Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po kiego grzyba okna 3 szybowe jak zamierzałeś grzać węglem ?

Pełne deskowanie dachu to tylko dla burżuja co nie licuje z ogrzewaniem na węgiel,.

Też mam pełne deskowanie i nigdy bym nie polecił nikomu innego wstępnego krycia te membrany to można w buty włożyć ,najlepsza jest papa i dechy do zabezpieczenia dachu ,konstrukcji dachowej .Bogaci inwestorzy mogą budować z byle czego i przerabiać co parę lat ,kredytowcy muszą wbudowywać solidne materiały .:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co myślę to piszę,być może przyszły lub obecny inwestor zastanowi się nad tematem i podejdzie do budowy z należytą odpowiedzialnością.

No właśnie o to chodzi że gdybyś myślał to byś takich pierdół nie pisał i nie robił z siebie po raz kolejny idioty.

Pogadaj z tymi od pomp ciepła i prądu ale też widzę że tak samo podchodzą do Twoich wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów, że tak trochę Off - Top zapytam, ale wielu z Was ma podłogówki. W biurze i socjalu będzie trochę podłogówek i ciekaw jestem, jaki sposób sterowania uważacie za lepszy - czy grzać ja non stop na niewielkiej temperaturze, czy wyłączać na noc, kiedy nikogo tam nie będzie. Dzieki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k
W mojej ocenie grzej non stop, choćby na minimalnej temperaturze czynnika grzewczego. Podłogówka to duuuuża masa do nagrzania i wymaga sporo czasu aby dojść do zadanego parametru (temperatury). Przez kilka godzin (nawet kilknaście) wychłodzi się podłoga i znów kolejne kilka godzin będziesz musiał nagrzewać (a wtedy czas zamykać biura i iść do domku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów, że tak trochę Off - Top zapytam, ale wielu z Was ma podłogówki. W biurze i socjalu będzie trochę podłogówek i ciekaw jestem, jaki sposób sterowania uważacie za lepszy - czy grzać ja non stop na niewielkiej temperaturze, czy wyłączać na noc, kiedy nikogo tam nie będzie. Dzieki za odpowiedzi.

Lepiej cały czas. ale to moja teoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegów, że tak trochę Off - Top zapytam, ale wielu z Was ma podłogówki. W biurze i socjalu będzie trochę podłogówek i ciekaw jestem, jaki sposób sterowania uważacie za lepszy - czy grzać ja non stop na niewielkiej temperaturze, czy wyłączać na noc, kiedy nikogo tam nie będzie. Dzieki za odpowiedzi.

Mam pomieszczenia na działalność w podłogówce i utrzymuję teoretycznie taką samą temperaturę w dzień i w nocy (kilka stopni różnicy) ,ale ta część budynku jest połączona z mieszkaniem więc przewodnictwo ścian by i tak pogoniło ciepło w tą część budynku ,gdybyś miał budynek tylko na same biura(po godzinach nieużywany) i w tych pomieszczeniach system mieszany podłogówka i grzejniki sytuacja była by prosta podłogówka grzeje non stop ,grzejniki podnoszą temperaturę w godzinach użytkowania.Jak masz samą podłogówkę to ustawiasz sterowanie płytą z wyprzedzeniem czyli w momencie użytkowania płyta musi już podnieść temperaturę w pomieszczeniach za to wcześniej może być obniżana temperatura bo płyta jeszcze przez pewien czas będzie pracować z pełną mocą . Podsumowując sterujesz z wyprzedzeniem czasowym,jednak nie warto całkowicie wyłączać ogrzewania podłogowego tylko obniżać temperaturę .Rozruch zawsze pożera lwią cześć energii .

Dlaczego obniżać temperaturę ? ,ze względu na okna ,okna pożerają połowę energii potrzebnej do ogrzewania, w dzisiejszych ocieplonych domach ,budynkach ,w biurach jest ich sporo ,a obniżenie temperatury w pomieszczeniu nawet o kilka stopni ,spowalnia ucieczkę ciepła .Patrząc na czas użytkowania biur czyli ~ 8 godzin/24h to tylko 1/3 czasu.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wczytuje w te dane i ani przypiął ni przyłatał.Budowa na szybkiego bez pomyślunku,bez składu i ładu,bez koncepcji na dom...i dobry materiał na klienta sprzedawców z tutejszego wątku dobierających na oko ;)

Po kiego grzyba okna 3 szybowe jak zamierzałeś grzaś węglem ? Musiałeś w tych drogich oknach robić dziury bo nie sądzę,że masz WM,nie szkoda było dziurawić ?

Swoją drogą polecam MS tytanowetermo,bardzo fajne i ładne okienka,u mnie z szybą 0,5 bez dziur ;)

Pełne deskowanie dachu to tylko dla burżuja co nie licuje z ogrzewaniem na węgiel,ściana 2W i to w dodatku z najcieplejszego materiału.

Dużo kasy wsadzone w coś co nie jest wykorzystywane.

 

 

Budowa nie na szybkiego, tylko wykończenie, bo się spieszyłem z odbiorem, wiec pieca nie zdarzyłem zakupić. Budowałem ten dom od 2009 roku.

