Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bobasxxx

 

lektorkę juz zrobiłem wcześniej ale wyszły mi trochę sprzeczne informacje :-( niż te które tu podajecie

 

zrobiłem kilka ustaliłem kilka rzeczy które chyba powinien mieć ten piec

 

1. 80-90W/m2 powierzchni x 220m 21 KW do 25KW

2. kierunek wylotu spalin - wysokość 1.30m tylny komin z cegły

 

3. Sprawność

wymiennika poziomy Pólki poziome

4. Rodzaj palnika

palnik żeliwny typu o mocy 25KW?

 

5. rodzaj sterowania.

sterownika automatyczny opcja w postaci zdalnego dostępu do sterownika przez internet jesli takie są

6. sposób podawania paliwa

podajnik tłokowy

7. Wielkość kosza zasypowego

Pionowy który pozwoli nam spokojnie utrzymanie palenia na 3-4 dni w duże mrozy bez obawy że braknie opału.

Jak ma być tłok to na pałę przyjmowanie 80-90W/m2 to szaleństwo w takim palniku zmniejsz moc , zrób OZC

Bierzesz tłoka żeby mieć dostęp do tańszego paliwa a on będzie je marnować w okresach przejściowych , moc przyjmujesz na oko .

Z góry jesteś skazany na zwrócenie szczególnej uwagi na pojemność popielnika ,paląc miałem popiołu jest zawsze więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerwana zawleczka to w 99% przypadków wina obcego ciała w węglu

również w jakichś 90% z tych przypadków naprwa ogranicza się do obrócenia przy pomocy klucza ślimakiem tak aby trafić ponownie na otwory od zawleczki i umieścić nową na miejscu zerwanej

do tego nie potrzeba serwisów ani innych dziwnych zabiegów

jeśli patrzysz co sypiesz do zasobnika to może nie być problemu przez kilka sezonów

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tą wysokością 130cm???:(

 

z Defro to tylko moim zdaniem komfort eko ale pod warunkiem ze będziesz palił dobrym ekogroszkiem i wiesz co nieco o ustawianiu sterowników dwustanowych

jeśli nie - daruj sobie

skup się na tych podanych

możesz jeszcze o Witkowskiego kotły zachaczyć - tam też półki poziome i mała ekoenergia w zestawie z przyzwoitym sterowaniem

ale jeśli dobrze pamiętam to moce 15 albo 19KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem jeden sezon skamp-premium i jestem zadowolony. Większych problemów nie było. Nie mam porównania ale z tego co inni opowiadają to ja mam super. Nic się nie psuje czyszczenie to chwila moment, zero kurzu itd. (minimalna ilość). Tylko raz zerwała się zawleczka - winny kawałek drewna w węglu. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie też tu sporo na te zawlwczki narzekają

 

wiec co

 

1) Skam-P Premium

2) RBR Ekouniwersal

 

slimakowy 17kw

 

może inne propozycje?

 

ktos tu pisał też o Defron

stelmarku Galant

Tilgner ale EKR ze sterownikiem ECOAL lub Bruli

A zawleczki - to tak jak piszą koledzy - bujda jak nie wpadnie Ci gwóźdź lub inne barachło do węgla - to nie wiesz nawet gdzie jej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem nowicjuszem w tym wątku ale czytam i śledzę z uwagą wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów.Jestem użytkownikiem kotła z podajnikiem ślimakowym z firmy Witkowski od 2 sezonów. Kotły zrobione są naprawdę solidnie. Z braku doświadczenia popełniłem błąd kupując z rusztem wodnym i za duży o ok.30%. Na ruszta położyłem cegły klinkierowe z otworami a także odpowiednio docięte na 1i 4 półkę wymiennika.Efekt jest dość dobry,lepiej są dopalone gazy i nie ma tłustej sadzy w postaci kożucha czy innego polaru tylko lotny szarobrązowy pył. Zastanawiam się nad kupnem mniejszej dyszy do palnika żeliwnego,kontaktowałem się w tej sprawie z MINERTU,którego pozdrawiam:D. Na pewno poprawiłoby to pracę palnika w okresach przejściowych[mniejsza moc]. Ciekawe czy zmniejszy się również spalanie? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam kol. JARECKIEGO za porady dotyczące przeróbki i uszczelnienia palnika EKOENERGIA:yes: Na zakończenie dodam jako ciekawostkę że kotły Witkowski i Ekowitt to ta sama konstrukcja , 1 są niebieskie,a 2 zielone[firma rodzinna].Najmniejszy kocioł to 15KW. A teraz pozdrawiam wszystkich:D. Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ruszta położyłem cegły klinkierowe z otworami a także odpowiednio docięte na 1i 4 półkę wymiennika.Efekt jest dość dobry,lepiej są dopalone gazy i nie ma tłustej sadzy w postaci kożucha czy innego polaru tylko lotny szarobrązowy pył. .

Klinkierowe - nie pomyliłeś się ? Myślałem że trzeba obkładać szamotem - jesli klinkier wystarczy to sam zaraz pobiegnę do kotłowni i obłożę swój ruszt - choc powiesiłem na nim deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skam-Premium ma z kolei półki pionowe, tak? A tez go polecacie....Kotły Witkowskiego tez mają ten sam palnik przy mniejszych mocach kotłow co Skam-Premium - tzw. małego brucera?

 

skam pa półki poziome - dziewczyno ogarnij się trochę

 

 

cytując za wikipedią:

Półka – pozioma płaszczyzna

 

no chyba że instrukcję trzymałaś odwrotnie i rysunek z kociołkiem był odwrócony

zacznij w końcu myśleć i czytać co piszesz przed wysłaniem

i zdecyduj się w końcu na jakiś kocioł albo Ci tyłek zmarznie i będzie to tylko Twoja wina

a najlepiej pomyśl o pompie ciepła i na wątkach o niej szukaj pomocy- tam jest paru takich co Cię "uszczęśliwią" zaraz jakimś odpowiednim dla Ciebie urządzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...