Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gaśnie z powodu bufora jak się naładuje to kocioł stoi długo bezczynnie .U ciebie w nieźle ocieplonym domu w takich temperaturach jak teraz jest problem , kocioł takiej dużej mocy i bufor, gdybyś miał kocioł zasypowy to wszystko by grało ,zasypał byś naładował bufor i tak cyklicznie..Zrób obejście poza buforem na okresy przejściowe , kocioł będzie pracował częściej i dopracuj spalanie ,bo sadza to za mało powietrza podajesz ,w trybie PID II,można jedynie regulować to albo za mała za słaba dmuchawka wymiana (może masz zaciągniętą przysłonę boczną ) , albo za drobne paliwo . Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to niestety nie paliwo do tłoka kupujesz wysokokaloryczne paliwo ,w twojej instalacji musiał byś palić miałem ,wtedy rzadziej wygaśnie .Patrząc na budowę kotła (znowu ten ruszt wodny :cool: )wydaje mi się że była by możliwość wymiany tłoka (palnika+podajnika) na groszkowy np . na podajnik firmy Ardeo .

http://piece.bazarek.pl/opis/255382/palnik-obrotowy-zewn-25kw-azp-mr-mialowy.html

 

Więc albo miał i kupa popiołu, albo sam podajnik ,ostatecznie cały kocioł .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy się pisze o sprawach związanych z tłokami, że cięzko je utrzymac przy bojlerze czy małym odbiorze ciepła....

że podają większe porcje cykliczne..., że bywa częściej,że gaśnie.....

mówi się,że cykliczność podawania sprzyja w tłoku przykapcaniu i sadzeniu......

 

EKT od EKR różni się palnikiem z tego, co kojarzę. Oni korzystają z palników ardeo.

Zadzwon może do producenta kotła i zapytaj czy można założyc bez przeróbek do tego kotła palnik ardeo, skoro chcesz go wymieniać.

 

lub pal miałem węglowym, byle suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nie paliwo do tłoka kupujesz wysokokaloryczne paliwo ,w twojej instalacji musiał byś palić miałem ,wtedy rzadziej wygaśnie .Patrząc na budowę kotła (znowu ten ruszt wodny :cool: )wydaje mi się że była by możliwość wymiany tłoka (palnika+podajnika) na groszkowy np . na podajnik firmy Ardeo .Więc albo miał i kupa popiołu, albo sam podajnik ,ostatecznie cały kocioł .

 

Jeśli inny kocioł to jaki? Może dogadam się z wykonawcą instalacji i wymieni mi kocioł. Tym razem chciałbym dokonać świadomego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inny kocioł to jaki? Może dogadam się z wykonawcą instalacji i wymieni mi kocioł. Tym razem chciałbym dokonać świadomego wyboru.

Zwróć się do sprzedawców kotłów na tym forum

( Jarecki ,Minertu, Karoka itd ..)

niech ci zaproponują kotły a ty wybieraj mądrze .Nie spiesz się .Ilu letni jest twój tłok?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadzwonił do producenta kotła i zapytał, czy można zamienić palnik.

Normalnie do EKR stosują ardeo, tłok do EKT jest dokręcany, może zrobili to uniwersalnie i ramka przyłączeniowa jest identyczna.

Możliwe,że podobnie jest z ramką na zejście paliwa z kosza.

 

Jak kolega ma dość tłoka i ze względów na małe zapotrzebowanie chce przejść na slimak, to takie rozwiązanie jest chyba sensowniejsze,

neona przełączy na ślimak i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do sprzedawców kotłów na tym forum

( Jarecki ,Minertu, Karoka itd ..)

niech ci zaproponują kotły a ty wybieraj mądrze .Nie spiesz się .Ilu letni jest twój tłok?

 

Tak, już teraz wiem po przeczytaniu kilku tematów na forum, że kocioł który posiadam nie jest najlepszym wyborem.

Zadzwonię do producenta może wymieni palnik. Nie chce przechodzić na miał - czytam że dużo roboty i syfu.

Kocioł pracuje u mnie od stycznia 2013. Wtedy grzałem niezamieszkany dom bez automatyki i programatorów temperatury w domu i odbiór ciepła był ciągły więc nie było wielkich problemów. Teraz jak w nocy programator wyłączy grzanie albo solary załadują bufor to kocioł gaśnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, już teraz wiem po przeczytaniu kilku tematów na forum, że kocioł który posiadam nie jest najlepszym wyborem.

Zadzwonię do producenta może wymieni palnik. Nie chce przechodzić na miał - czytam że dużo roboty i syfu.

Kocioł pracuje u mnie od stycznia 2013. Wtedy grzałem niezamieszkany dom bez automatyki i programatorów temperatury w domu i odbiór ciepła był ciągły więc nie było wielkich problemów. Teraz jak w nocy programator wyłączy grzanie albo solary załadują bufor to kocioł gaśnie!

To wina źle dobranych elementów instalacji grzewczej źródeł ciepła ,które się wzajemnie nakładają zamiast uzupełniać .Nie można tu winić kociołka ,gdyby ś miał kocioł gazowy ,na pellet z zapalarką itd.. problemu by nie było .

To funkiel nówka kociołek moim zdaniem nie warto go wymieniać, jeżeli jest możliwość wymiany tłoka na AZP-MR miałow/groszkowy to warto pójść tą drogą ,a tłoka odsprzedaż na Alledrogo i odzyskasz część kasiorki .

