Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odpuść sobie ruszt wodny- wybierz konstrukcję z rusztem sztabkowym który gdy nie jest potrzebny zdemontowany leży grzecznie i czeka na wykorzystanie. często nie jest nawet raz użyty - takie życie.

w takich kotłach palenie na ruszcie awaryjnym jest naprawdę awaryjne

 

A ja wolę z rusztem żeliwnym, ale w formie płyt żeliwnych zamiast układanych badziewnych sztabek i nie mają leżec na boku, tylko zostac wyżej w komorze spalania, bo musza swoja robotę wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gary

 

i może mam ci go jeszcze zamontować zasypać i obsłużyć???

jest ranking

wypadałoby przeczytać coś z niego- o defro było ledwie kilkanaście postów temu i do podobnej wielkości domu a ty nawet tego nie przeczytałeś

 

nie podam ci konkretnego modelu ponieważ nie znam twoich preferencji odnośnie opału sterowania czyszczenia, nie znam tez wielkości kotłowni i wysokości dziury w kominie która również może ograniczać wybór

to ma być kocioł który będzie odpowiadał Tobie a nie mnie

 

internet to kopalnia wiedzy - trzeba tylko odrobinę się wysilić i poszukać

na pewno znajdziesz coś dla siebie

jak nie chcesz czytać wszystkiego przeczytaj mój poradnik- nie jest to nie wiadomo co ale coś tam z niego sobie wyciągniesz i może określisz dokładnie czego oczekujesz od swojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę z rusztem żeliwnym, ale w formie płyt żeliwnych zamiast układanych badziewnych sztabek i nie mają leżec na boku, tylko zostac wyżej w komorze spalania, bo musza swoja robotę wykonać.

 

jeśłi taka jest konstrukcja że ruszt robi za deflektor to raczej normalne

nie każdy kociołek jednak tak ma

a raczej niewiele ma właśnie takie rozwiązania

dlatego pisałem o demontowaniu rusztu gdy zbędny biorąc pod uwagę ilość konstrukcji z rusztem sztabowym do ilości tych z rusztodeflektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę z rusztem żeliwnym, ale w formie płyt żeliwnych zamiast układanych badziewnych sztabek i nie mają leżec na boku, tylko zostac wyżej w komorze spalania, bo musza swoja robotę wykonać.

Niedawno paliłem papiery.Chciałem włożyć drugą część rusztu i nie mieścił się.Ten na którym wisi deflektor wypaczył się i nie daje wcisnąć drugą część.

Mi nie jest on potrzebny,ale... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam piec defro duo z rusztem wodnym i drugi raz bym nie kupil.

Tak jak powyzej piszä, jest duzo sadzy. Ekogroszek musi byc dobrej jakosci i moim zdaniem deflektor zamontowany jest za nisko ok. 12 cm nad retortä[ATTACH=CONFIG]209642[/ATTACH]

Jak masz ten deflektor metalowy, to go wywal i powieś ceramiczny ,ten będzie nagrzewał się do wyższej temperatury na powierzchni zewnętrznej od strony palnika ,tam gdzie obmywają go spaliny .( rusztu wodny nie będzie go studził ,zareaguje szybciej po postoju palnika )

 

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/35/00/66/94/3500669484

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno paliłem papiery.Chciałem włożyć drugą część rusztu i nie mieścił się.Ten na którym wisi deflektor wypaczył się i nie daje wcisnąć drugą część.

Mi nie jest on potrzebny,ale... .

 

Nie jęcz weź kątówkę i przytnij ,przeszlifuj sobie ,żeliwo paczy się niestety nic nie jest wieczne ale kątówką kroi się jak masło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jęcz weź kątówkę i przytnij ,przeszlifuj sobie ,żeliwo paczy się niestety nic nie jest wieczne ale kątówką kroi się jak masło .

 

Wszystko koledze napisałem, płyty, które stosuję mają na końcach noski, którymi można cos doregulowac przez ich przycięcie, jakby jakas płyta się wypaczyła od gorączki.

Zaletą dwóch płyt jest fakt demontażu jednej, czym wpływamy na końcowe temp. spalin, natomiast przy takim luzie wada taka,że sie jedna płyta może mocniej wygiąć.

 

Można to jednak jeszcze spasować i niekoniecznie idzie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę z rusztem żeliwnym, ale w formie płyt żeliwnych zamiast układanych badziewnych sztabek i nie mają leżeć na boku, tylko zostać wyżej w komorze spalania, bo muszą swoja robotę wykonać.

U mnie ruszta żeliwne (dwie sztuki w całej komorze ) pracują jako deflektor i wyłapują część pyłu ,który podąża do wymiennika wystarczy lekko potrząsnąć pogrzebaczem a wysypuje się do popielnika .

Sztabki to jakie ? - chodzi o ruszta belkowe

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten deflektor metalowy, to go wywal i powieś ceramiczny ,ten będzie nagrzewał się do wyższej temperatury na powierzchni zewnętrznej od strony palnika ,tam gdzie obmywają go spaliny .( rusztu wodny nie będzie go studził ,zareaguje szybciej po postoju palnika )

 

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/35/00/66/94/3500669484

 

mam ten sam problem w kotle defro. I ccuba dziś zamówię ten ceramiczny. Tylko zastanawiam sie czy zamówić taki wielkością jak metalowy czy inny. I mam nadzieje ze w problemie sadzy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w kotle defro. I ccuba dziś zamówię ten ceramiczny. Tylko zastanawiam sie czy zamówić taki wielkością jak metalowy czy inny. I mam nadzieje ze w problemie sadzy to pomoże.

 

Kiedyś wklejałem taki, jak jest do palników ardeo, do 25kW jest wklęsły od strony płomienia

deflektor wklęsły.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wklejałem taki, jak jest do palników ardeo, do 25kW jest wklęsły od strony płomienia

[ATTACH=CONFIG]209656[/ATTACH]

 

Lepiej używać stosunkowo cieńszych , cienkich materiałów, mają one lepszy

stosunek powierzchni (powierzchni brania) do masy.

 

Taki dzwon ma większe tłumienie przepływu spalin

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie napaliłem sie na ten deflektor ceramiczny, tylko cały czas zastanawiam sie czy coś pomoże ,,,,

 

Ja wątpię. Ale to jest tylko moje zdanie.

Owszem taki deflektor będzie powodował zdecydowanie mniejsze pobieranie ciepła z strefy spalania homogenicznego, a także ze względu na właściwości izolacyjne ceramiki zdecydowanie mniej ciepła będzie wypromieniowywał do chłodniejszego otoczenia komory spalania.

 

Ja zaproponował bym Ci metodę chałupniczą i w celach testowych nakryłbym palnik np. dużym garnkiem, odciętą dolną częścią wiadra metalowego, tak aby powstała mała komora spalania (dopalania).

Dodatkowo proponuje mniej intensywny proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie głupi pomysł z tym dnem garnka. Tak caly czas myślę jak zmniejszyć produkcje sadzy w moim defro.

 

Staram sie kocioł prowadzić na minimalnej mocy by jak najkrócej był w podtrzymaniu.

 

Faktem jest to ze mam kocioł przewymiarowant ale może da sie go jakoś udomowic aby to palenie było normalniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...