Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brucer to przeżytek

ekoenergia lub ewmar ewentualnie ardeo

 

Ten SAS ma zwykłą faję i sterowanie techa z PID, obrotówka zapewne za dopłatą- tu chłopaki się mogą wypowiedzieć o tej obrotówce czy warto czy nie

techa lubię i znam ale nie polecam komuś kto nie wie jakie zależności zachodzą w kociołku retortowym.

jeśli paliłeś i wiesz możesz brać ale i tak przez większość sezonu będziesz jachać na dwustanie, chyba że nie zależy Ci na oszczędności

wymiennik pionowy czyszczenie 2 razy w sezonie ale się urobisz po pachy przy takiej budowie.

chłopaki napisali co brać

a TY szukasz miodu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zaczniesz przygodę z ekogroszkiem od kombinacji, jak obniżyć moc palnika. To bydlę jest montowane w kotłach do bodaj 35kW. Możesz oczywiście zamówić od razu nową dyszę od kolegi Minertu. Do tej mocy to małe Ardeo, mały Ewmar Ness, mała Ekoenergia. A tego Sasa bym nie brał, to jest retorta fajkowa, tylko do ekogroszku i to najlepiej dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem podajnik ,tego jeszcze nie widziałem ,to jakaś krzyżówka ,dość ciekawy .

http://img13.tablica.pl/images_tablicapl/91541621_6_644x461_podajnik-slimakowy-.jpg

Podajnik wyposażony jest w retortę z obrotowym talerzem, ścinającym nadmiar opału i zatrzymującym go wewnątrz paleniska.

(to ślimak wypycha a talerz wpycha z powrotem to jest dopiero oszczędność).

 

To stąd:

http://tablica.pl/oferta/podajnik-slimakowy-ID3tPEH.html#5ca7d03494

Nazwa GreenHeat z tego linku doprowadziła mnie do kotła takiego:

 

http://tablica.pl/oferta/kotly-c-o-z-podajnikiem-rogozno-greenheat-ID33Sd1.html

przeczytawszy opis wyłapałem :

-GWARANCJA 8 LAT na szczelność połączeń spawanych

-możliwość stosowania paliwa o max granulacji do 40 mm

-podajnik ma w swojej konstrukcji żeliwny pierścień obrotowy, który zapobiega tworzeniu się zatorów (to chyba chodzi o retortę obrotową ? )

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli doczytuję :) narazie wiem że najlepiej bez rusztu wodnego i palnik brucer-s i w miare wiem że moc 12-17 kw. Zrobiłem też obliczenia

na http://cieplowlasciwie.pl i wyszło :

 

11,4kW

takiej maksymalnej mocy źródła ciepła potrzebujesz

24 532kWh

tyle energii zużyjesz rocznie na ogrzewanie

42kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej A

 

13-16kW dla kotła węglowego zasypowego lub podajnikowego

Nie kupuj kotła o dużo większej mocy, nawet jeśli sprzedawca, sąsiad i szwagier twierdzą inaczej. Duży kocioł pracujący z małą mocą to katastrofa finansowa.

 

Teraz przejdę do palników ;)

 

Palnik o którym piszesz to burner-s a to dwa rożne palniki i zapewniam Cie ze burner to nie jest przezytek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack, a czy już można określić ilość członów Burnera zamawiając kocioł? Bo u kolegi Dynio dla tych 16 kW to 3 człony będzie max, nawet z zapasem.
Dzika produkcja już ruszyła ale to tylko 1 sztuka .

3 człony ale w kotle OGNIWO 35 kW a nie 16 kW

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9RhhSe1g2zA

zaczerpnięto z :

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3666-kotly-ogniwo/page__st__40

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być? wytrzymałem 3 minuty, ,,oscar' dla kamerzysty, dookoła chaos pomieszany z syfem. Najfajniejszy jest budzik:lol2: PS na otwartej przestrzeni, przeciąg z każdej strony żadne parametry są niewiarygodne.

