Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dużą masz kotłownie ? Jeśli tak to bierz co chcesz :) najwyżej będziesz bardziej aktywny na forum w zimie.

Tylko te 25kW to delikatna przesada...

 

co to znaczy bardziej aktywny w zimie?

 

kotłownia to dwa pomieszczenia jedno skład opału 2,5 na 3,5m i pomieszczenie na piec 3,0 x 3,5

 

a tak poza tym to naprawdę zależy mi na dobrej radzie bo widzę ze ten mój instalator przesadził z tymi 25 kW firmy które polecił jak sie okazuje tez nie są górnych lotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apollo

ja zawsze węgiel kupuję latem. po poierwsze wtedy nie muszę robić zakupów na szybko więc mogę poczekać aż będzie na składach suchy i nie dopłacę za wodę

po drugie nawet jak kupię lekko wilgotny to do zimy w kotłowni wyschnie i problem z wilgocią się rozwiązuje sam.

kupowałem w workach tylko pierwszy sezon

teraz biorę tylko luzem. owszem trochę więcej kurzu przy załadunku ale większa pewność że nie zrobię krzywdy kociołkowi mokrym opałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DEFRO-KOMFORT-EKO-KOMFORT 25

Kocioł EKO-GT-KWP Galmet

 

Obie wymienione firmy też robią dobre piece ...

 

Piece Galmetu montuje deweloper w osiedlach jakie buduje niedaleko mnie. Kumpel ma taki piec i nie słyszałem od niego żadnego narzekania.

Oglądałem go u kumpla , to ma sterownik z PID , z ładnym wyświetlaczem (LCD - graficznym).

Szczerze mówiąc zależy jaka cena i warunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apollo

ja zawsze węgiel kupuję latem. po poierwsze wtedy nie muszę robić zakupów na szybko więc mogę poczekać aż będzie na składach suchy i nie dopłacę za wodę

po drugie nawet jak kupię lekko wilgotny to do zimy w kotłowni wyschnie i problem z wilgocią się rozwiązuje sam.

kupowałem w workach tylko pierwszy sezon

teraz biorę tylko luzem. owszem trochę więcej kurzu przy załadunku ale większa pewność że nie zrobię krzywdy kociołkowi mokrym opałem

 

W przyszłym roku będę mądrzejszy teraz lata nie cofnę a stary piec wysiadł mi 2 tygodnie temu :-) nie warto go naprawiać

muszę wiec chyba poczekać na kilka słonecznych dni jesieni i zaufanego wozaka prosić aby kupił w miarę suchy

u mnie też węgiel po leżakowaniu wysychał na wióry ale do tej pory paliłem orzechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy bardziej aktywny w zimie?

 

Z przewymiarowanym kotłem plus małą wiedzą na temat procesu spalania, ustawień parametrów będzie Ci ciężko. Tak jak kolega wyżej napisał sterowniki defro są dobre i proste w obsłudze dla ludzi, którzy już coś lizneli. Na forum pewnie Ci pomogą z ustawieniami, ale dni i noce spędzone w kotłowni obok kociołka są mało zachęcające.

 

Chyba, że jesteś zaawansowanym użytkownikiem kotłów z podajnikiem to sobie poradzisz.

 

Miałem kiedyś ten sam dylemat co Ty. W porę otrząsnąłem się z tą mocą kotła, wziąłem mniejszy z "autamtycznym sterowaniem". Natomiast co do procesu spalania, ustawień parametrów i działania tego "automatu" jestem w ciemnej d... wszystko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam tą zabawę i nie chcę popełnić błędu ani przesiadywać w kotłowni całymi dniami

bo zona która będzie musiała przykładać do piecyka by mnie zabiła

jak trójka maluchów będzie marznąć w chałupie

 

W takim razie musisz zaryzkować tak jak ja na przekór innym niedowiarkom :) Koledzy w pracy twierdzą, że piec jaki zakupiłem (11kW) nie ogrzeje mojej chałupy (160m2 dom dopiero co wybudowany). Na dodatek wspomniałem, że mam układ zamknięty i już chcą mi klepsydrę pisać. Wszystko okaże się jak odpale ten swój reaktor, jesli nie będzie mnie na forum po zimie tzn. że coś się wydarzyło...

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz zaryzkować tak jak ja na przekór innym niedowiarkom :) Koledzy w pracy twierdzą, że piec jaki zakupiłem (11kW) nie ogrzeje mojej chałupy (160m2 dom dopiero co wybudowany). Na dodatek wspomniałem, że mam układ zamknięty i już chcą mi klepsydrę pisać.

 

 

hehe ogrzejesz i jeszcze Ci zostanie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...