Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nowe ślimaki łykają groszki bez problemu a nawet miałem można palić, stare retorty tylko mniejsze frakcje do 25max i tu pewnie problemy tych ludzi.

 

może i tak ale a osiedlu panuje przekonanie że slimaki są awaryjne i dlatego tata ich nie chce cóż poradzić nie da sie go przekonać uparte pokolenie

 

dlatego muszę dobrego tłoka znaleźć

 

wiem że tu raczej o ślimakach mówcie bo są lepsze ale może ktoś ma też doświadczenie w tłokowcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo wróć do działu o pompach, bo twoim doradztwem można sobie pewną część ciała podetrzeć

To ?

Na to pytanie nikt Ci nie odpowie poprawnie oprócz Ciebie.

W domu 160m2 zapotrzebowanie na ciepło może być ok.90kWh/m2/rok jak i również 40kWh/m2/rok,biorąc pod uwagę,że kWh z grzania ekogroszkiem to średnio 0,15zł to ten mający zapotrzebowanie 90 spali 2,7t ekogroszku (90*160*0,15/800) a ten mający 40 spali 1,2t ekogroszku (40*160*0,15/800)

2,7t ekogroszku to ok.2160zł

1,2t ekogroszku to ok.960zł

Jak widzisz różnica jest kolosalna.

 

A ciekawostką jest to,że ten mający zapotrzebowanie 40 grzejąc nie ekogroszkiem tylko bezpośrednio prądem zużyje na ogrzewanie 6400kWh (40*160) gdzie 1kWh=ok.0,33zł czyli za ogrzewanie zapłaci 2120zł.

Różnica w obsłudze,komforcie użytkowania jak i w inwestycji w źródło ciepła też jest kolosalna w porównaniu do wegla(2tys.zł do 12-15tys.zł)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale a osiedlu panuje przekonanie że slimaki są awaryjne i dlatego tata ich nie chce cóż poradzić nie da sie go przekonać uparte pokolenie

 

dlatego muszę dobrego tłoka znaleźć

 

wiem że tu raczej o ślimakach mówcie bo są lepsze ale może ktoś ma też doświadczenie w tłokowcach

Znajdź sobie kolego w tym wątku albo w którymś o Skam - P kolegę Jareckiego i uderz do niego na priv. On o tłokach wie więcej niż większość z nas, jak będzie trochę czasowy to Ci poradzi. Ale ja też Ci poradzę - spróbuj jeszcze ojca odwieść od zamiaru zakupu tłoka. Ślimaki są o wiele przyjemniejsze, mniej kopcą, większe kosze mają i mogą już palić groszki i miały - ogólnie opał 0 - 35 mm w nowych retortach przechodzi bez bólu. Dogadanie się z tłokiem nie zawsze jest prostą sprawą. Ślimaki są tak awaryjne, że przez przeszło 8 lat użytkowania nie zepsuło mi się jak dotąd nic z napędu podajnika. Spróbuj, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu na siłę gościa przekonujecie ?

Jeśli dom ma tak duże zużycie opału to przecież tłok będzie w swoim żywiole.

Największe problemy z tłokami są jak zapotrzebowanie na ciepło jest małe , bo po prostu tłok nie potrafi podawać tak małych dawek paliwa jak ślimak ...

Ale w przypadku gdy ktoś ma spore zapotrzebowanie na ciepło to czemu nie ?

 

Na pewno w przypadku tloka szansa na urwanie zawleczki jest dużo mniejsza niż w przypadku ślimaka. Tak samo nie zrobi na nim wrażenia opał z zanieczyszczeniami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo pociotku sprzedawców powietrznych pomp ciepła, czy Ty zawsze musisz wchodzić swoimi brudnymi butami do wątków które nie dotyczą PPC ? Tutaj nikomu tego nie sprzedasz.