Okna 3 szybowe, bo była promocja - dopłata 1zl za m2 okna dla 3 szyb w porównaniu do 2, więc wziąłem - tak na marginesie własnie tatanowe termo mam. I żadnych dziur nie wierciłem (z tego co wiem, to się nie wierci, a wycina uszczelkę - tak mi mówił koleś od okien, jeśli mówisz o tym co myślę - ale uszczelki też nie wycinałem).

Pełne deski, bo na początku był stan surowy otwarty, budynek stał, wiec był przykryty papa. Z tą papą stał tak ze 2 lata i nie licząc próby podpalenia kawałka dachu (straty niewielkie, choć dziura wypaliła się tak około 1m2- PZU wypłaciło odszkodowanie).

 

a tak wogóle to informacja do Pana karoka65:

 

karoka65 has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.

 

Jak wygląda serwis RBR w okolicach Warszawy i pierwsze uruchomienie potrzebne do gwarancji i pewnie coroczny przegląd?

Edytowane przez bartoleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa nie na szybkiego, tylko wykończenie, bo się spieszyłem z odbiorem, wiec pieca nie zdarzyłem zakupić. Budowałem ten dom od 2009 roku.

Okna 3 szybowe, bo była promocja - dopłata 1zl za m2 okna dla 3 szyb w porównaniu do 2, więc wziąłem - tak na marginesie własnie tatanowe termo mam. I żadnych dziur nie wierciłem (z tego co wiem, to się nie wierci, a wycina uszczelkę - tak mi mówił koleś od okien, jeśli mówisz o tym co myślę - ale uszczelki też nie wycinałem).

Pełne deski, bo na początku był stan surowy otwarty, budynek stał, wiec był przykryty papa. Z tą papą stał tak ze 2 lata i nie licząc próby podpalenia kawałka dachu (straty niewielkie, choć dziura wypaliła się tak około 1m2- PZU wypłaciło odszkodowanie).

 

Jak widzisz Arturo72, nie każdy z kredytu buduje.

 

U mnie podobnie jak u kolegi, trzy szyby, deski na dachu i węgiel. Ogarniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tak wogóle to informacja do Pana karoka65:

 

 

Jak wygląda serwis RBR w okolicach Warszawy i pierwsze uruchomienie potrzebne do gwarancji i pewnie coroczny przegląd?

Witam. Byłem od wczoraj na wyjeździe i skrzynka się zapełniła, przez to nie mogłeś wiadomości wysłać.

Producent RBRa nie wyciąga od ludzi kasy za pierwsze uruchomienie i niema żadnych corocznych płatnych przeglądów przedłużających gwarancję.

Na podzespoły: dmuchawa, sterownik i zespół podający masz 2 lata jak w każdym kotle oraz 5 lat na wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jak sądzicie jaki palnik będzie lepszy do SKAM P Premium 12kW, jeżeli mam zamiar palić głównie maiłem, obrotowy czy mała Ekoenergia, bo takie są teraz w ofercie z tego co się orientuję. Drugie pytanie, skoro mam zamiar palić wyłącznie zimą (latem do CWU kolektory) może to tego miału kupić kociołek tłokowy? Dodam że nie zależy mi specjalnie na czystości spalania.

A trzecie czy 12 kW do 150m2 nowy budynek ocieplony + bojler 300l + garaz 20m2 sporadycznie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jak sądzicie jaki palnik będzie lepszy do SKAM P Premium 12kW, jeżeli mam zamiar palić głównie maiłem, obrotowy czy mała Ekoenergia, bo takie są teraz w ofercie z tego co się orientuję. Drugie pytanie, skoro mam zamiar palić wyłącznie zimą (latem do CWU kolektory) może to tego miału kupić kociołek tłokowy? Dodam że nie zależy mi specjalnie na czystości spalania.

A trzecie czy 12 kW do 150m2 nowy budynek ocieplony + bojler 300l + garaz 20m2 sporadycznie będzie ok.

Ta obrotówka w Skamie bardzo dobra jest. Zamiast Ekoenergii rozważyłbym natomiast mały palnik Ewmar Ness, moim zdaniem lepiej pracuje. No ale to już Ci Jarecki 79 wszystko szczegółowo wyłoży, jak Skama chcesz to uderz wprost do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak schludnie wykonany, to zgrubienie to deflektor chyba nad rynną .

 

Pierwsze rynny np. z Ewmara ponoć właśnie w tym miejscu lubiły pękać, to jest takie wzmocnienie słabego punktu. Po mojemu te otwory powietrza wtórnego nie powinny być tylko z tyłu palnika. Ale rynna jako alternatywa dla tłoka - myślę, że jak najbardziej, szczególnie że nie chce CWU latem z kotła grzać. Aby bez rusztu wodnego( bo będzie produkcja sadzy ) i dobrze dobrać sterowanie. Minertu, jakby chłopak chciał RBR -a napisałbym mu, żeby do Karoki albo do Ciebie uderzył po info. No ale sadzę, ze o możliwych konfiguracjach Skam - Pa to jednak chyba Jarecki wie najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...