Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o Porade.

Stoimy przed wyborem kupna pieca na eko-groszek do domku jednorodzinnego parterowego (123m2)z urzytkowym poddaszem (34m2)

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia/?Bookmark=1

Planujemy też założenie kominka z pompą wodną bądż płaszczem wodnym .

i nie mozemy się na nic zdecydować.Ile firm ilu przedstawicieli tyle opini...Chcilibyśmu zasięgnąć rady osób które użytkują juz takie piecie.

Drugie pytanie ..co myślicie o piecach z bojlerem?Nie zawsze 2 w 1 są dobre:)hehe

Będe wdzieczna za każdą podpowiedz!Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź, więc czekam na wypowiedź Jareckiego.

 

Czopuch może wychodzić np. tak:

http://a.yfrog.com/img80/9077/ua.jpg

 

Cały wymiennik od tyłu z takim czopuchem:

http://a.yfrog.com/img843/1524/r4q.jpg

 

Wykonanie w ten sposób nie zmienia nic w konstrukcji wodnej wymiennika a pozwala wyprowadzić spaliny w górę.

Potwierdzam,że do PUMY jest nadal 500zł dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takie rzeczy to bez dopłaty. Jak kupowałem kocioł to mnie producent sam pytał: z której strony ma być zasobnik ? to ja od razu czy nie mieli by takiej rury porządnej od czopucha do komina ? Zapytał jaki wlot ma komin ( fi) i jaką długą potrzebuję. Zmierzyłem, i zrobili mi do komina na 190 bo wejście 200 i na czopuch 150 pasownie na wcisk tak zredukowaną, długość 55 cm. I to bezpłatnie o dziwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi taka przeróbka ile będzie mnie kosztowała?, początkowo myślałem o normalnym kolanku ale jeżeli jest takie rozwiązanie i niedrogie to dlaczego nie.

 

To co widać na zdjęciu bezpłatnie, tyle,że trzeba zaznaczyć w zamówieniu. Końcówka jest walcowana pod dane fi. np. 195 czy 190, zależy ile ma być, tyle będzie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o Porade.

Stoimy przed wyborem kupna pieca na eko-groszek do domku jednorodzinnego parterowego (123m2)z urzytkowym poddaszem (34m2)

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia/?Bookmark=1

Planujemy też założenie kominka z pompą wodną bądż płaszczem wodnym .

i nie mozemy się na nic zdecydować.Ile firm ilu przedstawicieli tyle opini...Chcilibyśmu zasięgnąć rady osób które użytkują juz takie piecie.

Drugie pytanie ..co myślicie o piecach z bojlerem?Nie zawsze 2 w 1 są dobre:)hehe

Będe wdzieczna za każdą podpowiedz!Pomóżcie!

 

Jeśli będzie dobrze ocieplony to odpowiedni będzie piec 12 kW z porządnym palnikiem, wymiennikiem i sterowaniem np. nowy Skam-P Premium (lada moment będzie jego "premiera" - na razie najmniejsza jest wersja 17 kW).

 

O 2w1 było już trochę rozmów i nie jest to zalecane - lepiej kupić osobny bojler.

 

Palenie kominkiem w salonie radzę potraktować rekreacyjnie a nie jako poważne źródło bo wielu mających takie kominki rzadko ich używa, ponieważ brudzą się, jest masa brudu w salonie, robaki wyłażą z drewna czekającego na wrzucenie itp. atrakcje.

Sąsiad ma kominek z GDP grawitacyjnym i używa go czasem gdy ma czas i ochotę w okresach przejściowych lub gdy jest taka pogoda jak ostatnio tzn. +15 st w dzień, +8 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mógłbym zastosować jakiś dobry piec z podajnikiem zamontowanym z tyłu a czopuch do komina byłby od góry - wejście do komina mam na wysokości ok. 180 cm W najgorszym wypadku przerobie ten pokój za ścianą na kotłownie i przebije komin od drugiej strony :((((

 

Ale może ktoś jednak poleci kociołek do tej potężnej kotłowni : ))???

 

Panie Jarecki podpowiedz Pan coś???

Edytowane przez Michal1507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mógłbym zastosować jakiś dobry piec z podajnikiem zamontowanym z tyłu a czopuch do komina byłby od góry - wejście do komina mam na wysokości ok. 180 cm W najgorszym wypadku przerobie ten pokój za ścianą na kotłownie i przebije komin od drugiej strony :((((

 

Ale może ktoś jednak poleci kociołek do tej potężnej kotłowni : ))???

 

Panie Jarecki podpowiedz Pan coś???

 

Ciężka sprawa 130na130cm to raczej forma żartu.... a nie kotłowni.

 

Typowy ślimak 17kW:

Szer z podajnikiem ok.135cm plus ok. 50cm, aby w razie "W" demontować palnik....

głębokość 100cm - ale przesz trzeba drzwiczki otwierać, czyścić, skrzynke z popiołem wyjąć.....

 

Przerobiony na wyjście czopucha w górę z płaszcza wodnego będzie miał głębokość 65cm

 

Teraz tłok, np. OPAL25kkw Wysoki szer. kotła 55cm, długośc od kosza do tyłu przy górnym wyjściu czopucha 135cm plus min. ok.40cm dla obsługi i ewentualnego demontażu tłoka.

 

lub alternatywny ślimak o budowie takiej jak tłok, czyli kosz wzdłużnie, SZTOKER-25

szer.50cm

dł. 119cm, ale musze miec dojście od drzwiczek dla rozpalenia- przyzwoita ilosc miejsca 50-60cm albo zaraz w drzwiach.... a z tyłu, gdzie palnik tez ok.50cm, aby w razie "W" palnik wyjąć.

 

Jakos tego bez powiększenia kotłowni nie widzę. Rodzi sie tez pytanie skąd dmuchawa ma brac powietrze do dobrego spalania w takiej klitce? Może się dymic i kisić zamiast palić.

 

Moim zdaniem albo większa kotłownia, albo jeszcze lepiej domek zaizolowac i decydowac się na dobry kocioł na gaz (jak jest ziemny, bo z butli to porażka)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki możesz mi podać pojemność podajnika skamp 17kW (czy można zwiększyć podajnik?) i czy jest możliwość kupienia kotła na śląsku??

 

Forum traktuje raczej jako hobby, chce komus pomóc, czasami doradzić.

Jak jest 1-2pytania, oczywiście nie ma problemu z odpowiedzią, ale więcej na forum, to troche nie fair w stosunku do innych.

 

Sprawy typowo handlowe, gdzie kupić, jakie konkretne kosze...... to juz jednak kontakt typowo z biurem, na forum raczej nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...