Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ewentualnie mógłbym zastosować jakiś dobry piec z podajnikiem zamontowanym z tyłu a czopuch do komina byłby od góry - wejście do komina mam na wysokości ok. 180 cm W najgorszym wypadku przerobie ten pokój za ścianą na kotłownie i przebije komin od drugiej strony :((((

 

Ale może ktoś jednak poleci kociołek do tej potężnej kotłowni : ))???

 

Panie Jarecki podpowiedz Pan coś???

 

jest rozwiązanie. Zatrudnij sie w jakims zakładzie energetycznym i przejdz na ogrzewanie prądem jest wtedy prawie za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ewentualnie mógłbym zastosować jakiś dobry piec z podajnikiem zamontowanym z tyłu a czopuch do komina byłby od góry - wejście do komina mam na wysokości ok. 180 cm W najgorszym wypadku przerobie ten pokój za ścianą na kotłownie i przebije komin od drugiej strony :((((

 

Ale może ktoś jednak poleci kociołek do tej potężnej kotłowni : ))???

 

Czopuch na pewno do góry z wyjściem z płaszcza wodnego i zamiast przerabiać pokój na kotłownię zwiększ kotłownię - wystarczy metr więcej wzdłuż krótszej ściany garażu - autem wjedziesz a w razie potrzeby będzie też miejsce na wymianę ślimaka za kilka lat.

 

Do tej powierzchni spokojnie piec 17 kW wystarczy (jeśli chcesz często palić drewnem to ze stałym rusztem wodnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przerabiamy pokój nr 7 czyli szerokość kotłowni 280 cm x 190 cm kocioł będzie na ścianie okna a z pozostałą część wykorzystamy jako spiżarka myślę że jest to jedyne rozwiązanie tym bardziej że nie mam żadnego pomieszczenia gdzie będę też trzymał eko groszek.

 

Proszę o doradzenie jaki kocioł wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przerabiamy pokój nr 7 czyli szerokość kotłowni 280 cm x 190 cm kocioł będzie na ścianie okna a z pozostałą część wykorzystamy jako spiżarka myślę że jest to jedyne rozwiązanie tym bardziej że nie mam żadnego pomieszczenia gdzie będę też trzymał eko groszek.

 

Proszę o doradzenie jaki kocioł wybrać??

 

witam!

nie jestem w stanie doradzić jaki kocioł wybrać,ale mogę doradzić jakiego kotła nie wybierać-"firmy" r-eco.kocioł mimo wysokiej ceny jest fatalnej jakości,a o rzetelności "firmy"nie mam delikatnie mówiąc najlepszego zdania!.

Ze szczerego serca odradzam zakup kotła tej "firmy"

pozdrawiam!

wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się jeszcze jeden kocioł nad którym się zastanawiam i tak mam dwa warianty

1. Ogniwo eko plus 16 kW

2. Skam-p premium 17 kw

Możecie mi napisać jaka jest różnica między tymi kotłami i który wy byście wybrali?? Dzięki za odpowiedź pozdrawiam.

Jarecki możesz się wypowiedzieć??

 

Widziałem obydwa jak pracują i bez wahania wybrałbym Skam-p premium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do jakiegoś kociołka. Zawarte w projekcie OZC wynosi 16333 W. Przeliczone przeze mnie po drobnych zmianach w projekcie OZC 16178 W. Powierzchnia użytkowa 270m2. Pierwsza moja wątpliwość to kocioł 16KW czy 25KW? Opinie skrajne: "16KW spokojnie wystarczy", "270 m2 - 25KW to za mało, przynajmniej 38KW". Ogólnie przerażenie, każdy mówi co innego. W projekcie kocioł gazowy 22 KW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem ze to będzie główny czynnik przy wyborze jednego z nich ale ceny są tak podobne do siebie że nie grają roli

 

No to zostaje ci tylko rzut monetą. Wydaje mi się że w ogniwie czyszczenie kotła będzie sprawiało więcej problemu. Skam-p ma moja kuzynka, też niedawno zamontowany i tam czyszczenie bardzo szybkie i wygodne. No ale może jeszcze ktoś coś napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem ze to będzie główny czynnik przy wyborze jednego z nich ale ceny są tak podobne do siebie że nie grają roli

 

Zostaje kwestia czyszczenia czy tez ustawności kotłowni.

Ogniwo ma kanały pionowe, jednemu to odpowiada, drugiemu nie.

Pionowe należy okresowo czyścic od góry (zalecane co ok.7dni,), to co spada najczęściej trzeba wybrac z wyczystki bocznej, która jest za koszem, jak brak miejsca w szerokości kotłowni, to wywalanie opału z kosza, demontaz kosza i dopiero dojdziemy do tej wyczystki. Nie wiem jak to jest w nowym modelu. To skrajny przykład.

Trzeba tez pilnowac instalatora, aby rur nie puścił czasami nad pionowymi wyczystkami, bo takie kwiatki się zdarzają a później tylko płakać jak przyjdzie czyścić.

