Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybrałem ten defro 15 bo taki był pokazany w ulotce i w sumie bedzie on tańszy o jakieś 1500 zł(od ceny na stronie defro) i jeszcze ten bojler za 1zł moze będą jakieś inne bo podają ze w promocji ma być kilkadziesiąt modeli kotłów nie tylko defro ale i hef kobar dto tylko ze do innych będzie zawór 3 drogowy za 1zł, dlatego proszę o opinie czy ten kocioł jest warty tej ceny bo timon pisze ze tam jest palnik do dobrych eko. i prosty sterownik czy to żle? Jarecki79 piszesz ze znasz te firme miałeś z nimi doczynienia? bo jeszcze jak zakupie kociol z montazem to piszą że rozróch gwarancyjny 1 zł(do kotłów defro)ajak bez montażu to 350 złza taki rozruch czy wszystkie firmy tak robią?czy jak mi to zamontuje znajomy to nie będę miał gwarancji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybrałem ten defro 15 bo taki był pokazany w ulotce i w sumie bedzie on tańszy o jakieś 1500 zł(od ceny na stronie defro) i jeszcze ten bojler za 1zł moze będą jakieś inne bo podają ze w promocji ma być kilkadziesiąt modeli kotłów nie tylko defro ale i hef kobar dto tylko ze do innych będzie zawór 3 drogowy za 1zł, dlatego proszę o opinie czy ten kocioł jest warty tej ceny bo timon pisze ze tam jest palnik do dobrych eko. i prosty sterownik czy to żle? Jarecki79 piszesz ze znasz te firme miałeś z nimi doczynienia? bo jeszcze jak zakupie kociol z montazem to piszą że rozróch gwarancyjny 1 zł(do kotłów defro)ajak bez montażu to 350 złza taki rozruch czy wszystkie firmy tak robią?czy jak mi to zamontuje znajomy to nie będę miał gwarancji?
Takiego dużego klocka do takiego małego domu to tak jakby pojechać TIR`em po tonę groszku.

Przemyśl i poczytaj jeszcze raz co piszą koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że za duży? mam dom ok 130m2 dach ocieplony 20 cm wełny sciany styropian 6cm nowe okna ale ten dom ma z60lat. to może jakieś inne kociołki widziałem na stronie defro ze mają 12kw ale nie wiem czy on tez będzie w tej promocji byłem już prawie zdecydowany na termo tech aqua duo 14kw ale tu sie pojawiła taka okazja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj warunki gwarancji defro

 

Gwarancja przestaje obowiazywac w przypadku niezastosowania

sie do zalecen instrukcji obsługi i nie obejmuje:

a)korozjii elementów stalowych w obrebie czopucha powstałej

w wyniku długotrwałej eksploatacji kotła przy

temperaturze wody zasilajacej instalacje c.o. poni¿ej

60°C,

b)wadliwego monta¿u przez osobe nieuprawniona,

w szczególnosci odstepstw od unormowan zawartych w

PN-91/B-02413 Ogrzewnictwo i ciepłownictwo,

c)uszkodzen kotła wynikajacych z zastosowania do zasilania

instalacji c.o. wody o nieprawidłowej twardosci

(przepalenie blach paleniska w wyniku nagromadzenia

sie kamienia kotłowego),

d)nieprawidłowego funkcjonowania kotła w wyniku braku

własciwego ciagu kominowego lub niewłasciwie dobranej

mocy kotła,

 

to tylko malutki wycinek z gwarancji- jak będziesz miał dobry opał to złą wodę albo za krótki komin- coś zawsze wybiorą.

nie znam nikogo komu instalator sprawdzał twardość wody przed napełnieniem instalacji. warto dla checy zadać pytanie jakich narzędzi używają instalatorzy defro do kontrli stanu twardości wody. ciekawe co odpowiedzą???

nie rozumiem zapisu o konieczności trzymania temperatury zasilania powyżej 60stC- nawet ta wartość w niesprzyjających warunkach nie uchroni przed korozją niskotemperaturową.:eek:

może się zatem okazać że co byś nie zrobił to i tak cię..........:bash::bash::bash:

