Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kto mnie uszczęśliwił ? To chyba nie tajemnica - Jarecki :)

 

Jak kupowałem to nie był to zakup "w ciemno". Na początku byłem zdecydowany na Ogniwo Eko 15KW , ale z wyliczeń Jareckiego wyszło że u mnie max 12KW , tym bardziej do grzania było tylko 100m2.

Nic mniejszego niż 12KW nie było wtedy w ofercie ...

 

.Co śmieszniejsze miałem mieć piec Elektromet 15KW. Takie montuje deweloper na całym osiedlu. Ludzie mają i nikt takich jaj z kominem nie miał , mimo że domy są identyczne i tak samo zbudowane :( Nikt z tych nie miał ocieplonego komina ani użytkowego poddasza ....

 

...

a te elektromety jakie mają sterowanie? i te domy jakie mają instalacje? takie jak Twoja czy inne?

Ja CIę doskonale rozumiem. nie jestem przeciw Tobie

nie zamierzam też nikogo bronić

uważam po prostu że czasem mimo chęci okazuje się iż coś nie działa prawidłowo w danych warunkach.

swoją drogą ciekaw jestem jak się spisze następca u Ciebie jeśli nie zdecydujesz się wcześniej na zmianę sposobu ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie prawda decyzja jeszcze nie zapadła i wcale nie jestem zdecydowany na producenta tych dwóch ale jednego jestem pewien i to dzięki wam 25 kw to za dużo na moja stara chałupę

Galmet to stara firma z dużym doświadczeniem w łączeniu metali ,budowy wymienników ten jest interesujący :

http://sklep.domimedia.pl/public/assets/Galmet/kwps.JPG

Znajomy kupił 2 miesiące temu Galmeta z poziomą żmijką i dopiero po tym sezonie będę coś wiedział ,estetycznie wyglądał dobrze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet to stara firma z dużym doświadczeniem w łączeniu metali ,budowy wymienników ten jest interesujący :

http://sklep.domimedia.pl/public/assets/Galmet/kwps.JPG

Znajomy kupił 2 miesiące temu Galmeta z poziomą żmijką i dopiero po tym sezonie będę coś wiedział ,estetycznie wyglądał dobrze .

 

Ja mam (3,5 sezonu, montowałam w środku zimy) 17 kw z obrotową retortą, nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mnie uszczęśliwił ? To chyba nie tajemnica - Jarecki :)

 

Jak kupowałem to nie był to zakup "w ciemno". Na początku byłem zdecydowany na Ogniwo Eko 15KW , ale z wyliczeń Jareckiego wyszło że u mnie max 12KW , tym bardziej do grzania było tylko 100m2.

Nic mniejszego niż 12KW nie było wtedy w ofercie ...

 

Chciałem Ogniwo Eko bo fajny sterownik z netem i itd i mi się podobał , tyle że miał aż 15KW i duży palnik chyba 25KW ?

 

Skam-P 12KW w standardzie miał Ognika PID. Brzydki jak cholera , ale miał być full automat , miał PID i jakieś FBS i miał być ustawiony a ja miałem ustawić tylko CO i CWU i w ostateczności lekko skorygować jakby opał się przesypywał.

Stwierdziłem że to tylko sterownik i może wyglądać prehistorycznie jeśli będzie automat i będzi bezobsługowy ...

Dodatkowo miał 12KW a miałem chwilę poczekać i dostać z mniejszym palnikiem ekoenergii (mam mniejszy palnik , choć teraz już jest jeszcze mniejszy).

 

Dlatego się zdecydowałem , bo miał mniejszy palnik i mniejszą moc niż Ogniwo i miał się lepiej czyścić ...

 

Niestety już pierwszej zimy okazało się że tak nie jest. Sterownik głupiał i działał na zasadzie (grzanie na full - 15KW (temp spalin - nawet powyżej 350 stopni !!!!) i potem nawet kilka godzin w podtrzymaniu !!!). Zmiana ustawien , wgranie nowszej wersji oprogramowania nie pomagało ...

Katastrofa :(

Pierwszy sezon i widzę plamy na kominie na zewnatrz. Wchodzę później na poddasze a tam na kominie pojawiają się i syf jak cholera na poddaszu.

Panika ...

Kupuję wełnę i ocieplam komin. Plamy dalej są , ale po sezonie kominiarz mówi że dzięki temu uratowałem komin ...

Drugi sezon.

Podejmuję decyzję że robię adaptację poddasza .... aby zwiększyć zapotrzebowanie na ciepło !

Nie chciałem robić , bo nie było potrzeby , ale też nie chciałem aby komin rozsypał się i cały przesiąkł :(

Po sezonie skuwałem komin (tynk) i nanosiłem nowy. Dodatkowo chemia i prawie udalo mi się usunąc zapach. Potem palenie drewnem i wygrzewanie komina aby go wysuszyć ...

Ehhh sporo roboty ...

 

Co śmieszniejsze miałem mieć piec Elektromet 15KW. Takie montuje deweloper na całym osiedlu. Ludzie mają i nikt takich jaj z kominem nie miał , mimo że domy są identyczne i tak samo zbudowane :( Nikt z tych nie miał ocieplonego komina ani użytkowego poddasza ....

 

W tamtym roku robiłem adaptację poddasza. Doszło 60m2 do ogrzania. Po adaptacji było trochę lepiej , choć sterownik działał tak samo , choć w podtrzymaniu był już krócej (ale i tak chyba z godzinę lub więcej ..). Sterownik działał tak samo. Czyli ogień 15KW i podtrzymanie.

DOpiero jak wyłączyłem PID i włączyłem dwustan (niestety mocno ograniczony , bo sterownik miał być dla amatorów i miał być full automat) to dopiero wtedy mogłem kontrolować temp. spalin (mam termometr).

