Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

domek kwadrat z lat 80 ocieplony styropianem 15 cm

plastikowe okna

powierzchnia 220m2

instalacja w starym stylu kaloryfery żeliwne po 20 żeberek z termostatami Giancomini

Rurki doprowadzające do kaloryferów 3/4 cala

dach płaski drewniany pokryty papą

pod dachem przestrzeń jakieś 0,5 do 0,8m

wysypana na 0,2 m piaskiem z żwirem to pewnie jakaś stara forma docieplenia

myślałem o piecu 17KW ale instalator mnie wystraszył mówiąc że w zimę może być zimno i piec nie da rady ogrzać domu

 

dzwoniłem też do działu technicznego obu firm i tez mówią aby kupić piec minimum 22kw

 

Instalator polecił mi te kotły

 

 

 

1 KOCIOŁ C.O. DEFRO-KOMFORT-EKO-KOMFORT 25

2 Kocioł EKO-GT-KWP Galmet

 

bo na nich pracuje i chodzą u ludzi już po dziesięć lat tych firm wiec podobno są dobre a wy co myślicie?

 

Proszę o dobre rady bo po to inwestycja na kilka lat a szkoda forse wyrzucać w błoto

Edytowane przez apolloo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wywalisz ten mix ze stropu i w to mniejsce rozwiniesz wełnę na folii( 2 warstwy 25-30cm) to 15KW nie będzie miało co robić

nie słuchaj doradców w firmach które zarabiają tym więcej im większe kotły sprzedadzą

policz zapotrzebowanie przynajmniej w przybliżony sposób - będzie to bardziej miarodajne niż słowa

spróbuj tu:

http://www.cieplowlasciwie.pl/

będziesz znał rząd wielkości i będzie łatwiej dopasować według potrzeb a nie według czyjegoś "może być zimno"

 

cysiokysio był szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zależy czym chcesz palić

jak ma to być bardzo dobry ekogroszek to możesz komfort eko wziąć. tam jest palnik fajkowy do dobrych groszków i sterowanie TECHA przyzwoite jesli masz pojęcie o procesie spalania i ustawianiu dwustanu.

jeśli będziesz chciał kombinować z opałem i oszczędzać kasę szukaj czegoś z palnikiem przystosowanym do paliw w granulacji 0-32mm czyli wszelkiej maści ekoenergie ewmary czy ardeo

masz tu do dyspozycji kociołki z rankingu (skam-premium, RBR) oraz witkowskiego krzaczka i pewnie parę innych jak poszukasz

witkowski, rbr i skam oferują też sterowanie bardziej zautomatyzowane, krzaczek zaczął współpracę z TECHem i daje stery podobne jak defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, nie mówiłem że masz zarzucić cały strumień kamieniami ;)

 

Bobasxx trzymaj się tego strumienia ,cegły w wymienniku się nie sprawdzają po prostu są za grube i układając nawet dłuższą drogę spalin ,zawężamy zasłaniamy wymiennik ,czyli brak zysku ,w komorze spalania można wkładać jak jest za duży kocioł zmniejszać komorę zasypu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobasxx trzymaj się tego strumienia ,cegły w wymienniku się nie sprawdzają po prostu są za grube i układając nawet dłuższą drogę spalin ,zawężamy zasłaniamy wymiennik ,czyli brak zysku ,w komorze spalania można wkładać jak jest za duży kocioł zmniejszać komorę zasypu itd.

 

Bo trzeba je tak ustawić, żeby nie zasłaniały wymiennika np. na czterech nóżkach ;) No i są przecież cienki szamotki.

 

Nie dasz się przekonać do cegieł - trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki piec wybrać?

 

A jaki masz budżet, jaki chcesz palnik ( albo prościej - czym chcesz palić, ekogroszkiem czy czymś tańszym typu groszek, miał albo mieszanki ), czego oczekujesz od sterownika? Grzejesz tylko chatę czy CWU też? Instalację masz starego typu - tzn. grawitacyjnie czy pompowo? Ile pomp? Jakieś zawory mieszające? Planujesz jakieś modernizacje instalacji w związku z zakupem kotła czy ma latać na tym, co jest? Odpowiedz na wszystkie pytania, wtedy będzie łatwo Ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba je tak ustawić, żeby nie zasłaniały wymiennika np. na czterech nóżkach ;) No i są przecież cienki szamotki.

 

Nie dasz się przekonać do cegieł - trudno.

 

Na trzech nóżkach też da się ustawić a miejsca zajmą tyle samo co bez nóżek

Wolę z metalu są gładsze i bardzo cienkie zajmują niewiele miejsca ,a krawędzie kierownic można doszlifować na ostrze noża ,resztę sobie domniemaj .;)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet to 7000 do 8000 zł na firmę instalatora czyli z niższym Vat

a palić raczej eko groszkiem luźnym nie paczkowanym o 100 zł tańczy a zostało mi pomieszczenie na skład węgla po zwykłym kotle zasypowym wiec warto wykorzystać

 

co do rusztu i sterownika to sie nie znam

 

myślałem o czymś takim co obsłuży żona

 

bo w domu jestem tylko w wekendy taka praca

Edytowane przez apolloo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...