Kubatoja myślę, że rzeczową rozmową można ojca przekonać, musisz podać dobre argumenty. Ewentualnie kupisz ślimaka i powiesz, że to tłok :)

A tak poważnie jeśli rodzice podgrzewają wodę w okresie letnim za pomocą kotła to może być problem z tym tłokiem, z doświadczenia tego nie wiem lecz przejawiało się to na wątkach nie raz i można wyczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście?

 

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy – informuje "Gazeta Wyborcza".

Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza. W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

 

"Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" – relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL).

Edytowane przez Marek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwam nad tym,żeby tacy jak Ty czyli sprzewawcy kotłów lub pociotki sprzedawców kotłó na wegiel nie wciskali na siłę nie świadomym inwestorom badziewia,które nie nadaje się do nowych domów.

 

Może się zdziwisz, ale zawodowo znacznie bliżej Piotrkowi to PC niż do kotłów na węgiel i pewnie nieraz ma niezły ubaw z Twoich teorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście?

 

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy – informuje "Gazeta Wyborcza".

Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza. W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

 

"Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" – relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL).

 

Kolejny straszak, żeby sprawdzić "co ludzie powiedzą" i pokazać łunii - chcieliśmy, ale ludzie protestują.

 

Tyle już takich straszaków w różnych tematach było a ludzie nadal dają się nabierać i przejmują się tym odwracając swoją uwagę od tego co teraz się dzieje [burdel z ustawą śmieciową, referendum ws odwołania "bufetowej"].

 

Dodam tylko, że gdy rząd mówi, że może zabrać - zabierze na pewno, a gdy obiecuje, że da to na pewno ... obiecuje [ale nie da] - a otumanieni mediami wyborcy nadal wybiorą tych, którzy od lat ich okradają i oszukują [bo wg sądu niedotrzymanie obietnicy wyborczej to nie oszustwo - nawet jeśli nie było żadnej próby jej dotrzymania - np. zgłoszenia pod głosowanie odpowiedniej ustawy].

 

Może ktoś wie jakim cudem są dopłaty do solarów a do pomp ciepła nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście?

 

Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy – informuje "Gazeta Wyborcza".

Polska jest na przedostatnim miejscu w UE pod względem jakości powietrza. W czwartek na sejmowej komisji ochrony środowiska omawiany był program rządowy rozwiązania tej kwestii.

 

"Zakładamy wprowadzenie dopłat do likwidacji domowych pieców węglowych i zastąpienie ich bardziej ekologicznym ogrzewaniem. Będą też dopłaty do ociepleń domów, by koszty ogrzewania były niższe" – relacjonuje Stanisław Żelichowski (PSL).

Weź się zastanów za 6 lat wszyscy górnicy na bruk :rolleyes:

Państwo zarżnięte zadłużone ,a tu takie obciążenie finansowe chyba że będzie jak z solarami banki mają zarabiać.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę doradzić co zrobić i jak zrobić,żeby nowy dom miał jak najniższe straty ciepła a tym samym co zrobić,żeby rachunki za ogrzewanie nie były wysokie nie babrając się jednocześnie w węglu ;)

 

Kilka lat czytania forum i brak praktyki [poza tą z budowy własnego domu w której dzięki forumowiczom nie powstało kilka "baboli" bo pomysły na niektóre rozwiązania były sprzeczne z prawami fizyki] - ja od takich doradców trzymam się daleko bo po co mają uczyć się na błędach u mnie ?

 

Czy zleciłbyś mechanikowi z podobnym doświadczeniem dobór i montaż silnika do samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy dom! Wiem ze spalanie zalezy od izolacji itd. jednak ja tylko chcę tak obrazowo jak to wychodzi z tym groszkiem ile się tego spala. Ktoś kto pali już ekogroszkiem i ma w miarę nowy dom i ocieplony a także podobny metraż (160m2) to spalanie będzie zblizone tak plus minus.

 

U mnie ok. 2,5 tony rocznie węgla 28 MJ/kg na CO+CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...