Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo te cegły zmniejszają prześwit między półkami i przy tej samej objętości strugi, spaliny szybciej przelatują przez wymiennik.
Te cegły maja grube ścianki i zwiększają opory przepływu strugi spalin i jest tak jak napisał kolega

Na pewno spowalniają przepływ spalin przez wymiennik

Oczywiście są różnice w szybkości przepływu spalin przed cegłami i za cegłami ,ale to nie zmienia faktu że generalnie spowolniło to przepływ strugi przez wymiennik .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowni Koledzy. Podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami po to,żeby inni użytkownicy kotłów z rusztem wodnym mogli to wypróbować u siebie i poprawić trochę jakość spalania.Dyskusja i szczegółowa analiza może przynieść wymierne i jeszcze lepsze wyniki w przyszłości czego byśmy wszyscy oczekiwali:) Moim zdaniem największą rolę spełniają cegły położone na ruszcie . Zamierzam poobcinać po obwodzie tę jednolitą warstwę zostawiając tylko "ceglany grill". Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I działają jak swego rodzaju zawirowywacze ;)

Bardzo byśmy chcieli żebyś miał rację ,ale życie nie jest takie proste i producenci kotłów nie wkładają takich cegieł w czasie testów na sprawność . ;)

Co może dać taka zawalicegła w wymienniku poziomym ,ano sprzyja wytrącaniu pyłów ze strumienia spalin i osadzaniu się pyłu na powierzchniach (poziomych) wymiennika, zwiększając opory przepływu spalin i zmniejszając efektywność wymiany ciepła (warstwa pyłów elegancko izoluje).

 

Jaki z tego zawirowywacz w ,którym miejscu one wydłużają drogę spalin zwiększając szybkość przepływu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może dać taka zawalicegła w wymienniku poziomym

 

Jaki z tego zawirowywacz w ,którym miejscu one wydłużają drogę spalin zwiększając szybkość przepływu. :)

Miałem zająć się dzisiaj prostowaniem wykresów, ale ponieważ mam półki poziome to tak na szybko włożyłem 4 cienkie 3 cm cegły szamotowe i kawał blachy pochyło na ruszt żeby trochę mieszał. Po co domyślać się, lepiej sprawdzić. Chwilę przed godziną 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tłok to na pałę przyjmowanie 80-90W/m2 to szaleństwo w takim palniku zmniejsz moc , zrób OZC

Bierzesz tłoka żeby mieć dostęp do tańszego paliwa a on będzie je marnować w okresach przejściowych , moc przyjmujesz na oko .

Z góry jesteś skazany na zwrócenie szczególnej uwagi na pojemność popielnika ,paląc miałem popiołu jest zawsze więcej .

 

Co masz na myśli że tłokowca trzeba przewymiarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napisał animuss

Co może dać taka zawalicegła w wymienniku poziomym ,ano sprzyja wytrącaniu pyłów ze strumienia spalin i osadzaniu się pyłu na powierzchniach (poziomych) wymiennika, zwiększając opory przepływu spalin i zmniejszając efektywność wymiany ciepła (warstwa pyłów elegancko izoluje). "

 

 

 

w tym o którym napisałeś. [dotyczy pytania z postu #17737]

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki z tego zawirowywacz w ,którym miejscu one wydłużają drogę spalin zwiększając szybkość przepływu. :)

 

W tym przypadku nie wydłużają drogi spalin, tylko zwiększają szybkość przepływu poprzez zmniejszenie prześwitu w wymienniku.

 

Jak wrzucisz kamień do strumyka, to woda opływająca kamień przyspieszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie wydłużają drogi spalin, tylko zwiększają szybkość przepływu poprzez zmniejszenie prześwitu w wymienniku.

 

Jak wrzucisz kamień do strumyka, to woda opływająca kamień przyspieszy. ;)

 

Bobasxx to nawal kamieni do wymiennika będzie najtaniej .

A nie zauważyłeś ze najpierw zwolni , :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie i proszę o radę

zastanawiam sie nad kupnem pieca CO z podajnikiem i zasobnikiem na eko groszek

 

Mój instalator poleca mi dwa

 

1 KOCIOŁ C.O. DEFRO-KOMFORT-EKO-KOMFORT 25

2 Kocioł EKO-GT-KWP Galmet

 

Który wybrać domek powierzchnia 220m2 z lat 80

Są dużo lepsze od wymienionych przez Ciebie , wystarczy poczytać użytkowników z tego forum. Za mało wiemy o Twoim domu[docieplenie,instalacja]. Na pewno powinien być bez rusztu wodnego i mniej niż 25KW.

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie i proszę o radę

zastanawiam sie nad kupnem pieca CO z podajnikiem i zasobnikiem na eko groszek

 

Mój instalator poleca mi dwa

 

1 KOCIOŁ C.O. DEFRO-KOMFORT-EKO-KOMFORT 25

2 Kocioł EKO-GT-KWP Galmet

 

Który wybrać domek powierzchnia 220m2 z lat 80

Napisz coś więcej na temat docieplenia ścian, dachu, okien to będzie się można wypowiedzieć a tak to mało danych. A może chcesz tylko potwierdzenia decyzji który wybrać z tych zaproponowanych?

Jeżeli chodzi o dobór mocy to może to ci pomoże http://cieplowlasciwie.pl/wynik/9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobasxx to nawal kamieni do wymiennika będzie najtaniej .

A nie zauważyłeś ze najpierw zwolni , :D

animus a w którym miejscu spaliny mają zwolnić jak dmuchawa nie zwalnia? Wczoraj przed godziną 17 włożyłem 4 cegły szamotowe do mojego kociołka i temp. spalin spadła o 20-30 stopni teraz dochodzi 17 idę je wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...