Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

Mogę mu iść kupić jakiegokolwiek tłokowca ale to chyba nie oto chodzi

tym bardziej że to ja mam go kupić

potem mi powie ze kupiłem mu złego

i to moja wina

 

jestem w kropce dlatego proszę o rozsądne uwagi i rady

Najprostszym rozwiązaniem w twojej sytuacji jest powiedzieć ojcu że mu tłoka nie kupisz bo wyczytałeś że są do d..py. Ty kupisz i to będzie twoja wina tak jak piszesz. Jak ma być zadowolony to niech się zda na twój wybór i kropka.

Będą przepały, kłopoty z paleniem jak piszą koledzy i to będzie twoja wina.

Kupisz mu kociołek taki jak polecają koledzy a do tego z dobrym sterownikiem to będziesz mógł mu sam nadzorować z odległości. Tylko potem wystarczy zadzwonić do ojca i mu powiedzieć aby dosypał grochu i wybrał popiół. Taka może być jego rola. A sąsiadów trafi że ich nie posłuchał i kupił coś czego nawet nie musi doglądać.

Piszesz że spalił 6T opału, ja też tyle samo, z grzaniem CWU, bez wygaszania od czasu zakupu kotła czyli od dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam , możecie doradzić piec do nowego domu :

 

Kubatura: 851 m3

 

Do ogrzania parter + piętro + poddasze.

210m2 (w tym 63m2 podłogówki) + 54m2 garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze (dogrzewane).

 

Dom ocieplony 20cm styropian grafitowy 0.31 , okna wszystkie poniżej U=0.9, rekuperacja, dach supermata 25cm 0.33

CWU 150l

 

W projekcie z obliczen (przy oknach o gorszych parametrach i z wentylacją grawitacyjną) wychodzi

współczynnik pow. 53.65kWh/m2

współczynnik kub. 20.9

sumaryczna strata budynku 13 073W

zapotrzebowanie cwu 8352W

i pisze że wystarczy kocioł gazowy 22KW

 

Myślałem nad

Sas Multi 23KW

Klimosz Combi 20KW

Sas Gro Eco 23KW

 

Czy te piece będą dobre? Hydraulik nie gwarantuje że mniejszy piec wyrobi przy tej wielkości domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kubatoja:) Jeśli nie zdołasz ostatecznie przekonać ojca do kotła z podajnikiem ślimakowym:bash:, rozważcie wspólnie propozycję kotła Witkowski EKW-RAPS[1] z rusztem dodatkowym ale tylko żeliwnym . Posiada rynnowy palnik tłokowy na groszek,ekogroszek,miał,pellety. Wzmocniony tłok,zgarniacz ze stali nierdzewnej. Tłok jest w pełni ułożyskowany[poprawia płynność pracy,żywotność i wpływa na cichobieżność] Najmniejszy 19KW kosztuje 6.900 pln. wejdż na strone producenta poczytaj , zadzwoń nic nie ryzykujesz. [nie jestem naganiaczem]:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik musi zostać :) ale piec zaryzykuję 15KW lub 17KW.

Sas Gro-Eco 17

Sas Multi 17 (dodatkowy ruszt wodny)

Klimosz Combi 15 (żeliwny)

Co z tego polecacie ? Dodatkowy ruszt wodny przydaje się czy nie ma sensu ? Po przestudiowaniu forum dziś byłem w 2 hurtowniach z piecami, dzwoniłem do przedstawiciela klimosza i sasa. Każdy mi wmawia że mam 3 kondygnacje, podłogówkę więc 23-25KW to minimum na 260m2. Dlatego nie mogę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik musi zostać :) ale piec zaryzykuję 15KW lub 17KW.

Sas Gro-Eco 17

Sas Multi 17 (dodatkowy ruszt wodny)

Klimosz Combi 15 (żeliwny)

Co z tego polecacie ? Dodatkowy ruszt wodny przydaje się czy nie ma sensu ? Po przestudiowaniu forum dziś byłem w 2 hurtowniach z piecami, dzwoniłem do przedstawiciela klimosza i sasa. Każdy mi wmawia że mam 3 kondygnacje, podłogówkę więc 23-25KW to minimum na 260m2. Dlatego nie mogę się zdecydować.

Zobacz co mam w stopce, tylko to mogę polecić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

Czyli co proponujesz tym, którzy mają już wybudowane domy ?

Zbierać podpisy wśród sąsiadów o dofinansowanie do "ekologicznych źródeł ciepła" i wspólnie udać się na posiedzenia rady Gminy i tam przedstawić swoje żądania :)

U nas to zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być bez rusztu wodnego to znalazłem jeszcze

DEFRO KOMFORT EKO PZ 15KW (palnik II generacji chyba ekoenergia ale słabszy sterownik) (ciekawe czy da rade kupić z lepszym sterownikiem)

Ogniwo Eko Plus 16 (prawdopodobnie kupie bo blisko firma sprzedaje i można kupić od ręki)

i polecany przez was RBR Ekouniwersal 17kw

Mniej mocy nie chcę :) 260m2 x 50 = 13KW +3KW na wodę = 16KW

I tak kupuje kocioł który wg hydraulika, hurtowni a nawet infolinii będzie za mały.

