Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pierwsze rynny np. z Ewmara ponoć właśnie w tym miejscu lubiły pękać, to jest takie wzmocnienie słabego punktu.

Na 100% to deflektor i leży tyko na wierzchu palnika jest w kształcie pałąka i możną go zdjąć w każdej chwili .

I doczytałem tu pisze wszystko :

http://www.kotly-witkowski.pl/_download/apr-pl.pdf

http://www.kotly-witkowski.pl/en/produkty/apr/apr-budowa.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Adams11, po Skam-P śmiało możesz do minertu czy karoki,

ja ostatnio zarobiony niemiłosiernie jestem, więc nie zawsze mam czas odpisać.

 

Wyślij do któregos z chłopaków szkic kotłowni z wymiarami ścian i umiejscowieniem komina,to się wszystko ustali,

jak miał może Ci się trafic wilgotny, to żywotniejszy będzie palnik żeliwny, jak będziesz palić suchym, to ładniej z miałem idzie ardeo.

Na ardeo mocno bym namawiał przy kotle 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście tak sobie ten element nazwali. Ale mnie się zdaje, ze wiedząc że tam lubi się spaprać, zrobili po prostu ten element wymienny i uczenie go nazwali. Po mojemu " chłyt matetingowy ".
:lol2: A zwróciłeś uwagę na napęd ślimaka,wydaje mi się że są tam dwa zabezpieczenia - 2 zawleczki ? jedna na przekładni . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zestaw do wytwarzania ognia w kotle :) wygląda nieźle .Tył jak Ardeo , przód jak Ewmar Ness

APR 12-25 kW

http://www.kotly-witkowski.pl/produkty/apr/apr.jpg

http://www.sklep-witkowski.pl/c-2_27/p-133/apr-1225-kw

 

Zgadza się to jest palnik Witkowskiego, zastanawiałem się nad ich kociołkiem z palnikiem tłokowym i tym rynnowym także , ale oni mi proponują 22kW. Z resztą zgodnie z ich tabelką doboru 19kW mają do 100m2. Nie wiem o co tu się rozchodzi z tymi mocami, a sparwność piszą, że jest 83-86%. Bardzo pożądnie wyglądają ich kociołki i mają same dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to deflektor i leży tyko na wierzchu palnika jest w kształcie pałąka i możną go zdjąć w każdej chwili .

I doczytałem tu pisze wszystko :

http://www.kotly-witkowski.pl/_download/apr-pl.pdf

http://www.kotly-witkowski.pl/en/produkty/apr/apr-budowa.jpg

 

Na 100% to deflektor powinien być nad płomieniem a nie na wyjściu z palnika.

W tym jednak przypadku świeże paliwo zaczyna się odgazowywać na początku czyli bliżej zasobnika i tutaj miało by to sens bo w dalszej fazie czyli dalej od niego paliwo powinno być już odgazowane.Powinno nie oznacza ,że musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest udowodnić przewymiarowanie kotła bez OZC . :) kocioł z podajnikiem rządzi się trochę innymi prawami ,teoretycznie łatwo przewymiarować kocioł bo wystarczy zrobić to OZC i kupić 2 razy większy ,ale praktycznie przewymiarować kocioł jest trudniej ,,ma oddzielną komorę spalania oddzieloną od kotła - wymiennika , taki kocioł z aut. podajnikiem grzeje płomieniem w niego trzeba mocno dmuchać i ciepło wywiewać - dlatego spaliny mają wyższą temperaturę.

Ci co grzeją tylko ciepłą wodę latem w takim kotle, szybko przekonują się że sami zaprzeczają zasadzie ,doboru kotła jego mocy do zapotrzebowania , w dodatku każdy twierdzi że latem popiół z tego samego ekogroszku ,którego palnik spalał zimą jest dużo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest udowodnić przewymiarowanie kotła bez OZC . :) kocioł z podajnikiem rządzi się trochę innymi prawami ,teoretycznie łatwo przewymiarować kocioł bo wystarczy zrobić to OZC i kupić 2 razy większy ,ale praktycznie przewymiarować kocioł jest trudniej ,,ma oddzielną komorę spalania oddzieloną od kotła - wymiennika , taki kocioł z aut. podajnikiem grzeje płomieniem w niego trzeba mocno dmuchać i ciepło wywiewać - dlatego spaliny mają wyższą temperaturę.