Ja mam od dobrych kilku lat kocioł z kanałami pionowymi i jak juz muszę je czyścic, to robie to z oporami. Dla mnie niewygodne i tyle, każdy może mieć inne zdanie.

Patrząc na awaryjność konstrukcji z kanałami pionowymi (ale nie podajników!!!!) - jest statystycznie wyższa jak z poziomymi. Nie wiem, czy za ok.3-5lat podobna analogia będzie też w podajnikach.

 

Skam-P czyszczony jest szybko tylko od przodu, nie potrzeba niczego drapać od góry. Czynnośc zajmuje góra 3-5minut. Zajmuje też gabarytowo mniej miejsca na głębokość jak konstrukcje z kanałami pionowymi..

Do 17kW można wstawić kosz od 35kW - wiekszy zasyp.

Czy pasuje każdemu- pewnie nie, ale właśnie po to jest wybór, aby każdy dobrał produkt do własnych potrzeb pod względem koloru, sterownika, kanałów dymnych czy jeszcze czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do jakiegoś kociołka. Zawarte w projekcie OZC wynosi 16333 W. Przeliczone przeze mnie po drobnych zmianach w projekcie OZC 16178 W. Powierzchnia użytkowa 270m2. Pierwsza moja wątpliwość to kocioł 16KW czy 25KW? Opinie skrajne: "16KW spokojnie wystarczy", "270 m2 - 25KW to za mało, przynajmniej 38KW". Ogólnie przerażenie, każdy mówi co innego. W projekcie kocioł gazowy 22 KW.

 

Ja to dobieram dośc prosto

Mówiąc o domach budowanych mniej więcej po 2005roku.

Straty ciepła budynku 90W/m2 pow. do ogrzania 270m2

To docieplenie tzw standardowe, do niedawna niektóre projekty domów z pracowni Archon miały to podawane przy standardowej izolacji

90 * 270 = 24300: 1000 = 24,3kw zapotrzebowanie przy tęgiej zimie na potrzeby C.O.

 

Trochę lepsza izolacja

80W/m2 straty ciepła:

80 * 270 = 21600: 1000= 21,6kW na C.O. można dołożyć ok.3kW zapasu na bojler

 

dobra izolacja przy standardowym budownictwie

70W/m2 straty ciepła

70 * 270 = 18900: 1000= 18,9kW plus te 3kW na bojler

 

60W/m2 to w zasadzie granica dla izolacji normalnego budynku

60 * 270 = 16200: 1000= 16,2kW +3kW na bojler

 

między chyba 15 a 50W/m2 mówimy o budownictwie energooszczędnym a poniżej 15W/m2 pasywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przerabiamy pokój nr 7 czyli szerokość kotłowni 280 cm x 190 cm kocioł będzie na ścianie okna a z pozostałą część wykorzystamy jako spiżarka myślę że jest to jedyne rozwiązanie tym bardziej że nie mam żadnego pomieszczenia gdzie będę też trzymał eko groszek.

 

Proszę o doradzenie jaki kocioł wybrać??

 

17kw a max.25kW przy nowym budownictwie.

Twój projekt domu jest z pracowni Archon a z tego, co wczesniej podawali najgorsza izolacja u nich to straty ciepła 90W/m2.

Chyba lepiej wykonać czopuch w górę, aby zmniejszyć głębokość kotła do 65cm (przy kanałach poziomych jest to mozliwe), będzie więcej miejsca na obsługę przy głębokości planowanej kotłowni 190cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaki najlepiej kupić termostat pokojowy do Ognika Plus PID? i czy można podłączyć 2 szt.

 

Do Ognika PID można podłączyć tylko 1termostat

 

Można kupic jakiś z Auratona czy Eurostera.

 

Ja próbowałem z termostatami PT-21(przewodowy), Euroster 2000 (przewodowy), Euroster 3000TX(bezprzewodowy)

 

Istotne jaki masz soft w Ogniku, jak od sl.28, to łatwo się termostat aktywuje, opisane jest to w instrukcji.

Jak ustawić temp. na Ogniku przy współpracy z termostatem też jest opisane.

 

Działanie polega na aktywacji cykli 20minutowych:

Jak nie ma temp. w pomieszczeniu, to:

18minut tryb grzania z pid i aktywną pompą C.O.

2minuty praca na mocy minimalnej, rozłączona pompa C.O.

 

Jak jest temp. powietrza w pomieszczeniu:

2minuty tryb grzania z pid i aktywna pompa C.O.

18minut moc minimalna i rozłączenie pompy C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cena przeważy szalę ?

 

Promujesz Skam piszesz o cenie lecz chyba nie orientujesz sie ze Skam P Premium 24kw z Puma jest drozszy od Ogniwo eko 24kw ,i jak pisze ;1makow9 ze ceny sa podobne i nie graja roli to ja dostrzegam roznice i to nie malą....

Proponuje niektórym kolegom czasami cos sprawdzic a nie pisac cos czego nie jest sie pewien

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...