Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już dzisiaj korzystam i zużycie dobowe to 2,5-2,7kWh czyli jakieś max.1,4zł/dobę przy 300l zbiorniku i przy grzaniu w I taryfie,żeby nie było,że znowu naciągam to SUSPENSER niech także przedstawi ile mu idzie na cwu.

 

To wcale nie jest rewelacyjny wynik, nie chwalac się mam lepszy.

A SUSPENERa wywołuj do tablicy, jak już będziesz wiedział ile za te 1,4 zł ciepła pozyskałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
To wcale nie jest rewelacyjny wynik, nie chwalac się mam lepszy.

A SUSPENERa wywołuj do tablicy, jak już będziesz wiedział ile za te 1,4 zł ciepła pozyskałeś.

Ale ja przecież nie twierdzę,że jest to rewelacyjny wynik,po prostu podaje moje zużycie i tyle :)

Dla mnie gdzie grzeje 300l i w łazience jest tylko wanna i jesteśmy na etapie porządków jest to dobry wynik.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Trzeba było je zabrać do nowego domu. Miałbyś załatwiony problem ogrzewania i trochę kasy by zostało za te pompy...:D

Kompy mam ze sobą ale one nie grzeją cwu i tu jest problem a tak wogóle ogrzewanie domu grzałką to dla mnie nie jest jakaś kosmiczna rzecz i rachunki za samo ogrzewanie byłyby znośne,obawiałem się właśnie cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem do 21 i 22st.C,w czasie styczeń-sierpień nie mieszkał tam nikt na stałe tzn.nie było zysków bytowych z ludzi z kompa z lodówki z kuchenki i innych urządzeń elektrycznych,które mocno wpływają na spadek rachunków za ogrzewanie,wentylowane non stop z wydajnością 100m3/h.

 

No to wynik masz niezły, choć dom malutki.

 

Oblicz i podaj jaką moc grzewczą uzyskasz przy rachunkach za prąd na poziomie 100 zł miesięcznie i 90% prądu zamienianego na ciepło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj korzystam i zużycie dobowe to 2,5-2,7kWh czyli jakieś max.1,4zł/dobę przy 300l zbiorniku i przy grzaniu w I taryfie,żeby nie było,że znowu naciągam to SUSPENSER niech także przedstawi ile mu idzie na cwu.

 

U mnie jest to dobowo około 3,5 kWh, a uzyskuję z tego około 8,7 kWh ciepła, czyli w obecnych warunkach średni COP wychodzi ok. 2,5 choć producent deklarował 3,5.

 

Nawet przy temp. powietrza 24*C wzrósł on zaledwie do 2,7.

 

I tak to właśnie różni się teoria i dane katalogowe od praktyki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania możesz napisać ile spaliłeś wungla w podobnym okresie i jakiego (podział raczej na czech/polski, ruski)

 

Dawno nie mierzyłem zużycia bo dopalałem sporą górkę węgla z pogryzionych przez psa worków, ale ostatnio w okresie 01.05-09.06 spaliłem 144 kg Pieklorza Bytomskiego, lecz nie dam głowy, że nie dogrzewałem jeszcze CO.

 

Szacuję jednak, że było by to około 3 kg/dobę co po 0,86 zł/kg daje koszt 2,58 zł.

 

PPC działa w większości w 2 taryfie [szacuję, że 2/3 poboru jest w niej], więc tu koszt jest znacznie niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to lekki offtop, ale każdego z nas [czego nikomu nie życzę] może dotyczyć podobna sytuacja, więc poczytajcie jak wyglądają kolegi forumowicza przejścia z ubezpieczycielem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218302-Zalanie-domu-historia-prawdziwa-jak-wygl%C4%85da-likwidacja-szkody-w-Allianz-Polska

 

Każdy z nas ubezpiecza dom, samochód itp. więc warto wiedzieć na której firmy ubezpieczeniowej unikać.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiszę tu bo nie ma gdzie :)

 

pierwszy raz od nowości padła mi zawleczka, po 2,5 roku

 

w instrukcji jest M5 - tward. 5.8 - dług. 6cm

założyłem M5 - tward. 8.8 - dług. 5cm bo innych nie było

 

grozi to czymś? (spalaniem silnika itp)

Dobrze zrobiłeś a jak będzie taka potrzeba to zetnie ją jak masełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiszę tu bo nie ma gdzie :)

 

pierwszy raz od nowości padła mi zawleczka, po 2,5 roku

 

w instrukcji jest M5 - tward. 5.8 - dług. 6cm

założyłem M5 - tward. 8.8 - dług. 5cm bo innych nie było

 

grozi to czymś? (spalaniem silnika itp)

Jeżeli takiej twardości zawleczki producent zaleca to za twardych nie stosuj bo możesz (nie musisz) sobie kosztów narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,w moim miescie będzie 2 dniowa promocja na kotly różnych firm: defro hef, dto.Mnie interesuje piec defro eko komfort 15 kw będzie on w cenie 6500zł(z23vat)a do niego bojler 120 l wgj za złotówkeczy moge prosić o opinie tego kotła.Mam jeszcze kilka dni na wybór bo ta promocja będzie 7-8 wrzesień firma behrendt.Mam dom o pow. ok 130m2 stare budownictwo ale docieplonye sciany i dach nowe okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,w moim miescie będzie 2 dniowa promocja na kotly różnych firm: defro hef, dto.Mnie interesuje piec defro eko komfort 15 kw będzie on w cenie 6500zł(z23vat)a do niego bojler 120 l wgj za złotówkeczy moge prosić o opinie tego kotła.Mam jeszcze kilka dni na wybór bo ta promocja będzie 7-8 wrzesień firma behrendt.Mam dom o pow. ok 130m2 stare budownictwo ale docieplonye sciany i dach nowe okna.
Szukaj mniejszego bo ten co wybrałeś będzie za duży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim muratorze jest artykuł o kotłach na paliwa stałe

defro reklamuje tam kociołek o mocy 10KW, zębiec o mocy 9KW

pomijając pytanie o sprawności i funkcjonowanie tych maluszków to chyba coraz więcej firm zaczyna wychodzić w stronę klienta z małymi a właściwie z malutkimi jednostkami.

życie pokaże jak te maluszki poradzą sobie na rynku- czy ludziska będą brać czy raczej szukać innych źródeł ciepła

 

qazxsw

jak docieplone z 10cm styro i od góry z 15-20cm wełny to 10KW powinno wystarczyć nawet a maksymalnie 12- więcej bym nie brał

 

defro komfort eko stoi u mojego szwagra. wielki kocioł ale daje sobie doskonale radę

niestety palnik do dobrego ekogroszku- "fajeczka" i sterowanie dwustanowe techa-

musisz sobie odpowiedzieć czym będziesz palił i czy ogarniesz taki sterownik-

jeśli będziesz szukał tanich węgli różnych sortów to ten kociołek odpada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...