 

Powiedzmy ze facet ten co nagrał film ma pojecie o palnikach. A przy niewielkim nakładzie sił te palniki są naprawdę super.Dobre eko każdy palnik spali a z kiepskim miałem już większość ma problemy :) . Ja w tym palniku spalam tylko miał kiepskiej jakości . Co do przeróbki niema takiej potrzeby ale czasami mała modyfikacja przynosi b.dobry efekt :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podważam jego wiedzy i pomysłowości.,doceniam. Chcę tylko poznać wiarygodną opinię przynajmniej po 1 sezonie grzewczym w normalnych warunkach. Czy Ty wuwok jesteś użytkownikiem tego palnika, słyszałeś opinię czy może rozmawiałeś z pomysłodawcą? Pytam z życzliwością i szczerym zainteresowaniem:) Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podważam jego wiedzy i pomysłowości.,doceniam. Chcę tylko poznać wiarygodną opinię przynajmniej po 1 sezonie grzewczym w normalnych warunkach. Czy ty wuwok jesteś użytkownikiem tego palnika, słyszałeś opinię czy może rozmawiałeś z pomysłodawcą? Pytam z życzliwością i szczerym zainteresowaniem:)

tak mam taki palnik [troszkę inaczej rozwiązane zmniejszenie palnika,podpatrzone od jednego kolegi ] .I pale nim ciągle od stycznia ,około 3-4 miesiące już po przeróbce i jestem bardzo zadowolony :) .Powód??? bo spalam miał za 400zl czyli dość tanie mam grzanie domku . Zresztą ja pale teraz miał z trocinami..taki mix :) .Mnie interesuje tanie ogrzewanie domku .

 

koszt mojej przeróbki to 3zl szamotka + silikon czarny. Czyli koszt bardzo niski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego grabpa58 jest Bernard i jego modyfikacja Burnera, trochę głębsza niż tylko ujęcie jednego segmentu. Jak już zdołasz tak jak on zapanować nad kotłem i palnikiem, to może i chaos i bałagan zaczną Ci nieco mniej przeszkadzać. To jest jedyny Burner, którego mógłbym zaakceptować w swoim kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego dla zainteresowanych:

 

"Witam, jak co roku firma Elektro_System zorganizowała spotkanie dla użytkowników kotłów ze sterownikami Ecoal/Bruli na które również miałem przyjemność zostać zaproszony i standardowo chciałem podzielić się spostrzeżeniami i uwagami z osobami które na tym spotkaniu nie były, a są ciekawe jakie trendy i nowe rzeczy planuje wprowadzić firma E_S w najbliższej przyszłości.Na spotkanie zostało zaproszonych ok 15 użytkowników kotłów ze sterowaniem ecoal/bruli (tak.... a nikomu nie chce się pisać i ja muszę :) ) z Tych 15 osób każdy reprezentował inne kotły, były więc Ogniwo,Rbr,Enka,Skam-p,Był również kolega z Żeliwnym Kielarem i chyba jeszcze jakieś kotły, ale nazw nie pamiętam.Generalnie łączyło nas jedno!! WSZYSTKIE kotły pracowały na sterowaniu Ecoal/Bruli, po zapoznaniu się z użytkownikami (poznałem bardzo fajnych ludzi czy to z FM czy esterownik -oczywiście nie piszę kto był( jak ktoś ma ochotę to sam się wpisze :) W tym roku tematem przewodnim było: CZY MOŻLIWE JEST SPALANIE PELET W KOTLE Z PALNIKIEM TYPU BRUCER/BURNER/EKOENEGRIA, Został nam zaprezentowany kocioł Ogniwo Eko Plus 10KW z prototypem palnika do spalania pelet. Jak zaobserwowaliśmy samo spalnie na tego typie palnika (czyli ślimak) nie przedstawia jakichkolwiek problemów, otwory powietrzne zostały odpowiednio dobrane,ogień był właściwy, spaliny w normie, nie zaobserwowano oklejania sie kotła smołą, brak również było sadzy w kotle.Ale na obecną chwilę jest problem - kocioł MUSI mieć stały odbiór ciepła, po prostu nie ma możliwości zastosowania trybu podtrzymanie lub wygaszenia kotła. Jest kilka koncepcji,ale jak mówię to jest dopiero prototyp, Jako że kocioł na pelety nie wymaga dostarcznie dużych ilości powietrza został zastosowany nowatorski sposób napowietrzania palnika-potężne dmuchawy zostały zastąpione dużo mniejszymi i mniej energo-żernymi dmuchawkami (niestety nie mogę podawać więcej danych-bo sprawa jest w urzędzie patentowym) Czyli jak wynika z powyższego, chyba firmy traktują na poważnie możliwość rezygnacji z opalania węglowego (a przynajmiej Ogniwo - Kraków jest przecież blisko ;) ) pod względem softowym kocioł mogłby trafić do sprzedaży już dziś !ale jest problem czysto mechaniczny i bezpieczeństwa( nadmiernie przegrzewanie się ślimaka w trybie czy to podtrzymania czy wygaszenia kotła). Do czego można się przyczepić?? uważam że do palenia peletem firma POWINNA zastosować dużo większy zasobnik (ok 200-300kg) Po wymianie uwag, dyskusji , pomysłów etc...etc, na tapetę wzieliśmy Elektr_System :))

