Opał do podajnika trafiał suchy jak pieprz.

2. Mam wodny ruszt. Wkładałem do niego co najwyżej papier do spalnia. Jakby to była wina rusztu to bąbelki wyszły by na górnych drzwiczkach a nie niższych ...

 

Czyli uważasz że malowanie produktu NA GWARANCJI to normalna rzecz eksploatacyjna ?

Dobrze wiedzieć że firma Sekom Łucki ma takie lajtowe podejście do swoich produktów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że to zwykła konserwacja i mocno przesadzasz.

W każdym kotle przegrzanie ramki drzwiczek da taki sam efekt, pytanie, czy tą ramkę widzisz, czy jest zasłonięta, bo można ją schować, co nie zmieni faktu jej przegrzania

 

Spalasz bez problemu słaby opał, no-name od ruskich, teraz myślisz o miale węglowym, no coś przy kotle węglowym jednak musisz zrobić, nie chcesz konserwować - to tego nie rób, nic mu się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam inny kocioł zajrzałem do tematu widze zdjęcie komentarze pod nim i obiektywnie napisze, nie przeginajcie panowie. To jest jednak kocioł nie wiadomo jakim opałem palił właściciel jak było wilgotno, gorąco to nie ma mocnych. To grupa stal poza tym w ramach jakiś tam prac konserwacyjnych mozna to spokojnie oczyścić i zabezpieczyć.

nie zrozumiałeś mnie . Akurat ja nie widziałem problemu ale jeśli problem miał z rdza mógł zapytać Jareckiego. Nie krzyczeć ze rdzewieje gdyż wtedy każdy pomyśli o wymienniku ,jakimś istotnym elemencie pieca !! Temu chciałbym sam zobaczyć rocznego ,2 letniego zielonego :) jak wygląda on :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...