Ci co grzeją tylko ciepłą wodę latem w takim kotle, szybko przekonują się że sami zaprzeczają zasadzie ,doboru kotła jego mocy do zapotrzebowania , w dodatku każdy twierdzi że latem popiół z tego samego ekogroszku ,którego palnik spalał zimą jest dużo lepszy

Nie wszyscy tak twierdzą, jest trochę mowy o sadzy. A co do lata i CWU? Tu pierwsze skrzypce należą do palacza - sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy tak twierdzą, jest trochę mowy o sadzy. A co do lata i CWU? Tu pierwsze skrzypce należą do palacza - sterownika.
Przy tak przewymiarowanym kotle 1:100 lub więcej to troszkę sadzy czy inne drobne anomalia są niewystarczające .Tu powinna być przynajmniej ostra kondensacja w kotle ,przegrzewanie kotła zagotowanie wody co drugi dzień,wory sadzy szlamu ,śmierdzącej mazi itd.... Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak przewymiarowanym kotle 1:100 lub więcej to troszkę sadzy czy inne drobne anomalia są niewystarczające .Tu powinna być przynajmniej ostra kondensacja w kotle ,przegrzewanie kotła zagotowanie wody co drugi dzień,wory sadzy szlamu ,śmierdzącej mazi itd....

 

No nie przesadzajmy, na przygotowanie CWU dodaje się około 2-3 kW do zapotrzebowania. To przy takim stosunku jak podałeś, kocioł miałby 200-300 kW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 12kW ci wystarczy na taką powierzchnię najlepiej z palnikiem żeliwnym miałowo-groszkowym.

Tłokowego bym osobiście nie kupił.

 

Co jest nie tak z tłokami oprócz tego, że kopcą? Paza tym z tego co słyszałem są dużo żywotniejsze i lepiej sobie radzą z różną granulacją węgla w stosunku do ślimaków. Ślimaki mają większe opory, dlatego są narażone na ścieranie. Powiedzcie mi co trzeba wymieniać w tłoku? Czy retorta spali mniej miału i czyściej niż tłok w takich samych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o węgiel, to mnie takie sito w kwasiaku nie dziwi.

Miałeś pewnie pod olej lub gaz a do węgla to się średnio sprawdza.

Tam gdzie końcówki wystają wyżej nad komin bez ocieplenia sito robi się nawet po 2sezonach...

Wlezę i zobaczę u siebie mam ponad 10 lat . od - 5.02 .2003r
I wlazłem zajrzałem do środka nawet zdjąłem górę nie ma rdzy na razie tylko osad pył ,przeczyściłem komin przy okazji .Wszystko wygląda na zdrowe .Może dlatego że blacha z domieszką molibdenu. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samo CWU niecałe 3 kg.

 

Nawet jak przyjmiesz średnią moc dobową według zużycia opału, powiedzmy 0,6 kW to i tak wychodzi 60 kW przy Twojej skali przewymiarowania.

Nie będę się powtarzał ,przewymiarowany kocioł 152 razy.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=6066815&viewfull=1#post6066815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 kg / 24 h / 3.600 s * 28.000 kJ = 0,97 kW * 60% = 0,58 kW (sprawność 60 %)

 

To jest moc średnio-dobowa.

 

Zgodziłbym bym się z Tobą jakby zużycie CWU było stałe czyli zużywając np. 300 litrów na dobę, zużywałbyś 12,5 litra na godzinę. Wtedy taki kocioł byłby ok.

 

Ale są momenty, że mój kocioł idzie z mocą 2,5 kW. Czyli jest przewymiarowany tylko 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kg / 24 h / 3.600 s * 28.000 kJ = 0,97 kW * 60% = 0,58 kW (sprawność 60 %)

 

To jest moc średnio-dobowa.

 

Zgodziłbym bym się z Tobą jakby zużycie CWU było stałe czyli zużywając np. 300 litrów na dobę, zużywałbyś 12,5 litra na godzinę. Wtedy taki kocioł byłby ok.

 

Ale są momenty, że mój kocioł idzie z mocą 2,5 kW. Czyli jest przewymiarowany tylko 5 razy.

Średnio zużywam około 200 litrów ciepłej wody na dobę .

50 litrów za dnia i 150 z wieczora :)

Po co pisać że są momenty że Twój kocioł idzie z mocą 2,5 kW :no: na pewno są momenty zimą że idzie jeszcze z większą mocą .

Skup się na tym że są momenty że podgrzewa tylko zasobnik uzupełnia straty a zużycia nie ma , są prawda . Więc jaka tu potrzebna moc .

Bobasxx przepychamy się o parę kW a ty napisałeś coś takiego ;)

 

To zdanie mi się bardzo podoba " jest przewymiarowany tylko 5 razy " ,a może aż 5 razy .

Zastanów się nad tym zdaniem .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś powiedzieć na temat kotła Boss Vegas firmy Stalmark. To jest tłokowiec z najmniejszą jednostką 14kW. Jest to nowość i nic nie ma na ten temat. Żadnych opini, zdjęć. Czy użytkuje już kotoś ten kociołek? Wiem, że jest zrobiony na bazie Duo Bossa, palnik ma ten sam, tylko nie ma wodnego rusztu i jest niższy o jakieś 30cm.

 

http://www.stalmark.pl/s31-boss-vegas.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...