Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam termostat pokojowy - i żeby bylo na nim takie coś ( jakby grzanie) SSS to mam na 30 stopni. Jak na mniej to np kaloryfery nie grzeją. Może ma być na mniej?

W piwnicy mam pełno różnych "pokręteł" ale do czego one i po co... :mad:

 

No sama pisałaś, że za gorąco to po co mają grzać ? ;)

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć co od czego, to fotografuj i wrzucaj na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 razy na dzień chodzę do tej kotłowni :(

 

w każdym bądź razie chyba nadal nie ma idealnie - bo między podawaniem temp na podajniku dochodzi do 58 stopni a później spada do ok 50 ( nie mniej).

 

Mam takie dokładnie ustawienia:

tz 44

czas podawania 11 s

czas między podawaniem 40 s

czas przedmuchu 16 s

czas przerwy 28 min

dmuchawa 60%

obr w podtrzymaniu 36 %.

 

Nie wiem czy na pewno Was dobrze zrozumiałam - ale od 2 dni takie mam ustawienia jak wyżej ( +/- czas przerwy 25-30 min zmieniałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 razy na dzień chodzę do tej kotłowni :(

 

w każdym bądź razie chyba nadal nie ma idealnie - bo między podawaniem temp na podajniku dochodzi do 58 stopni a później spada do ok 50 ( nie mniej).

 

Mam takie dokładnie ustawienia:

tz 44

czas podawania 11 s

czas między podawaniem 40 s

czas przedmuchu 16 s

czas przerwy 28 min

dmuchawa 60%

obr w podtrzymaniu 36 %.

 

Nie wiem czy na pewno Was dobrze zrozumiałam - ale od 2 dni takie mam ustawienia jak wyżej ( +/- czas przerwy 25-30 min zmieniałam)

 

Ja pisałem tak:

 

"Moja rada - sprawdź taką opcję - skróć czas przerwy z 20 do 10 minut i zobacz co się będzie działo."

 

spróbuj i napisz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 razy na dzień chodzę do tej kotłowni :(

 

w każdym bądź razie chyba nadal nie ma idealnie - bo między podawaniem temp na podajniku dochodzi do 58 stopni a później spada do ok 50 ( nie mniej).

 

Mam takie dokładnie ustawienia:

tz 44

czas podawania 11 s

czas między podawaniem 40 s

czas przedmuchu 16 s

czas przerwy 28 min

dmuchawa 60%

obr w podtrzymaniu 36 %.

 

Nie wiem czy na pewno Was dobrze zrozumiałam - ale od 2 dni takie mam ustawienia jak wyżej ( +/- czas przerwy 25-30 min zmieniałam)

 

Witam i współczuję

Podzielę się swoimi ustawieniami na obecną chwilę: temp. zadana 50stopni, na grzejniki przez zawór 3 drogowy 42stopnie cz. pod.5s,

przerwa w podawaniu 1min.

cz. przedmuchu 20s

cz.przerwy w podtrzymaniu 5min.

krotność 2

dmuchawa 5bieg z 12(jeżeli w parametrach instalacyjnych sterownika pisze,że moc1 biegu to 10%,a 11 bieg to 40% wynika z tego, że dmuchawa u mnie pracuje z mocą 22%) jeżeli zle obliczyłem, proszę mnie poprawić.

Kociołek pracuje pięknie ale i tak się odstawia na 12-15 min. Ładnie wszystko dopala, w kom. spalania i na wymienniku szarobrunatny pyłek,który zmiatam raz na tydzień w 5 min. podajnik tylko ciepły (nie ma opcji temp. podajnika, alarm ust. na 70 stopni)

Być może te ustawienia sprawdzą się również w Twoim kociołku.

Pozdrawiam. Nie ma to jak sterownik dwustanowy;)

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej:confused:

 

A tak połowę z tego :) dokladnie to czas podawania ,przy takim czasie podawania kocioł szybko dochodzi do temp zadanej ale w przypadku braku odbioru ciepła, kocioł będzie przegrzewał i to znacznie-więc masz stratę,nie jestem zwolennikiem podawania recepty na FM typu ustaw tak i tak i będzie pan/pani zadowolony/a ,trzeba obserwowac kociołek i samemu wyciągać wnioski...

 

Ps nie zrzuca Ci niedopalonego eko do popielnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuca - po tygodniu z alarmami co 2 godz w nocy i przesypywaniu podajnika wywaliłam już 2 wory groszku.

 

hmm mój notes się zapełnia haha - jutro spr w takim razie jeszcze inaczej - chyba nic więcej nie mogę stracić;)

 

 

Jest ciepło, dam Ci mała rade- ustaw czas podawania na 5 s i obserwuj co się dzieje.... jak nie nagrzewa domu to dodaj 1 sekundę/24h, jak sie robi dołek tam gdzie spala się eko (retorta czy palnik-jak wolisz) również dołóż 1 s dokładaj po 1 s ale 1 raz na 24 h i patrz co się dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek42 dobrze prawi

masz za dużą moc do potrzeb

ustaw dużo mniej

przestaw ten zawór - sprawdź na nim - może namazane co to za cudo

poszukaj w sieci instrukcji do niego

przeczytaj

potem się nim pobaw i zobacz jakie tego efekty

jak się nauczysz zaworu i kotła to wyniesiesz się do sypialni gdzie równie ciepło ale o wiele przyjemniej

czego Ci życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś mogła spać spokojnie

ten zawór reguluje ilością ciepła które wypuszczasz z kotła do instalacji(domu)

jak przekręcisz w jedną stronę na maksa to będzie w domu gorąco- całe ciepło z kotła tam trafi

jak w druga to w chałupie pi...i a kociołek gorący.

poręć sobie i dowiedz się w którą stronę jak działa

generalnie zasada taka - jak za zimno w domu musisz puścić więcej -odkręcić w jedną stronę

jak za ciepło to zamykasz- kręcisz odwrotnie

to kręcenie to nie tak od razu tylko poczekaj kilkanaście minut aby się wszystko "przemieliło"

teraz o przerwie

 

piszesz że masz 11s podawanie i przerwę 40

to dość duża moc jest i na niezłe mrozy

na teraz to może być przy podawaniu 11 sek przerwa 110sek lub więcej

nie będzie kocioł tak głupiał

jak się boisz to nie zmieniaj od razu tak mocno tylko zrób 11sek i 80 sek

potem obserwuj i zmniejsz odpowiednio nadmuch bo ten co jest będzie za duży

już na starcie możesz go zmniejszyć o 25% w stosunku do tego co teraz a potem wykonasz kolejne korekty

zmiany rzadko - 2 razy na dobę- kocioł się musi nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...