Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

najlepiej to zrób OZC

będziesz wiedziała ile mocy potrzeba by ogrzać Twój domek

nie wiem jak się zachowuje mały skam bo jest krótko na rynku ale podejrzewam że to jedyny model który będzie najmniej przewymiarowany

problem się jednak sprowadza do tego że on pewnie pracowac z przyzwoitą sprawnością zacznie tam gdzie u Ciebie już będzie prawie po wszystkiemu

taki domek w okresach przejściowych będzie potrzebował około 1KW by uzupełniać straty

moja stara chałupka teraz karmi się mocą w okolicy 2KW a jest większa i gorzej ocieplona niż Twoja

 

OZC ? Po co jej to? Moim zdaniem szkoda na to kasy... Piec na ekogroszel to nie zegarek Szwajcarski i tak go dokładnie nie dopasuje a będzie lżejsza o kilka stówek. I tak musi kupić najmniejszy kocioł dostępny na rynku.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś jakies wyniki badań tego kotła?

Chyba tak, skoro go polecasz. Podziel się nimi z nami.

 

z Toba

nigdy

ty nie zasługujesz

przecież zrobiłeś za dużo dla tego forum a forum tobie nic nie dało więc nie licz że dostaniesz coś ode mnie

 

nie widziałem wyników badań wielu kotłów które polecam

czy to znaczy że ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC ? Po co jej to? Moim zdaniem szkoda na to kasy... Piec na ekogroszel to nie zegarek Szwajcarski i tak go dokładnie nie dopasuje a będzie lżejsza o kilka stówek. I tak musi kupić najmniejszy kocioł dostępny na rynku.

 

nie zgodzę się z Tobą

moze pokazać bezsensowność montowania kotła na ekogroszek ze względu na jego zbyt dużą moc aby pracując z przyzwoitą sprawnością uzupełnił straty ciepła budynku

 

kto powiedział że musi kupić najmniejszy na rynku kocioł?

może nie kupować kotła wcale i do tego to OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Toba

nigdy

ty nie zasługujesz

przecież zrobiłeś za dużo dla tego forum a forum tobie nic nie dało więc nie licz że dostaniesz coś ode mnie

 

nie widziałem wyników badań wielu kotłów które polecam

czy to znaczy że ich nie ma?

 

W każdym razie nie widzę go na stronie producenta.

 

A swoją drogą... Polecać coś, o czym nic się nie wie? To wymaga dużej odwagi, albo dużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon Ok jeśli się waha miedzy węglem a innym źródłem ciepła to ok, Jeśli jednak decyzja już zapadła i będzie węgiel to moim zdaniem szkoda kasy..

 

jak napisałem wcześniej

mam inne zdanie

myślę że obaj pozostaniemy przy swoich poglądach a autorka pytania sama zdecyduje ostatecznie co wybrać

liczę że będzie z wyboru zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
OZC ? Po co jej to? Moim zdaniem szkoda na to kasy... Piec na ekogroszel to nie zegarek Szwajcarski i tak go dokładnie nie dopasuje a będzie lżejsza o kilka stówek. I tak musi kupić najmniejszy kocioł dostępny na rynku.

Bzdury piszesz podobne do polecających kocioł na ekogroszek o mocy 15kW dla domu 100m2 z obciążeniem cieplnym 3kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem...

 

Taka jedna 11-stka (którą też często polecasz) może bez problemów pracować z mocą ponad 20kW. A ja pytam, bo jestem ciekaw, czy ta 7-emka może konkurować w tym zakresie z tą 11-stką. Bez żadnych złośliwości. Z prostej ciekawości.

 

P.S.

Nie próbuj mnie obrażać, bo to nieładnie. Bardzo nieładnie. A fe...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
decyzja już zapadła - źródłem ciepła ma być węgiel i dlatego proszę o pomoc w znalezieniu kotła tego typu. Może nie idealnego, ale najlepszego z możliwych :)

Szukaj kotła o mocy max.4kW grzejącego przy tej mocy ze sprawnością 80%,inaczej bez bufora większość tego węgla,Twojej kasy za wegiel pójdzie z dymem przez komin.

Jeśli Ci to pasuje,bierz węgiel.

Ile kasy puścisz z dymem ? Liczyłaś ?

 

jack18 sprzeda Ci kocioł 15kW a przy okazji kasę za stracony węgiel przez komin Ci zwróci...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur, Ty jednak nie pojmujesz chyba po polsku.

