Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest RBR-Ekouniwersal z systemem odpopielania.

Normanie zapinany jest metalowy pojemnik na popiół do którego żmijka wypycha popiół.

Grześkowi gdzieś bardziej spodobał się ten wór :) który po napełnieniu odpina i wywala.

 

Dokładnie pojemnik okazał się nieporęczny więc musiałem coś na szybko wymyślić.Padło na worek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego jest ten wór, niepalny ? nie przepuszcza powietrza? ,jednorazowy?
Wór jest po ekogroszku,teraz znalazłem bardziej szczelny co pyłów nie przepuszcza.O przepuszczanie nie ma obaw,rura wychodząca z drzwiczek jest na tyle zmielonym popiołem zapchana,ze żadnego lewego powietrza nie ma :)

O wygodzie odpopielacza nie wspomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego mu cholernie zazdroszczę. Już nie te drzwiczki ale ten worek :x
No tak sobie kiedyś z Panem Danielem rozmawialiśmy i zaryzykowałem.Okazało się to dobrym choć u mnie jeszcze niedopracowanym rozwiązaniem.Na tym etapie trwają pace nad tym aby mieć odpopielacz ale również w razie "w" szufladę na popiół :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wór jest po ekogroszku,teraz znalazłem bardziej szczelny co pyłów nie przepuszcza.O przepuszczanie nie ma obaw,rura wychodząca z drzwiczek jest na tyle zmielonym popiołem zapchana,ze żadnego lewego powietrza nie ma :)

O wygodzie odpopielacza nie wspomnę :)

 

Tego typu rozwiązanie ,nie zgodzie z przepisami ,wydaje się wygodne w obsłudze :)

Co do lewego powietrza, to musiał by być worek foliowy a ten może się podrzeć ,lub roztopić od temperatury popiołu w trakcie napełniania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
Genialne. Popiół jest najbardziej wkurzającym elementem ogrzewania węglem.

Jak to dopracujesz i opatentujesz, staniesz się bogatym człowiekiem :)

Za 150 zł plus trochę swojej roboty sam sobie zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem nowy a w dodatku zielony bo mieszkam w bloku i za moje centralne martwi się ktoś inny

 

ale mam problem i dlatego proszę kolegów i koleżanki :-) o pomoc?

 

szukam dobrego pieca z podajnikiem tłokowym dla teściowej (70 lat) której właśnie padł jej wysłużony śmieciuch

 

Ma dom z lat 70-tych typowy kwadrat i centralne ogrzewanie jeszcze w starym stylu czyli rurki 3/4 cala

 

za to dom super ocieplony styropian 25 cm i plastikowe okna

 

do tej pory paliła w systemie piec węglowy 80% użycia na sezon i alternatywnie piec gazowy 20 % użycia piece połączone przez płytowy wymiennik ciepła

 

Teraz szukam czegoś bardziej samoobsługowego ponieważ staruszka już nie daje rady sama dokładać do pieca a szwagier który mieszka obok jest strasznie zapracowany i może zajrzeć do kotłowni raz na 2 - 3 dni

 

W związku z tym pytanie czy ktoś z Państwa może polecić jakiegoś dobry piec tłokowy na miał i eko groszek ewentualnie z dodatkowym rusztem

 

Powierzchnia domu to 220 m2 wysokość pomieszczeń 2,5- 2,8m

 

Z tego co Państwo tu piszą to musiał to by być piec koło 24kw

 

Proszę o pomoc w wyborze i jakieś swoje doświadczenia

 

może ranking piecy z podajnikiem tłokowych na miał i eko groszek na rok 2013 :-)

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez apolloo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 8 tys na kocioł i kolejny tys na podłaczenie, niech lepiej te pieniądze co roku dokłada sobie do tych wyzszych rachunkow za gaz. Niech

poobniża nastawy temperatury w nieużywanych pomieszczeniach i pozamyka drzwi, a grzeje tylko to co jej potrzebne.

Tlok dla niej, raczej brzmi jak żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłokiem ma zajmować się szwagier który latał do tej pory przykładać do pieca to jego pomysł a górnika trudno przekonać

 

Dlaczego uważacie że ślimak jest lepszy od tłoka podobno teraz piece z podajnikiem tłokowym są lepsze

 

tak słyszałem

 

To bezsens jedna starsza Pani na 220 m2 mieszka ,a jak zasłabnie? .

Vld dobrze podpowiada na piętrze pozakręcać grzejniki niech ogrzewa się energią traconą przez strop i ściany nieźle i tak się nagrzeje ,a na parterze ogrzewać tylko te pomieszczenia potrzebne do życia resztę obniżyć temperaturę.cała modernizacja + kocioł pociągnie sporo kasy lepiej ,taniej i wygodniej dokładać kilka stówek do gazu .

A nie ma kto się zaopiekować starszą Panią wziąć do siebie przynajmniej na zimę ?

Ja brałem na zimę do siebie Ojca dopóki żył a ciężko go było namówić , mieszkanie było ustawione na 5 *C i gazem cały sezon wychodził około 300 zł

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Litości! Żebyście jeszcze tableta z routerem w prezencie dawali i darmowe przeszkolenie z obsługi, a tak!?

VLD widzę że chyba mnie już zaszufladkowałeś w szufladzie ze sterownikami internetowymi :)

Wiesz, co można to można i komu można oferować, ale jest dużo sterowników dobrych przy których na ślimaku nie trzeba przesiadywać non-stop w kotłowni, jeśli się wie do jakiego kotła ten sterownik idzie, z jakim palnikiem i dmuchawą.

Powiem ci że wysyłałem sterowniki z Pid, pytałem ludzi jakiej mocy mają kotły, jaka dmuchawa, jaki palnik i powiem że niektórzy do dzisiaj nie wiedzą że w tych sterach coś się reguluje :)

Jeśli mam takie dane i ustawię parametry wyjściowe to tak przeważnie to wygląda jeśli ktoś nie szaleje w dużym stopniu z kalorycznością paliwa.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa mieszka sama w chałupie 220m bo teść niedawno umarł nie chce sprzedać ani iść do bloku przyzwyczajenia

 

Szwagier z siostrą mieszkają obok w własnej chałupie staruszka chodzi tam na posiłki ale mieszkać woli u siebie

 

koszty gazu to nie kilka stówek na sezon to sporo kasy różnica jest spora

 

Budynek #4

Taki dom z lat 70. ale ocieplony 10cm styropianu i z nowymi oknami

Powierzchnia: 200m2

Roczne zapotrzebowanie na energię: 100kWh/m2

Suma energii potrzebnej do ogrze*wania w ciągu roku: 20 000 kWh

Koszty uzyskania tej energii z różnych źródeł

Węgiel, kocioł zasypowy, spr. 30% 7407zł

Węgiel, kocioł zasypowy, spr. 60% 3700zł

Węgiel, kocioł podajnikowy, spr. 80% 2770zł

Gaz ziemny, spr. 95% 5847zł

 

wyliczenia za http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/czym-ogrzewac-dom-mit-taniego-wegla/

 

i to by się zgadzało bo sąsiedzi płacą podobnie

Edytowane przez apolloo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...