Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaczynam z Ogniwem 15kw już 4 sezon, nie miałem w tym czasie poważnych problemów. Byle tak dalej :)

 

Jedynie w trzecim sezonie poszły mi 3 zawleczki z winy opału w 1 tydzień.

Nie wzywałem serwisu: zdolny chłopak to sobie poradził ;) :)

 

Aaaa jest mały problem dmuchawa trochę głośno pracuje, poczekam jeszcze z 2 lata i jak padnie kupię nową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz, moim zdaniem bicie piany jest w dużej mierze Twoją zasługą. Jakbys tak nie zaprzeczał, to nikt by rozmowy nie ciągnął.

 

Chłopaki napisali wyraźnie, teraz jest papier na 23kW, minertu ma ten atest u siebie dostępny.

Nie ukrywali tego.

Pisali także,że w dtr są nieścisłości i ma być poprawiona. W tabeli sprawność nie zgadza się z pozostałymi danymi.

Nie rozumiem po co mącić i ciągnąc takie rozmowy przez naście stron.

 

Niezależnie od producenta nie ma fizycznej możliwości, aby kilka kotłów miało dokładnie taką samą sprawność.

Powiem więcej fizycznie jest niemożliwe, aby ten sam kocioł, badany w tym samym laboratorium na tym samym paliwie po 2dniach osiągnął identyczny wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz, moim zdaniem bicie piany jest w dużej mierze Twoją zasługą. Jakbys tak nie zaprzeczał, to nikt by rozmowy nie ciągnął.

 

Chłopaki napisali wyraźnie, teraz jest papier na 23kW, minertu ma ten atest u siebie dostępny.

Nie ukrywali tego.

Pisali także,że w dtr są nieścisłości i ma być poprawiona. W tabeli sprawność nie zgadza się z pozostałymi danymi.

Nie rozumiem po co mącić i ciągnąc takie rozmowy przez naście stron.

 

Niezależnie od producenta nie ma fizycznej możliwości, aby kilka kotłów miało dokładnie taką samą sprawność.

Powiem więcej fizycznie jest niemożliwe, aby ten sam kocioł, badany w tym samym laboratorium na tym samym paliwie po 2dniach osiągnął identyczny wynik...

Nigdy nic innego nie napisałem. A że chcę się dowiedzieć o dyrektywy to jest bicie piany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nic innego nie napisałem. A że chcę się dowiedzieć o dyrektywy to jest bicie piany?

 

Dostałeś odpowiedzi od kilku osób.

Rozwlekasz dyskusje na kolejny wątek.

 

Po co?

 

Odpocznij, ochłoń - przeczytaj ze zrozumieniem odpowiedzi, które dostałes od kilku osób i na litość boską nie rozwlekaj już dalej tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że w dzisiejszych czasach granulacja nie jest największym problemem lecz pozostałe parametry węgla.

Co z tego ze taki palnik poda ci węgiel grubszy jeżeli on nie będzie sie nadawał do retorty

 

Też jest problemem-cenowym.

Ten sam węgiel,inna granulacja,inna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakiś dobry kocioł z podajnikiem gdzie ślimak pociągnie większą granulacje groszku

przykładowo granulacja opalu w kotłach :

stelmark do 4cm

defro do 2,5cm

 

Ja też znam - Brastal z planikiem wieloślimakowym

 

Ja w swoim skamie ma małego brucera, który łyka teoretycznie do31,5mm ale jak się co większego trafi to ślimak to bez problemu przemieli i też pójdzie. Poza tym grubsze sorty są przeważnie droższe od groszku,ponadto w palniku małej mocy mógłby być problem z popraawnym spaleniem takiego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły poniżej 10kW są odpowiednie dzisiaj dla nowych domów do 160m2...

 

No i co z Twojego postu wynika? A jak ktoś sobie zbudował nowy dom o powierzchni 400m2. Tez go ogrzeje kotłem mocy poniżej 10kW? W mojej wypowiedzi chodziło o coś innego. Ale Ty jak zawsze wiesz najlepiej co komu jest potrzebne;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z Twojego,żeby ludzie sobie uzmysłowili,że dla nowych domów(po 2009r) do 200m2 już 15kW to przewymiarowany kocioł,nie mówiąc o 25kW.

 

 

Chłopie - czemu tak szastasz tymi metrażami? Raz 160m2, za chwilę 200m2. Nigdzie w postach reklamowych przedpiszącego nie było wspomniane o powierzchni. Chodzi o coś innego. Szkoda na Ciebie klawiatury. Bez pozdrowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpisów mnóstwo - wiele niestety widać ,że chyba sponsorowanych przez producentów :confused:

 

Trudno zrobić obiektywny ranking kotłów c.o opalanych eko groszkiem, przy tak rozległej ofercie rynkowej. Obecnie jest prawie kilkaset modeli od różnych producentów i naprawdę można dostać zawrotu głowy. Tym bardziej, że na rynku z moich informacji, co poleca sklep albo instalator = to często kocioł, który mają na magazynie, mają na nim dobry zysk - a to czy to naprawdę kocioł dobry to sprawa drugorzędna

 

Przestrzegam, przed takimi praktykami , gdzie wiele firm poleca "wynalazki" bo na nich po prostu zarabia lepiej.

 

Przy tak zatłoczonym rynku chyba jednak warto kierować się nie tylko wyglądem, parametrami czy ceną kotła ale tez:

 

- dostępnością serwisu - ważne !!! Czy producent ma serwis jeżdżący ale na terenie kraju a nie z siedziby producenta ! Jak spadnie śnieg będzie wtedy problem . Z tego co wiem to serwisantów na terenie kraju ma paru producentów - niestety są to zazwyczaj markowi producenci z dużą tradycją rynkową np Klimosz, Cichewicz itp NA PEWNO MŁODYCH PRODUCENTÓW BEZ SIECI DYSTRYBUCJI NIE STAĆ NA SERWIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU - warto o tym pamietać

- warunkami gwarancji - o tym mozna pisać wiele, ale sporo jest gwarancji długich - nawet na kilkanaście lat ale tylko na szczelność spawów ! Czyli w praktyce nic - takie gwarancje dają Pereko, Zębiec . W kotle na eko groszek liczy sie gwarancja na ślimak, podajnik, motoreduktor i sterownik - a tu praktycznie wszyscy są ograniczeni gwarancją dostawców i dają podobne terminy

- opiniami i renomą producenta to chyba oczywiste

- certyfikatami, nagrodami - im więcej tym lepiej

- chyba najważniejszym parametrem doboru: - KAŻDY PRODUKT - im dłużej na rynku działa i jest poprawiany tym jest lepszy - trwalszy, bezawaryjny np VW Golf, Toyota Corolla itp . Chyba nie trzeba tego argumentować - to samo w kotłach : im konstrukcja dłużej na rynku tym lepiej - jest bardziej dopracowana i mamy większą gwarancję lepszego kotła czy pieca - a tu wygrywają już firmy o tradycji w budowie kotłów jak: Ogniwo, Zebiec, Cichewicz-kotły czy Klimosz. Niestety nikt nie nauczy się kotłów produkować w 3-4 lata, chyba że zwyczajnie podrabia kogoś i jest to imitacja oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...