Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój też wielki 18*29 h 8.30m i jak to kominiarz stwierdził za dużo nad dachem wystawał(2.5m) i nie miał szans się rozgrzać

Ale spoko bo zmieściłem ceramikę do środka :D Mam nadzieję ,że teraz będzie ok.

 

 

 

Mam nadzieję ,że obecny piec mi posłuży i nie będę musiał zmieniać.

A taką moc(24KW) również na tym forum mi proponowano mówiąc ,że straty kominowe będą mniejsze no i są :p

A uszczelniłeś (dociepliłeś) pomiędzy cegłą a ceramiką? Można było czymś niepalnym zasypać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strata kominowa niewielka

strata komina "bezcenna":bash:

mam nadzieję że coraz mniej takich co "uszczęsliwiają" swoimi radami

 

Nie wiem do czego tu pijesz?

Żaden z instalatorów którzy robili mi wycenę nie zaproponował mniejszego kotła.

Sam obstawiałem na 20KW ale z tych które wybrałem takiego nie było a 16 trochę się obawiałem za to 16+ był 1.5K droższy więc uznałem, że 24 będzie ok.

 

A uszczelniłeś (dociepliłeś) pomiędzy cegłą a ceramiką? Można było czymś niepalnym zasypać.

 

Spokojnie zmieściłem tam cały system ceramika + wełna a zamiast pustaka mam cegły.

Edytowane przez marcek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcek10

piję do instalatorów którzy robia ludziom krzywdę wciskając przewymiarowane kotły - absolutnie nie do Ciebie przecież

potem sa takie kwiatki jak w Twoim przypadku i trzeba dodatkowe koszty ponosić.

tylko wtedy instalator rozloży ręce i powie że to nie jego wina przeciez bo on tych kotłów to tyle to a tyle załozył i ludzie nie narzekają albo że to wina opału lub uzytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie może jak zachowuje się ecoal w trybie lato jak temperatura na piecu spadnie znacznie? Pytam dlatego ,że nadal jadę na LATO ale mam na krótko pompkę podłogową załączoną i dwa obiegi otwarte żeby trochę cieplej w nóżki było no a to trochę wyciąga jednak temperaturki.

Tak w ogóle to szkoda ,że sterownik nie ma sterowania pompą podłogową:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak jak radzicie myslalem o kotle SKAMP 12 kw ale taka historia ze zadzwonilem do firmy i pani ktora odebrala tel. doradzila mi piec 25kw dlatego pytanie na tym forum , a co do mojego posta gdzie pisalem ze nie dopala sie ekoenergia to moze wlasnie w tych przypadkach gdzie jest przewymiarowany piec dzieki za posty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 160m2, to styknie 12kW, jak chcesz grzać 230m2 to 17kW

 

Chcesz sterownik do obsługi przez internet, wybierz z Bruli, jest ustawiany pod spalanie grupowe, dobrane sa odpowiednie zakresy, odpalić i co najwyżej delikatna korekta nadmuchu +,-5%, jeżeli chodzi o spalanie.

 

W Skamie do 17kw nie stosujemy od ponad roku ekoenergii, mamy swoją wersję palnika żeliwnego z szerszymi rantami paleniska, uważamy,że jest to konieczne.

Ekoenergia idzie do kotłów 25-40kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki o taka informacje wlasnie mi chodzilo co ogrzewanych metrow poczatkowo tylko te 160 plus cwu 200 litrow , ale oczywiscie jak to w zyciu bywa moze skonczyc sie tak ze i poddasze bedzie trzeba grzac wiec moze skamp17 dla zachowania rezerwy nie bedzie rzewymiarowany na 160 wrazie gdyby przez dluzszy czas mial tylko dol grzac ? Edytowane przez soplica2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy aktualnym wykonaniu możesz wyjąć jedną lub obie płyty żeliwne i zwiększy to temp. spalin, jakby były z tym kłopoty.

Ja np. pracuję aktualnie z wyjętym deflektorem, zostawiłem obie płyty, bo spalam przy okazji papiery.....

 

Możesz wybrac model z palnikiem ardeo, tam jest tez o tyle fajnie,że możesz przy 17kW mieć z mniejszą głowicą 15kW a po rozbudowie możesz za ok.150zł kupic większą, górną głowicę i wzrosną możliwości palnika i kotła, jak będzie taka potrzeba.

 

Skrobnąłem na priva, co by wątku nie zawalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Posiadam dom o pow ok 380 m2 nowo wybudowany (ściany 24cm siporex +20cm styropian, dach 40 cm wełna, rekuperacja bez gwc, okna system 3-szyb.). Do zasilania domu w ciepło został zainstalowany kocioł EKT Grobelny (tłok) 25 KW wpięty do zbiornika buforowego o pojemności 2000l. Bufor zasilany również instalacją solarną oraz kominkiem z płaszczem wodnym 14 kw. Kominek używany bardzo rzadko. Zbiornik buforowy zapewnia ciepło do CO bezpośrednio oraz do CWU przez wymiennik płytowy. Kocioł posiada sterownik NEON tj. sterownik ElektroMiz Skorpion Plus. Sterownik pracuje w trybie PID II.Od 2 tygodni staram się palić w kotle. "Trochę" mocno denerwuje mnie gaśnięcie kotła w nocy jak przechodzi w stan spoczynku oraz kopcenie z komina i sadza na wymienniku. Dopuszczam nawet wymianę kotła. Proszę o rady. Może jakieś zmiany w ustawieniach? Jeśli zmiana kotła to na co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...