Ale nie po to kupowałem automat aby bawić się dwustan ...

 

Dopiero w tym roku po niestety mocnej "antyreklamie" otrzymałem propozycję "testów" innego sterownika - Skorpion i jak będzie ok miałem odesłać stary ster i ten sobie zostawić. Okazało się że na nowym sterze jest duuuuuuużo lepiej , mimo że ster działa na takich samych ustawieniach jak na poprzednim sterze ...

Z tego co napisałeś wnioskuję,że to sterownik robi całą robotę.Piec tylko słucha jego poleceń.Ja mam Skam-pa 12kw i ogrzewam 60m2,ale steruje nim koala.Wiadomo,mogłoby być lepiej,ale nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam gorąco koleżanki i kolegów

 

I bardzo proszę o radę i pomoc

 

dokładnie przeczytałem to forum i widzę ze jest tu paru mądrych ludzi którzy wiedzą znacznie więcej niż ja o Piecach co

 

A ja właśnie szukam rady i pomocy bo mojemu ojcu wczoraj wysiadł stary śmieciuch po 15 latach nienagannej służby

 

i muszę kupić mu nowy problem jednak w tym że mój staruszek się uparł i to ma być piec z podajnikiem tłokowym o ślimakowym nie chce słyszeć bo ma kilku sąsiadów starej daty u których z tymi piecami są wciąż jakieś kłopoty

 

Proszę o radę dotyczącą tłokowca

 

jaki kupić i której firmy

 

domek to prostokąt 8x12m z plastikowymi oknami i styropianem 15 cm z lat 90 dach drewniany na dachu izolacja styropian z papą

trzy kondygnacje z piwnicą powierzchnia łączna 240m2

ale piwnicy chyba raczej nie trzeba ogrzewać więc zostaje jakieś 190 do 200m grzewczych

 

Proszę wszystkich o pomoc w doborze jakiegoś przyzwoitego tłokowca z podajnikiem na ekogroszek

Edytowane przez kubatoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam. Mam pytanie trochę z innej beczki. W projekcie mam kocioł na olej opałowy o mocy 18 KW, jak to przeliczyć na kocioł na ekogroszek tzn. ile KW powinien mieć jego odpowiednik. A drugie pytanie tylko tak obrazowo ile wam idzie ekogroszku w sezonie (dom 160m2). Wiem ze ma się to od wielu czynników ale chciałem tylko taki podgląd mieć jak to się przedstawia.

 

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie poprawnie oprócz Ciebie.

W domu 160m2 zapotrzebowanie na ciepło może być ok.90kWh/m2/rok jak i również 40kWh/m2/rok,biorąc pod uwagę,że kWh z grzania ekogroszkiem to średnio 0,15zł to ten mający zapotrzebowanie 90 spali 2,7t ekogroszku (90*160*0,15/800) a ten mający 40 spali 1,2t ekogroszku (40*160*0,15/800)

2,7t ekogroszku to ok.2160zł

1,2t ekogroszku to ok.960zł

Jak widzisz różnica jest kolosalna.

 

A ciekawostką jest to,że ten mający zapotrzebowanie 40 grzejąc nie ekogroszkiem tylko bezpośrednio prądem zużyje na ogrzewanie 6400kWh (40*160) gdzie 1kWh=ok.0,33zł czyli za ogrzewanie zapłaci 2120zł.

Różnica w obsłudze,komforcie użytkowania jak i w inwestycji w źródło ciepła też jest kolosalna w porównaniu do wegla(2tys.zł do 12-15tys.zł)...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ooo czesc Spamer... to elektrycy gazownicy i PC-owcy już cie wykopali że tu sie szwendasz??

Czuwam nad tym,żeby tacy jak Ty czyli sprzewawcy kotłów lub pociotki sprzedawców kotłó na wegiel nie wciskali na siłę nie świadomym inwestorom badziewia,które nie nadaje się do nowych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kolega polecił mi tłokowca DRAGON-S 22kw ale nie wiem czy nie za duży jak na moje potrzeby i nie wiem czy to ta dobra firma z pleszewa?

 

Macie jakieś swoje typy lub doświadczenie

 

Pomóżcie Proszę

Jeśli masz nowy dom o pow.użytkowej ok.500-600m2 to kocioł o tej mocy będzie ok.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY spamer.... to nowy gość na forum? nie? to Ja może ciebie przedstawię???a co :))

 

Napisał mpiekny1 Zobacz post

A teraz kilka faktów z uczciwości Arturo72:

1. Kiedy powstała spółka Artur72 chciał działać na forum jako zadowolony klient i naganiać klientów.

Nie zgodziłem się na to bo uważałem to za chamstwo i osobiście stworzyłem mu konto ArturWi;

2. Artur był wielokrotnie na budowach klientów z którymi prowadził korespondencje na forum nie przyznając się że on to Arturo72 na forum:

np. rewo66 a chyba nawet i Twaro;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega polecił mi tłokowca DRAGON-S 22kw ale nie wiem czy nie za duży jak na moje potrzeby i nie wiem czy to ta dobra firma z pleszewa?

 

Macie jakieś swoje typy lub doświadczenie

 

Pomóżcie Proszę

Luknij na moją stronkę, mam jednego tłoka z porządnej firmy z Pleszwa,

Kocioł TIlgner KTM, poczytaj, może ci się spodoba, najmniejszy jednak 20kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
TY spamer.... to nowy gość na forum? nie? to Ja może ciebie przedstawię???a co :))

 

Widze,że to ja psuje komuś biznes tłumacząc inwestorom o co kaman,pociotku producenta kotłów na ekogroszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...