Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

,,,, Tak caly czas myślę jak zmniejszyć produkcje sadzy w moim defro. ,,,,

 

Tak jakoś się złożyło, że zamieściłem dziś wykres, na którym firma DEFRO pokazuje jak należy ustawić kocioł, by ten pracował na optymalnych parametrach. http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8428-jak-palic-w-kotle-z-palnikiem-rynnowym/page__st__1080#entry155512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wątpię. Ale to jest tylko moje zdanie.

Owszem taki deflektor będzie powodował zdecydowanie mniejsze pobieranie ciepła z strefy spalania homogenicznego, a także ze względu na właściwości izolacyjne ceramiki zdecydowanie mniej ciepła będzie wypromieniowywał do chłodniejszego otoczenia komory spalania.

 

Ja zaproponował bym Ci metodę chałupniczą i w celach testowych nakryłbym palnik np. dużym garnkiem, odciętą dolną częścią wiadra metalowego, tak aby powstała mała komora spalania (dopalania).

Dodatkowo proponuje mniej intensywny proces spalania.

 

Niech próbuje ale moim zdaniem "garnek" będzie odbijał większość

wytwarzanego promieniowania podczerwonego w palnik (zasłoni ruszta wodne) i będzie tłumił przepływ gazów.Podniesie też temperaturę elementów palnika oraz podajnika .A nie chodzi tylko o sadze ale żeby nie pogorszyć sprawności kotła .

Najtaniej kupić płytkę szamotową za ~3 zł przyciąć przewiercić otwory zawiesić na drucie pod rusztem wodnym .

Cegła szamotowa ma mały współczynnik odbicia,to dobry tani dopalacz katalizator termiczny do rozwalania długich łańcuchów węglowodorowych ,ja zrobił bym paski z pociętej cegły szamotowej powieszone pionowo nad palnikiem ,takie ukierunkowanie deflektorowych sopli będzie odbijać w małym stopniu

wytwarzane promieniowanie podczerwone w dół ale będą miało dużą powierzchnię aktywną

i nie będzie hamować, tłumić pionowego przelotu gazów spalin.

 

Gdyby gdzieś dorwać glinokrzemianowe kształtki wyciągnięte z jakiś grzałek elektrycznych to było by najlepsze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Gdyby gdzieś dorwać glinokrzemianowe kształtki wyciągnięte z jakiś grzałek elektrycznych to było by najlepsze .

 

Średnio się nadają, stosunkowo szybko pękają. Zapewne związane jest to bardzo częstymi zmianami temperatury, jakie panują w obrębie paleniska.

 

Ale jakaś figura geometryczna "cwanie poskładana" na styk z mniejszych elementów, wytrzyma zdecydowanie więcej takich udarów termicznych.

 

 

ps.

Wieczorem, jak znajdę chwilę to ustosunkuję się do reszty Twej wypowiedzi.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mój kocioł jest biało-czerwony dzięki nowemu zasobnikowi, więc chwalę się fotkami ;)

 

[ATTACH=CONFIG]209823[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]209824[/ATTACH]

 

Polskie kolory :)

 

Średnio się nadają, stosunkowo szybko pękają. Zapewne związane jest to bardzo częstymi zmianami temperatury, jakie panują w obrębie paleniska.

.

Bo dorwałeś pewnie ze spiekanego glinokrzemianu a ten jest słaby na częste zmiany temperatury.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
[ATTACH=CONFIG]209923[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]209924[/ATTACH] Jak już o koszach - tak wyglądało wnętrze używanego od 8 lat kosza mojego starego Defro na kilka ruchów drucianką przed malowaniem.

Poznać fachowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o koszach - tak wyglądało wnętrze używanego od 8 lat kosza mojego starego Defro na kilka ruchów drucianką przed malowaniem.

 

Mój niestety podobnie jak ślimak dostał swoje w pierwszych latach użytkowania gdy miałem mokry węgiel.

 

Ten obecny planuję konserwować co roku latem, a ślimaka mam z nierdzewki + do tego suchy węgiel = powinno teraz działać to przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...