Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupuje Ogniwo Eko Plus 16KW, może dlatego że mogłem go zobaczyć na żywo. Niestety nigdzie w okolicy nie mieli

SKAM_P Premium 17 ani RBR-EKOUNIWERSAL 17 to może kupiłbym co innego. Po drodze mam jeszcze zajechać

do sklepu obejrzeć KMB-RP 15KW. A co myślicie o palniku klimosza RY20 ?

 

http://www.instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4751%3Anowy-niskoemisyjny-wielopaliwowy-palnik-na-paliwa-stale-firmy-klimosz-sprawne-spalanie&catid=76%3Aarchiwum&Itemid=136&lang=pl

A gdzie dokładniej mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam jestem nowy na forum buduje dom parterowy 157 m2 poddasze 66m2 do adaptacji ale w pozniejszym czasie strop ocieplony 5cm 0.031 dach welna 30 cm 0.036 sciany porotherm 25cm plus styropian 20 cm 0.036 planuje zakupic piec z podajnikiem prosze o porade jakiej mocy i firmy z jakim palnikiem interesuje mnie ekoenergia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCIOŁ Ekoenergia KGS CERAMIK-

paru znajomych posiada ten kociołek, w tym mój hydraulik i są zadowoleni, lecz Ty potrzebujesz coś znacznie mniejszego niz 15kW.

A kotły o mniejszej mocy znajdziesz między innymi w takich firmach jak Defro, Instalco, Ogniwo, Sekom (kolejność przypadkowa).Także miłej lektury forumowej :)

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego wlasnie ciekawi mnie ta moc kotla bo roznie sie wypowiadaja jedni wogole nie biora pod uwage docieplenia domu i zalecaja nawet kolo 25 KW co uwazam za przesade z drugiej strony interesuje mnie jaki palnik slyszalem ze te typu Brucer czy Ekoenergia nie dopalaja z jednej strony wstepnie podoba mi sie SEKOM ale jakiej mocy ciagle pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum buduje dom parterowy 157 m2 poddasze 66m2 do adaptacji ale w pozniejszym czasie strop ocieplony 5cm 0.031 dach welna 30 cm 0.036 sciany porotherm 25cm plus styropian 20 cm 0.036 planuje zakupic piec z podajnikiem prosze o porade jakiej mocy i firmy z jakim palnikiem interesuje mnie ekoenergia

 

Witam. Z tego co widzę to mam podobnej wielkości dom i również podobnie ocieplony. Jak robili poddasze i powiedziałem, że 30cm wełny to mówili " :jawdrop: za dużo i tyle jeszcze nie kładli bo nie potrzeba" ale ja tak chcę bo taką wełnę mam ;) Około 100m2 podłogówki + grzejniki na poddaszu i CWU 150l 4osoby

U mnie jest OE24 i spokojnie powiem, że za duży gdybym teraz kupował to 16kw

A za duży dlatego , że zimą sobie pyka i tylko w mrozy -20 mam żar na całym palniku a tak tylko na jego części i bez kopczyka ;( temperatura spalin 90-120*podczas pracy i tylko przy -20 osiągała ok.180*

I z tym właśnie był problem w postaci wykwitów to mało powiedziane mnie się lało po kominie (tradycyjny z cegły) :cry: w tym roku musiałem założyć wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcek 10 ten komin to może by ocieplić trzeba. Wymiana wkładu co 3 lata to jednak dość kosztowna impreza jest. Przy spalinach 90 - 120 jak piszesz nic się w kominie złego dziać nie powinno. Też mam ceglany, wielki jak komin Batorego ( 24x24 ) i długi na ok. 9 metrów i przy kotle 28 kW suchutko w nim jest. Jak komin nieocieplony, po zewnętrznej ścianie, przy nieocieplonym nieużytkowym poddaszu i sporym kawałku nieocieplonym nad dachem - to owszem jaja mogą być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcek 10 ten komin to może by ocieplić trzeba. Wymiana wkładu co 3 lata to jednak dość kosztowna impreza jest. Przy spalinach 90 - 120 jak piszesz nic się w kominie złego dziać nie powinno. Też mam ceglany, wielki jak komin Batorego ( 24x24 ) i długi na ok. 9 metrów i przy kotle 28 kW suchutko w nim jest. Jak komin nieocieplony, po zewnętrznej ścianie, przy nieocieplonym nieużytkowym poddaszu i sporym kawałku nieocieplonym nad dachem - to owszem jaja mogą być.

 

 

Mój też wielki 18*29 h 8.30m i jak to kominiarz stwierdził za dużo nad dachem wystawał(2.5m) i nie miał szans się rozgrzać

Ale spoko bo zmieściłem ceramikę do środka :D Mam nadzieję ,że teraz będzie ok.

 

marcek10

na taką powierzchnię i ocieplenie to następny bierz 10KW kociołek a nie 16KW

 

Mam nadzieję ,że obecny piec mi posłuży i nie będę musiał zmieniać.

A taką moc(24KW) również na tym forum mi proponowano mówiąc ,że straty kominowe będą mniejsze no i są :p

Edytowane przez marcek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...