Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na 100m2 mam Skam-P 12 z małym palnikiem Ardeo i Bruli. Była już dostępna 7 i mój wybór był świadomy. Zakładając że mój ciepłomierz nie kłamie, kilka dni wcześniej na Wesołej koszt 1 kWh - pon. 19 groszy. Ostatnie 4 doby i jakiś niezidentyfikowany eko po 680 za tonę koszt 1 kWh pon. 17 groszy. Przy odbiorze ciepła poniżej 2kw czyli poniżej 20 % mocy kotła,a gazem ile by wyszło? Albo ciepłomierz do d-y albo przewymiarowanie przereklamowane. Co by to nie było to ten kocioł polecam.

 

Zakładając deklarowaną kaloryczność opału, sprawność kotła powyżej 60% dla tej mocy.

 

U mnie tydzień temu też było ok. 60% przy średnim odbiorze <20% mocy nominalnej kotła, więc Twój wynik jest pewnie prawidłowy.

 

Huon powinien zastanowić się nad 7 lub 12 kW - warto byłoby sobie obliczyć OZC na:

 

http://www.cieplowlasciwie.pl/start

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij sobie post wyżej

tam SUSPENSER podał link skorzystaj z niego. polczy Ci przybliżone zapotrzebowanie na ciepło

jak nadal będzie mało zerknij w temat z mojej stopki moze coś z tego pomoże Ci podjąć decyzję

musisz uwzględnić paliwo podstawowe, gabaryty, sposób sterowania i czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przypuszczam, że miał być adres http://cieplowlasciwie.pl/, spotkałem się z nim wcześniej właśnie na tym forum.

 

Dziękuję za porady, właśnie zastanawiam się nad poleconym kotłem Skam-P 12kW. Czy moglibyście polecić również kilka innych pieców podobnych cenowo, jakościowo i o zbliżonych parametrach, tak abym mógł sobie je porównać? Od razu zaznaczę, że chodzi mi również o firmy z doświadczeniem na rynku, tak abym nie przeklinał swojego wyboru przez najbliższe lata...

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przypuszczam, że miał być adres http://cieplowlasciwie.pl/, spotkałem się z nim wcześniej właśnie na tym forum.

 

Dziękuję za porady, właśnie zastanawiam się nad poleconym kotłem Skam-P 12kW. Czy moglibyście polecić również kilka innych pieców podobnych cenowo, jakościowo i o zbliżonych parametrach, tak abym mógł sobie je porównać? Od razu zaznaczę, że chodzi mi również o firmy z doświadczeniem na rynku, tak abym nie przeklinał swojego wyboru przez najbliższe lata...

 

Dzięki :)

No to jeszcze poszukaj w kotłach RBR Ekouniwersal i Ogniwo. Też są w wielkościach 10-11kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia na ciepłowłasciwe są nie najgorszem jednak kiedy chciałem podać dane domu mojego ojca to nie trzymało sie to kupy, bo on ma 2 koncygnacje z nieogrzewanym i nieocieplonym poddaszem, jedynie na ostanim storopie jest około 15 korka zmielonego wsypane. Nie mneij jdenak ten program jakoś nie chciał tego dobrze przyjać i pisał że dach nie ocieplony i duże straty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon paliwo podstawowe to groszek

sposób sterowania i czyszczenia chciałbym polegać na waszym zdaniu

ogólnie proponuje mi się kotły sas i defro nie wiem czy to dobry wybór są rożne opinie

 

SAS-a ma sąsiad

defro wstawiłem szwagrowi

obaj są zadowoleni

wszystko jednak zależy od tego czego się po kotle oczekuje

obaj mają sterowniki dwustanowe i obaj palą tym co akurat kupią w lokalnych składach

pilnują jedynie granulacji bo jak się trafia dużo grubszej frakcji to zaraz zawleczki lecą

jak masz pojęcie o paleniu możesz wziąć dwustana

jeśli nie- bierz coś co da się wysterować zdalnie i może chodzić "w automacie"

szukaj palników przeznaczonych również do gorszych paliw (ekoenergia, Ewmar, ardeo) bo nie wiadomo jak długo będą porządne groszki

jak się wczytasz w ten wątek znajdziesz to co jest na tym forum polecane

nie oznacza to jednak że są to najlepsze kotły w kraju

są to najlepsze kotły według społeczności tego forum

a kocioł ma spełniać Twoje oczekiwania a nie sąsiada czy instalatora który montuje takie z których ma na dużo chleba.

co byś nie wyybrał - najważniejszy właściwy dobór mocy- przewymiarowany żeby nie wiem jak był dobry przysporzy kłopotów mniejszych lub większych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia na ciepłowłasciwe są nie najgorszem jednak kiedy chciałem podać dane domu mojego ojca to nie trzymało sie to kupy, bo on ma 2 koncygnacje z nieogrzewanym i nieocieplonym poddaszem, jedynie na ostanim storopie jest około 15 korka zmielonego wsypane. Nie mneij jdenak ten program jakoś nie chciał tego dobrze przyjać i pisał że dach nie ocieplony i duże straty:)

 

trzeba się dobrze wczytać i podać wszystkie kondygnacje

strych tez trzeba wliczyć podobnie jak piwnice

jeśli dom jest np parterowy ale ma piwnicę i strych trzeba wpisać 3 kondygnacje.

wyniki nie są jednak dokładne i nalezy je traktować orientacyjnie.

dokładniejsze dane będą z OZC a najlepsze z ciepłomierza ale to dla tych co już mają jakiś kocioł a chcąc kupić następny myślą o doborze najlepszej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...