Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio z jednym gościem który dzwonił o sterownik nawiązała się rozmowa, wepchali mu 50kW na 130m2 i co Ty na to ? :)

Ten gostek wyleczy się z węgla po roku, tamten z siódemką po najdalej dwóch.

 

Arturo, wiesz jak to jest, jak jest nie duży domek w miarę ocieplony, to jakiekolwiek źródło by nie było jaj nie urwie.

Ta sama maksyma tyczy się węgla, nawet jak spali go ze sprawnością 50%, to tego nawet nie odczuje w kieszeni, a nie wiedząc o tym % będzie wręcz wniebowzięty z powodu oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Arturo, wiesz jak to jest, jak jest nie duży domek w miarę ocieplony, to jakiekolwiek źródło by nie było jaj nie urwie.

Ta sama maksyma tyczy się węgla, nawet jak spali go ze sprawnością 50%, to tego nawet nie odczuje w kieszeni, a nie wiedząc o tym % będzie wręcz wniebowzięty z powodu oszczędności.

Co racja to racja,podobnie jak z moim COP-em :)

Ale COP obojętnie jaki był nie był będzie zawsze bezobsługowy i dla mnie nawet 1 byłby znośny i przy nim zawsze 100% energii zostaje w domu ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku,nie masz pojęcia o niczym to się nie odzywaj.

 

Zadanie domowe to wzór-3,2*24/10= ?

Jak rozwiążesz,chociaż nie sądzę z Twoją inteligencją to będziesz miał odpowiedź.

 

Wychodzi 7,68:P

Daleko do 9

A ty proponujesz kocioł węglowy 4 kw, skoro sam masz 9 kw w swoim hiper super ciepłym mieszkaniu 118m2

Człowieku musisz się jeszcze dużo nauczyć.

Nic dziwnego, że cienko przędziesz i nie potrafisz sprzedać swoich PC.

Cienki sprzedawca z ciebie, bo na niczym się nie znasz

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wychodzi 7,68:P

Daleko do 9

A ty proponujesz kocioł węglowy 4 kw, skoro sam masz 9 kw w swoim hiper super ciepłym mieszkaniu 118m2

Kocioł węglowy o mocy 4kW pracujący z optymalną sprawnością 24/h bez kosztownych przestojów powodujących straty lub kocioł o mocy większej niż potrzeba ale magazynujący nie potrzebną na teraz energię w buforze na potem zamiast wywalać ją w komin.

9kW bezobsługowego źródła ciepła,które można bez żadnych strat w każdej chwili zatrzymać i które może pracować tylko przez okres taniej taryfy czyli przez 10h magazynując nadmiar energii na pozostałe 14h w płycie i wylewce a nie wywalając nadmiaru energii w komin.

Nie zrozumiesz tego pakując 12t do swojego titanica...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy o mocy 4kW pracujący z optymalną sprawnością 24/h lub kocioł o mocy większej niż potrzeba ale magazynujący nie potrzebną na teraz energię w buforze na potem zamiast wywalać ją w komin.

9kW bezobsługowego źródła ciepła,które można bez żadnych strat w każdej chwili zatrzymać i które może pracować tylko przez okres taniej taryfy czyli przez 10h magazynując nadmiar energii na pozostałe 14h w płycie i wylewce a nie wywalając nadmiaru energii w komin.

Nie zrozumiesz tego pakując 12t do swojego titanica...

 

A wiesz,że kotły chodzą 24h i mają modulację mocy?

Chyba na szkoleniu zapomnieli ci o tym powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł węglowy o mocy 4kW pracujący z optymalną sprawnością 24/h bez kosztownych przestojów powodujących straty lub kocioł o mocy większej niż potrzeba ale magazynujący nie potrzebną na teraz energię w buforze na potem zamiast wywalać ją w komin.

9kW bezobsługowego źródła ciepła,które można bez żadnych strat w każdej chwili zatrzymać i które może pracować tylko przez okres taniej taryfy czyli przez 10h magazynując nadmiar energii na pozostałe 14h w płycie i wylewce a nie wywalając nadmiaru energii w komin.

Nie zrozumiesz tego pakując 12t do swojego titanica...

 

A tak właśnie pracuje twoja bezobsługowa powietrzna pompa ciepła

 

dscn3897fm.jpg

 

Poznajesz ten dach i komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A tak właśnie pracuje twoja bezobsługowa powietrzna pompa ciepła

 

[ATTACH=CONFIG]224351[/ATTACH]

 

Poznajesz ten dach i komin?

Człowieku,czy Ty naprawdę jesteś tak okaleczony przez te swoje 12t węgla ?

Pokazujesz zdjęcie z 2012r w trakcie budowy w stanie SSZ jak mieszkam od tego roku ?

Wiesz co było podpięte pod ten komin ? Zerknij na daty a nie błaźnij się już więcej i nie przynoś wstydu Gliwicom...chociaż Ty obok Gliwic co po części jest zrozumiałe.

DSCN3899.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku,czy Ty naprawdę jesteś tak okaleczony przez te swoje 12t węgla ?

Pokazujesz zdjęcie z 2012r w trakcie budowy w stanie SSZ jak mieszkam od tego roku ?