 

 

jeśli już chcesz defro to negocjuj cenę dla mocy 12KW- będzie bardziej dopasowany mocą do Twoich potrzeb

sterownik jest łatwy prosty i czytelny ale dla kogoś kto wie co i jak w procesie spalania

jeśli nie paliłeś i nie wiesz to będzie trudniej

wtedy lepiej szukać czegoś z bardziej przyjaznym sterowaniem dla osoby bez doświadczenia w obsłudze takich kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że za duży? mam dom ok 130m2 dach ocieplony 20 cm wełny sciany styropian 6cm nowe okna ale ten dom ma z60lat. to może jakieś inne kociołki widziałem na stronie defro ze mają 12kw ale nie wiem czy on tez będzie w tej promocji byłem już prawie zdecydowany na termo tech aqua duo 14kw ale tu sie pojawiła taka okazja
Tak myślę, przeczytaj co mam w stopce a potem jaką moc ty wybrałeś. Nie wydaje ci się że warto poczytać kolegów co ci proponują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 piszesz ze znasz te firme miałeś z nimi doczynienia?

 

Firmę znam, bo osobiście w Twój rejon jeżdżę od 2001roku a generalnie jesteśmy tam od ok.1995r.

Brodnica i cały ten region jest mi można powiedzieć dobrze znany.

Dystrybutor, któremu dostarczam tam towar dobrze zna się z właścicielami tej hurtowni i współpracują ze sobą.

 

Pytaj, oglądaj, firmę masz pod ręką, działają już ładnych kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeszcze jak zakupie kociol z montazem to piszą że rozróch gwarancyjny 1 zł(do kotłów defro)ajak bez montażu to 350 złza taki rozruch czy wszystkie firmy tak robią?czy jak mi to zamontuje znajomy to nie będę miał gwarancji?

 

Kasa za pierwsze odpalenie to "rozbój w biały dzień". to co dostajesz niby w gratisie dopłacasz w tym co obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję.

Dobry marketing żeby klienta w ciula załadować.

W sumie za zwykłą za fajkę i za ster dwustanowy który nie jest tak prosty jak obiecują w ulotkach, bulisz jak za zboże :(

To co kupujesz tanio, dwa razy kupujesz niestety, bądź dopłacasz w tym co zmarnujesz,

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po ludzkiemu myśląc to po przeczytaniu tych kilku wierszy z gwarancji już wiem że firma zrobi wszystko żeby jej nie uznać.

przy obiegu otwartym zachodzi konieczność uzupełniania wody w układzie na skutek jej odparowywania przez naczynie wyrównawcze.

konia z rzędem temu co sprawdzi jaką ta woda dolana ma twardość. to co mamy w sieciach miejskich nie trzyma stałych parametrów

drugiego konia za to że udowodni iż 60stC na zasilaniu wystarczy by uniknąć korozji niskotemperaturowej i za to że udowodni iż trzymając te 60 jej na pewno nie będzie

a jak mamy 2 koniki to bryczkę temu co sprawdzi jakim faktycznie opałem pali- czy spełnia wymagania oczekiwane przez producenta kotła.

 

zebrawszy do kupy

wniosek taki

montować we własnym zakresie- instalator swój a nie "firmowy"

odpalać we własnym zakresie przy pomocy tych samych co serwisant zapałek ale dla odmiany za free a nie za 1zł albo za 350

naprawiać we własnym zakresie

sterowanie ma oddzielną gwarancję

palnik ma oddzielną gwarancję

resztę olać

 

albo kupić inny kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim muratorze jest artykuł o kotłach na paliwa stałe

defro reklamuje tam kociołek o mocy 10KW, zębiec o mocy 9KW

pomijając pytanie o sprawności i funkcjonowanie tych maluszków to chyba coraz więcej firm zaczyna wychodzić w stronę klienta z małymi a właściwie z malutkimi jednostkami.