Pojmuję po polsku ale jak ktoś proponuje kocioł na ekogroszek do domu 100m2 dobrze ocieplonego to uważam to za szczyt chamstwa mającego na celu jedynie wydymać nie mającego pojęcia o niczym inwestora byleby napchać sobie kieszenie.

 

Proponuje inwestorce znalezienie kotła na ekogroszek o maksymalnej mocy grzewczej 4kW czyli dla temperatury zewnętrznej -20st.C grzejącego ze sprawnością 80%.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Nie próbuj mnie obrażać, bo to nieładnie. Bardzo nieładnie. A fe...!

 

nie ja zacząłem durne wielokropki i dwuznaczne posty pisać

ja mogę ci napisać wprost jak chcesz

tylko nie wiem czy mi wypada sie zniżać do twojego poziomu

w przeciwieństwie do ciebie mam szacunek do ludzi piszących tu na forum i nie będę sprowadzał dyskusji do pyskówki i dwuznacznych wielokropków

 

ty jednym swoim wpisem pokazałeś gdzie wszystkich masz

oczekujesz że nadal będziesz wielbiony i profesorem wołany

szukasz odpowiedzi? pytaj producenta

 

widzę że cie ten kocioł o bezsenność przyprawia mimo że ja słowem o nim nie wspomniałem

szukasz kolejnej okazji na kolejnym wątku do walki z konkurencją?

chyba sprzedaż mocno spadła niebieskiego i chwytasz się kazdej sposobności

nikt już się nie łapie na twoje marne sztuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur tu nie chodzi o to.

Zdecydowali się na wungiel i choć byś tu skakał i tupał nogami to nic nie poradzisz.

Dobrze że choć tu pytają bo w hurtowni wcisną im 25kW żeby zrobić troszkę zapasu :)

Miałem już takich klientów.

Ostatnio z jednym gościem który dzwonił o sterownik nawiązała się rozmowa, wepchali mu 50kW na 130m2 i co Ty na to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur tu nie chodzi o to.

Zdecydowali się na wungiel i choć byś tu skakał i tupał nogami to nic nie poradzisz.

Dobrze że choć tu pytają bo w hurtowni wcisną im 25kW żeby zrobić troszkę zapasu :)

Miałem już takich klientów.

Ostatnio z jednym gościem który dzwonił o sterownik nawiązała się rozmowa, wepchali mu 50kW na 130m2 i co Ty na to ? :)

Pytanie czy zdecydowali się świadomie czy ktoś im tak doradził,czy zdecydowali się świadomie na to,że z 1t ekogroszku(850zł) w domu zostanie tylko 300kg(352zł) a kominem wyleci 700kg(500zł) ?

Od tego jesteście Wy,sprzedawcy,żeby to zaznaczyć przy sprzedaży kotła mocno przewymiarowanego,który będzie pracował ze sprawnością poniżej opłacalności.

Ale do tego trzeba liczyć OZC ale wg jack18 jest to stracona kasa,pewnie,bo on po wyliczeniu nie będzie miał kasy za kocioł jak inwestor stwierdzi,że taki układ jest nie opłacalny dla niego...

 

Dlatego,jeśli inwestorzy uparli się na wungiel,to w takim domu konieczny jest bufor ciepła a nie zwykły kocioł.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojmuję po polsku ale jak ktoś proponuje kocioł na ekogroszek do domu 100m2 dobrze ocieplonego to uważam to za szczyt chamstwa mającego na celu jedynie wydymać nie mającego pojęcia o niczym inwestora byleby napchać sobie kieszenie.

 

Proponuje inwestorce znalezienie kotła na ekogroszek o maksymalnej mocy grzewczej 4kW czyli dla temperatury zewnętrznej -20st.C grzejącego ze sprawnością 80%.

 

Dlatego masz PCI 9 kw, zamiast 2 kw, jak twierdziłeś, że tylko tyle jest ci potrzebne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlatego masz PCI 9 kw, zamiast 2 kw, jak twierdziłeś, że tylko tyle jest ci potrzebne;)

Człowieku,nie masz pojęcia o niczym to się nie odzywaj.

 

Zadanie domowe to wzór-3,2*24/10= ?

Jak rozwiążesz,chociaż nie sądzę z Twoją inteligencją to będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...