Mam nadzieje że nie zmarznę.

 

dziwi mnie tylko masa ogniwo 16KW 375kg przy RBR 17KW 480kg

Edytowane przez dynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być bez rusztu wodnego to znalazłem jeszcze

DEFRO KOMFORT EKO PZ 15KW (palnik II generacji chyba ekoenergia ale słabszy sterownik) (ciekawe czy da rade kupić z lepszym sterownikiem)

Ogniwo Eko Plus 16 (prawdopodobnie kupie bo blisko firma sprzedaje i można kupić od ręki)

i polecany przez was RBR Ekouniwersal 17kw

Mniej mocy nie chcę :) 260m2 x 50 = 13KW +3KW na wodę = 16KW

I tak kupuje kocioł który wg hydraulika, hurtowni a nawet infolinii będzie za mały.

Mam nadzieje że nie zmarznę.

 

dziwi mnie tylko masa ogniwo 16KW 375kg przy RBR 17KW 480kg

Bo RBR daje kocioł z pełnym zasobnikiem węgla .;)

a czemu nie interesujesz się palnikami ich mocami , tylko kotłami -wymiennikami ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli doczytuję :) narazie wiem że najlepiej bez rusztu wodnego i palnik brucer-s i w miare wiem że moc 12-17 kw. Zrobiłem też obliczenia

na http://cieplowlasciwie.pl i wyszło :

 

11,4kW

takiej maksymalnej mocy źródła ciepła potrzebujesz

24 532kWh

tyle energii zużyjesz rocznie na ogrzewanie

42kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej A

 

13-16kW dla kotła węglowego zasypowego lub podajnikowego

Nie kupuj kotła o dużo większej mocy, nawet jeśli sprzedawca, sąsiad i szwagier twierdzą inaczej. Duży kocioł pracujący z małą mocą to katastrofa finansowa.

 

Teraz przejdę do palników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli doczytuję :) narazie wiem że

Nie kupuj kotła o dużo większej mocy, nawet jeśli sprzedawca, sąsiad i szwagier twierdzą inaczej. Duży kocioł pracujący z małą mocą to katastrofa finansowa.

)

To co ja mam zrobić z moim 38kW kotłem ?:p wywalić.

http://cieplowlasciwie.pl mi wyszło :

Twój dom jest energooszczędny

Ogrzewanie działa bardzo ekonomicznie

Sprawność twojej instalacji grzewczej to ~72%.

Ile energii potrzeba do ogrzewania

10,6kW -takiej maksymalnej mocy źródła ciepła potrzebujesz

25 154kWh -tyle energii zużyjesz rocznie na ogrzewanie

61kWh/m2*rok-zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej B

395W/K-moc grzewcza przypadająca na 1 stopień różnicy temperatur wewnątrz - na zewnątrz

W najmroźniejszy dzień zimy -20,0°C na zewnątrz 10,6kW potrzebna moc grzewcza

W przeciętny dzień zimy 1,1°C na zewnątrz 5,8kW potrzebna moc grzewcza

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli doczytuję :) narazie wiem że najlepiej bez rusztu wodnego i palnik brucer-s i w miare wiem że moc 12-17 kw. Zrobiłem też obliczenia

na http://cieplowlasciwie.pl i wyszło :

 

11,4kW

takiej maksymalnej mocy źródła ciepła potrzebujesz

24 532kWh

tyle energii zużyjesz rocznie na ogrzewanie

42kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej A

 

13-16kW dla kotła węglowego zasypowego lub podajnikowego

Nie kupuj kotła o dużo większej mocy, nawet jeśli sprzedawca, sąsiad i szwagier twierdzą inaczej. Duży kocioł pracujący z małą mocą to katastrofa finansowa.

 

Teraz przejdę do palników ;)

 

Tak w 100% nie ma co ufać tej stronce :) Nie podaje ona do wyniku zużycia CWU nie nie "uwzględnia" mostków cieplnych :)

Więc na pewno warto dołożyć jakąś "rezerwę" aby się przy sporym mrozie nie nie zdziwić :)

 

Ale na pewno sami hydraulicy przeginają ...

 

Zdaje mi się że pozostali oni myślami i standardami w latach 60 i jakoś nie widzą że obecne domy mają jednak jakieś ocieplenie , lepsze okna a niektóre nawet wentylację mechaniczną ...

 

Ale zapewne chodzi po prostu o zysk , czym większej mocy piec tym droższy , więc większa prowizja ...

 

Osobiście uważam że takich hydraulików powinno się pozbawiać uprawnień i likwidowac te firmy , bo działają na niekorzyść klientów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynio, piszesz że ten garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze będą dogrzewane. Co przez to rozumiesz? Jaką tam przewidujesz temperaturę? Masz dość sporą kubaturę, czyli gdzieś musi być dość wysoko. Grzejniki to nie podłogówka, ciepło lubi w górę iść. Co prawda masz rekuperację, ale dla tej kubatury mniej jak 15 kW bym nie brał. 17 moim zdaniem będzie spoko. I niech ręka boska Cię strzeże przed Brucerem. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...