Możesz też nie modernizować kotła zostawić tak jak jest , a kupić pompę ciepła powietrze /woda ,która będzie (ładować bufor w II taryfie ) wytwarzać ciepło w sezonie przejściowym a tłoka włączać jak zacznie się prawdziwa zima . ;)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina źle dobranych elementów instalacji grzewczej źródeł ciepła ,które się wzajemnie nakładają zamiast uzupełniać .Nie można tu winić kociołka ,gdyby ś miał kocioł gazowy ,na pellet z zapalarką itd.. problemu by nie było .

To funkiel nówka kociołek moim zdaniem nie warto go wymieniać, jeżeli jest możliwość wymiany tłoka na AZP-MR miałow/groszkowy to warto pójść tą drogą ,a tłoka odsprzedaż na Alledrogo i odzyskasz część kasiorki .

Możesz też nie modernizować kotła zostawić tak jak jest , a kupić pompę ciepła powietrze /woda ,która będzie (ładować bufor w II taryfie ) wytwarzać ciepło w sezonie przejściowym a tłoka włączać jak zacznie się prawdziwa zima . ;)

 

Jak dołożę kolejne źródło ciepła do trzech istniejących (kocioł, solary, kominek z pw) to chyba zona pomyśli że ... :D

Masz racje że najlepszy byłby kocioł na pellet z zapalarką. Gazu niestety nie mam. Ale zimę jakoś muszę przeżyć - mam nadzieję że nie w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożę kolejne źródło ciepła do trzech istniejących (kocioł, solary, kominek z pw) to chyba zona pomyśli że ... :D

Masz racje że najlepszy byłby kocioł na pellet z zapalarką. Gazu niestety nie mam. Ale zimę jakoś muszę przeżyć - mam nadzieję że nie w kotłowni.

Mógłbyś spróbować popalić miałem lub mieszać miał z ekogroszkiem to powinno pomóc i jest to najtańsze rozwiązanie tego problemu.Kup 4 woreczki miału i spróbuj najpierw z mieszanką 50/50 a jak wygaśnie to zasyp samym miałem.Przyjdzie zima i zapotrzebowanie na ciepło wzrośnie wiec wygasać nie będzie kocioł ,przejdziesz wtedy na sam ekogroszek .Same oszczędności .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież koledze nie chodzi o jakieś babranie się z mieszaniem różnych węgli. Skoro zainwestował w kilka źródeł ogrzewania, to raczej zależy mu na wygodzie - tak myślę.

 

Jeśli kocioł gaśnie, to wina złych ustawień podtrzymania, wiem bo miałem tłoka 25 kW i w lato mi nie wygasał (po opanowaniu sterownika oczywiście).

 

Faktem jest, że ślimaka łatwiej wysterować, więc szedłbym w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież koledze nie chodzi o jakieś babranie się z mieszaniem różnych węgli. Skoro zainwestował w kilka źródeł ogrzewania, to raczej zależy mu na wygodzie - tak myślę.

 

Jeśli kocioł gaśnie, to wina złych ustawień podtrzymania, wiem bo miałem tłoka 25 kW i w lato mi nie wygasał (po opanowaniu sterownika oczywiście).

 

Faktem jest, że ślimaka łatwiej wysterować, więc szedłbym w tym kierunku.

A miałeś bufor 2000 L :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież koledze nie chodzi o jakieś babranie się z mieszaniem różnych węgli. Skoro zainwestował w kilka źródeł ogrzewania, to raczej zależy mu na wygodzie - tak myślę.

 

Jeśli kocioł gaśnie, to wina złych ustawień podtrzymania, wiem bo miałem tłoka 25 kW i w lato mi nie wygasał (po opanowaniu sterownika oczywiście).

 

Faktem jest, że ślimaka łatwiej wysterować, więc szedłbym w tym kierunku.

 

Oczywiście najchętniej opanowałbym palenie na moim sprzęcie, ale chyba to wyższa szkoła jazdy. Masz oczywiście racje, że wygoda jest dla mnie bardzo ważna. Zainwestowałem w źródła ciepła trochę kasy więc oczekuje pełnej sprawności. Dlatego też jestem wstanie wymóc na firmie instalatorskiej wymianę kotła a nie babranie się z miałem. Mam nadzieję, że wymiana palnika będzie możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najchętniej opanowałbym palenie na moim sprzęcie, ale chyba to wyższa szkoła jazdy. Masz oczywiście racje, że wygoda jest dla mnie bardzo ważna. Zainwestowałem w źródła ciepła trochę kasy więc oczekuje pełnej sprawności. Dlatego też jestem wstanie wymóc na firmie instalatorskiej wymianę kotła a nie babranie się z miałem. Mam nadzieję, że wymiana palnika będzie możliwa.

 

Z buforem o takiej pojemności to raczej marne szanse z podajnikiem tłokowym ,ale na pocieszenie powiem że u mnie w palniku fajkowym Pancerpola można wyłączyć całkowicie zasilanie i włączyć prąd za 12 godzin a palnik sam się rozpali .Przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z buforem o takiej pojemności to raczej marne szanse z podajnikiem tłokowym ,ale na pocieszenie powiem że u mnie w palniku fajkowym Pancerpola można wyłączyć całkowicie zasilanie i włączyć prąd za 12 godzin a palnik sam się rozpali .Przetestowane.

 

To prawda, nawet na niezbyt kalorycznej odsiewce po tak długim czasie fajka Pacerpola się "podniesie";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...