 

 

Opiszę zmiany może w kolejności wdrażania pomysłów i rozwiazań

 

 

Jak wiadomo użytkownicy mieli zastrzeżenia do jakości i przestarzałego panelu wykonawczego-otóż firma zaprezentowała nam nowy panel wykonawczy który wejdzie do produkcji prawdopodobnie jeszcze w tym roku...nareszcie to jest TO ! ładny zgrabny panel- oczywiście dotykowy który zdobi kocioł i nasze kotłownie a który można (tak, uwierzcie) zostać powieszony np w salonie i będzie to element dekoracyjny .

 

 

Następna sprawa, przebudowa całego interfejsu, sposobu ustawień,danych, strony esterownik.pl Obecnie trwają prace przy przebudowie całej strony www planowane jest dodanie masę nowy rzeczy do powiązania i zarządzania domem a więc nie tylko kotłem, ale całym domem) całkowicie nowy wygląd i dodatkowe możliwości -przewidywany koniec prac- do końca roku lub wiosna.

 

 

Nowy ecoal/bruli ze względów budżetowych- sprawa ugrzęzła, nowe rozwiązania (nowa płyta główna,komunikacja bezprzewodowa,możliwość sterowania zaworem 4D,aktualizacja przez www) powoduje wzrost ceny sterownika a ze firma chce uniknąć podwyżek brane są różne opcje pod uwagę (osobiście uważam że lepiej jest dać np 100zł więcej a mieć to wszystko co jest założone) wyjście nowego stera na pewno nie wcześniej jak 2014!

 

 

Multi-sterownik tutaj sprawa się skomplikowała i został całkowicie zmieniony projekt i założenia ze względu na koszty (z założenia ma być tani) firma postanowiła wypuścić centralkę z możliwością zakupienia dowolnych modułów w zależności co użytkownikowi będzie potrzebne, np na chwilę obecną jest już możliwość sterowania wszelkimi kotłami na gaz,będzie ukłon w stronę użytkowników PC, będzie można zakupić sobie centralkę do włącznika prądu do tego moduł -ustawić np tanie strefy i grzać tylko w tanich strefach, możliwości jest naprawdę masę, będzie można zastosować ok 250 urządzeń peryferyjnych (bramy garażowe,rolety,podlewanie ogrodów,alarmy,oświetlenie...dowolne rzeczy) i sterowania tym z zintegrowanej strony www oczywiście do tego ustawienia, wykresy, dowolne dane..generalnie każdemu wg potrzeb :) przewidywany start multistera ok 2014 r

 

 

To chyba tyle..... w razie jakiś pytań pytać :)

 

 

Pozdrawiam oczywiście WSZYSTKICH Uczestników i Gospodarzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego grabpa58 jest Bernard i jego modyfikacja Burnera, trochę głębsza niż tylko ujęcie jednego segmentu. Jak już zdołasz tak jak on zapanować nad kotłem i palnikiem, to może i chaos i bałagan zaczną Ci nieco mniej przeszkadzać. To jest jedyny Burner, którego mógłbym zaakceptować w swoim kotle.

A dlaczego jedyny? Rozumie ze masz jakieś złe doświadczenia z tym palnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego grabpa58 jest Bernard i jego modyfikacja Burnera, trochę głębsza niż tylko ujęcie jednego segmentu. Jak już zdołasz tak jak on zapanować nad kotłem i palnikiem, to może i chaos i bałagan zaczną Ci nieco mniej przeszkadzać. To jest jedyny Burner, którego mógłbym zaakceptować w swoim kotle.

Witam-podpowiedz prosze

gdzie kol grabpa58 szukać

chętnie nawiąże z nim kontakt

zdrówka

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje Ogniwo Eko Plus 16KW, może dlatego że mogłem go zobaczyć na żywo. Niestety nigdzie w okolicy nie mieli

SKAM_P Premium 17 ani RBR-EKOUNIWERSAL 17 to może kupiłbym co innego. Po drodze mam jeszcze zajechać

do sklepu obejrzeć KMB-RP 15KW. A co myślicie o palniku klimosza RY20 ?

 

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4751%3Anowy-niskoemisyjny-wielopaliwowy-palnik-na-paliwa-stale-firmy-klimosz-sprawne-spalanie&catid=76%3Aarchiwum&Itemid=136&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...