życie pokaże jak te maluszki poradzą sobie na rynku- czy ludziska będą brać czy raczej szukać innych źródeł ciepła

 

Jest już nawet 7 kW :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że za duży? mam dom ok 130m2 dach ocieplony 20 cm wełny sciany styropian 6cm nowe okna ale ten dom ma z60lat. to może jakieś inne kociołki widziałem na stronie defro ze mają 12kw ale nie wiem czy on tez będzie w tej promocji byłem już prawie zdecydowany na termo tech aqua duo 14kw ale tu sie pojawiła taka okazja

za duży...widzisz ja mam 160m2 użytkowej i 16kw OEP i teraz wziął bym od 10 do 12kw [generalnie każdy wie ze to była by 10kw ale nie chodzi o promocje! ] celuj w 10-12kw szkoda kasy twojej,mniejszy piec tańszy a da se rady .Zapytasz czemu mam szesnastkę a nie 10-12kw?mi polecano wszędzie 25kw i tak zszedłem z wielkością pieca w dół . Brakło wiary w potencjał pieców na eko..z tym ze mam niewiele za duży wiec z tym będę żył,tragei nie ma :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie zakupu pieca na eko-groszek. Zastanawiam się na firmą Defro a dokładnie nad piecem Defr-DUO 15Kw.. Interesuje mnie piec DWU PALENISKOWY tylko ten wydaje mi się trochę za duży, a mniejszych takich nie ma. Mam nowy dom 117m2 + podpiwniczenie 50m2(w tym garaż, kotłownia,pom. gospodarcze- wszystkie pomieszczenia ogrzewane). Dom docieplony styro 15cm (0.31 współczynnik p.c.) wełny 25cm na poddaszu, okna PCV). Proszę o doradztwo fachowców ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gary1982

nawet sumując twoje metry (117+50=167m2) to biorąc pod uwagę iż to nowy dom to jego zapotrzebowanie na ciepło nie przekroczy 55W/m2 nawet jak robota skopana

potrzebujesz zatem 10-11KW

poczytaj sobie o "zaletach" takich rozwiązań(ruszt wodny) a potem wyciągnij wnioski

jak to napisał jeden z kolegów defro umie produkować sadzę.

 

odpuść sobie ruszt wodny- wybierz konstrukcję z rusztem sztabkowym który gdy nie jest potrzebny zdemontowany leży grzecznie i czeka na wykorzystanie. często nie jest nawet raz użyty - takie życie.

w takich kotłach palenie na ruszcie awaryjnym jest naprawdę awaryjne

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gary1982

nawet sumując twoje metry (117+50=167m2) to biorąc pod uwagę iż to nowy dom to jego zapotrzebowanie na ciepło nie przekroczy 55W/m2 nawet jak robota skopana

potrzebujesz zatem 10-11KW

poczytaj sobie o "zaletach" takich rozwiązań(ruszt wodny) a potem wyciągnij wnioski

jak to napisał jeden z kolegów defro umie produkować sadzę.

 

odpuść sobie ruszt wodny- wybierz konstrukcję z rusztem sztabkowym który gdy nie jest potrzebny zdemontowany leży grzecznie i czeka na wykorzystanie. często nie jest nawet raz użyty - takie życie.

w takich kotłach palenie na ruszcie awaryjnym jest naprawdę awaryjne

To poproszę o konkretny model dobrego pieca ze sterowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie zakupu pieca na eko-groszek. Zastanawiam się na firmą Defro a dokładnie nad piecem Defr-DUO 15Kw.. Interesuje mnie piec DWU PALENISKOWY tylko ten wydaje mi się trochę za duży, a mniejszych takich nie ma. Mam nowy dom 117m2 + podpiwniczenie 50m2(w tym garaż, kotłownia,pom. gospodarcze- wszystkie pomieszczenia ogrzewane). Dom docieplony styro 15cm (0.31 współczynnik p.c.) wełny 25cm na poddaszu, okna PCV). Proszę o doradztwo fachowców ;)

 

Moim skromnym zdaniem 12 kW kocioł [ np. Skam-P Premium ] już będzie miał duży zapas mocy, a każdy większy będzie jeszcze bardziej przewymiarowany - zobacz jaki mam dom - a maks moc średniodobowa jaką generował kocioł zimą to <7 kW na CO i CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...