Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie mam jak sprawdzić - bo 2 razy próbowałam otworzyć drzwiczki - skończyło się wietrzeniem piwnicy i garażu przez pół nocy.

Coś jest nie tak z drożnością ,wymiennika kotła , komina ,czopucha ,albo za szczelne pomieszczenie kotłowni ,w każdej chwili podczas pracy kotła można otwierać drzwiczki i obserwować pracę palnika .

Dym nie powinien przedostawać się do kotłowni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm dym jest zawsze po włączeniu alarmu jak przesypuję albo później reguluje.

W trakcie normalnej pracy jest ok - można otworzyć i zobaczyć palnik.

 

Kotłownia jest w sumie nie najmniejsza - ma okno otwarte, wyloty do garażu itp - nie jest jakoś szczelna zanadto.

 

co masz na myśli mówiąc drożność wymiennika?

po kobiecemu proszę - bo na prawdę nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma sens co napiszę ale zaobserwowałam takie coś ( napiszę chyba nie technicznie albo wręcz na pewno).

 

Podczas pracy tz 45 - skończy podawanie i przedmuchiwanie - temp. podajnika 48 stopni.

Do czasu nastepnego podawania ( chyba ustawione na 18 min) temp na piecu spada do 43 ( nic się nie dzieje) temp podajnika rośnie cyklicznie do ok 56 - wtedy chyba działa czas i włącza się dmuchawa+podajnik.

Temperatura podajnika jednak nie spada już do np 48 stopni tylko utrzymuje się już na poziomie 56 stopni. Znów jest przerwa.

Temp na piecu utrzymana lub lekko spada/rośnie - a temp podajnika cyklicznie w górę aż dojdzie do 60 i włącza się Alarm.

 

dopiero jak podajnik w trybie alarmu przesypie - to temp podajnika spada do poniżej 50 stopni... i tak w kółko.

 

Przepraszam, że tak "nietechnicznie" ale staram się jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm dym jest zawsze po włączeniu alarmu jak przesypuję albo później reguluje.

W trakcie normalnej pracy jest ok - można otworzyć i zobaczyć palnik.

 

Kotłownia jest w sumie nie najmniejsza - ma okno otwarte, wyloty do garażu itp - nie jest jakoś szczelna zanadto.

 

co masz na myśli mówiąc drożność wymiennika?

po kobiecemu proszę - bo na prawdę nie znam się.

W takim razie po zmianie opału trzeba zmienić nastawy podawania w podtrzymaniu w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że będzie tu ktoś pomocny w trakcie moich kombinacji przy sterowniku :yes:

 

a tak w ogóle - wada fizyczna pieca chyba w grę nie wchodzi, jak nie uda mi się samej tego ustawić do kogo powinnam się zgłosić?

do instalatora co? co producenta pieca? do jakiegoś fachmana?

 

Może być tak, że węgiel wypala się w czasie podtrzymania i dlatego nagrzewa się podajnik - zwłaszcza jeśli węgiel to Wesoła, a masz dobry ciąg w kominie.

 

Moja rada - sprawdź taką opcję - skróć czas przerwy z 20 do 10 minut i zobacz co się będzie działo.

Temp. podajnika spokojnie daj na 80*C

 

Najlepiej jakbyś zawołała fachmana bo by wszystko posprawdzał, ustawił i wyjaśnił - no chyba, że damy radę pomóc na odległość - napisz skąd jesteś - a nuż ktoś ma niedaleko.

 

Acha - co do "już mi doradzają na "ranking kotłów" Panowie :wiggle:

oby nie weszli w profil i czytali o czym my na codzien piszemy;)"

 

Oj tam, oj tam my też często piszemy o różnych rzeczach nawet często zapychając wątki offtopami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz w moich myślach - bo zaraz wybieram się na zakupy;)

powiem tak - gaz dla kobiety jest po prostu wygodniejszy - to tylko jeden największy jego plus.

 

Bo jeszcze np mam problem z ustawieniem odp temp w domu - mam wrażenie, że ciągle jest za ciepło - ok 24 stopni - chyba przesadził wykonawca z mocą pieca 25 Kw przy 150 m2 domu + 80 m2 piwnicy ( także ogrzewanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz w moich myślach - bo zaraz wybieram się na zakupy;)

powiem tak - gaz dla kobiety jest po prostu wygodniejszy - to tylko jeden największy jego plus.

 

Bo jeszcze np mam problem z ustawieniem odp temp w domu - mam wrażenie, że ciągle jest za ciepło - ok 24 stopni - chyba przesadził wykonawca z mocą pieca 25 Kw przy 150 m2 domu + 80 m2 piwnicy ( także ogrzewanej).

 

No fakt, przesadził.

 

Tylko moc kotła nie ma nic wspólnego z temperaturą w domu ;)

 

A posiadasz jakieś sterowanie temperatury pomieszczeń, głowice, termostat, cokolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...