Wiesz co było podpięte pod ten komin ? Zerknij na daty a nie błaźnij się już więcej i nie przynoś wstydu Gliwicom...chociaż Ty obok Gliwic co po części jest zrozumiałe.

[ATTACH=CONFIG]224353[/ATTACH]

 

Bo teraz Arturo pali tak, co by dym z komina podtrzymać dla klimatu okolicy

 

DSCN4368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo teraz Arturo pali tak, co by dym z komina podtrzymać dla klimatu okolicy

 

[ATTACH=CONFIG]224354[/ATTACH]

Bo teraz chory człowieku mam zużycie dobowe 7kWh tj ok.3,99zł/dobę za c.o+cwu i musiałbym się walnąć młotkiem,żeby grzać w kominku.

Mało inteligentny człowieku,zużywam na tyle mało energii,ze grzeje tylko w jednej taryfie G11 czytaj drogiej.

Czy swoim malutkim rozumkiem pojmiesz,że gdybym chciał grzać taniej przeszedłbym od razu w system dwutaryfowy G12 czytaj tani zamiast walić drewno do kominka ?

Miałbym wtedy nie 3,99zł/dobę tylko ok.2,5zł/dobę.

Nie ośmieszaj się do końca.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz chory człowieku mam zużycie dobowe 7kWh tj ok.3,99zł/dobę za c.o+cwu i musiałbym się walnąć młotkiem,żeby grzać w kominku.

Mało inteligentny człowieku,zużywam na tyle mało energii,ze grzeje tylko w jednej taryfie G11 czytaj drogiej.

Czy swoim malutkim rozumkiem pojmiesz,że gdybym chciał grzać taniej przeszedłbym od razu w system dwutaryfowy G12 czytaj tani zamiast walić drewno do kominka ?

Miałbym wtedy nie 3,99zł/dobę tylko ok.2,5zł/dobę.

Nie ośmieszaj się do końca.

 

To coś twój system nie teges. 3,99 zł/doba CO i CWU na 118m2 mieszkanie???

Rozrzutność.

Mnie wychodzi tyle samo na 420m2 CO i CWU domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cholera jasna , gdzie jest moderator ?

 

Człowiek chce sobie coś poczytać to czego dotyczy dany temat a tutaj mamy zaśmiecanie wątku przez Arturo i innych spamerów :(

 

Wykasować , zbanować , no widać człowiek nie pojmuje że zaśmieca wszystkie wątki :(

Twój kolega ekogroszek przyssal się jak pijawka do skóry,ja pisze w temacie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega ekogroszek przyssal się jak pijawka do skóry,ja pisze w temacie.
w którym nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia - no po prostu głupem jestem absolutnym ale piszę bo licznik bije a popaplać dobra rzecz. Tacy kretyni niewyobrażalni jak ja tak mają - syndrom głupiego Jasia co wie wszystko o wszystkim najlepiej. Zapomniałeś trollu - rekordzisto dopisać tych parę słów, więc uzupełniam za Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
w którym nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia - no po prostu głupem jestem absolutnym ale piszę bo licznik bije a popaplać dobra rzecz. Tacy kretyni niewyobrażalni jak ja tak mają - syndrom głupiego Jasia co wie wszystko o wszystkim najlepiej. Zapomniałeś trollu - rekordzisto dopisać tych parę słów, więc uzupełniam za Ciebie.

I kto tu troluje ?

Miałeś konkretne zapytanie o dobór kotła do domu 100m2 dobrze ocieplonego,ja Ci podpowiadam moc max.4kW przy -20st.C.

Zamiast trolowac zaproponuj taki kocioł.

Co ma do Twojej odpowiedzi moja osoba ?

 

Czy wg Was timon troluje doradzajac do tego domu prąd lub pompę czy może pisze coś co będzie rozsądnym rozwiązaniem ?

A może to ja troluje proponując kocioł na ekogroszek o mocy max.4kW ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś twój system nie teges. 3,99 zł/doba CO i CWU na 118m2 mieszkanie???

Rozrzutność.

Mnie wychodzi tyle samo na 420m2 CO i CWU domu

 

Czyźby ?

Ja rozumiem ze w udowadnianiu ze moje jest lepsze od twojego podajesz takie koszty, ale moze by je nieco urealnić.

Jezeli mozesz podaj wyniki ozc i rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło dla twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja,podobnie jak z moim COP-em :)

Ale COP obojętnie jaki był nie był będzie zawsze bezobsługowy i dla mnie nawet 1 byłby znośny i przy nim zawsze 100% energii zostaje w domu ;)

Bo trollu blisko 70% tej energii kominem wypuściła za Ciebie elektrownia - masz o tym pojęcie czy tylko tak pier...lisz żeby popier...lić? A Ty trollu za tą wypuszczoną też płacisz - czy o tym masz pojęcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo jeśli gdzieś wyczytałeś ze proponowałem koleżance kocioł 15KW to może skopiuj to i wklej, albo przestań mnie obrażać . A i jeszcze jedno- nie sprzedaje kotłów, czasem po prostu lobię czytać forum bo mnie to interesuje...do rozmowy z timonem tez cie nie zapraszałem- chyba ze timon, w co raczej wątpię :) karoka- szkoda sobie strzępić języka. Pozdrawiam. Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...