Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie czy zdecydowali się świadomie czy ktoś im tak doradził,czy zdecydowali się świadomie na to,że z 1t ekogroszku(850zł) w domu zostanie tylko 300kg(352zł) a kominem wyleci 700kg(500zł) ?

.....

Wożę trollu węgiel do kilku podobnych domków - dobrze ocieplonych około 120 m2. Na sezon wraz z całorocznym grzaniem CWU 2 tony Janiny 22 MJ po 600 PLN/ tona.. Czasem jak zima bardzo ostra lub długa dobiorą 150 kilo. Czyli trollu Twoim zdaniem ci ludzie wyrzucili przez komin 1400 kg, a ogrzali siebie i CWU przez cały rok 600 kilogramami węgla 22 MJ. To trollu policz, ile to energii wyprodukowali na potrzeby CO i CWU z tego, czego udało się im kominem nie wyrzucić. Mają piece 12 - 18 KW i nie mają buforów. Żeby było jasne - też bym takiego domu węglem nie grzał, szkoda czasu i roboty. Ale piszę to wszystko żeby Ci trollu rekordzisto pokazać ( a przy okazji ludziom Ciebie czytającym ) , że piszesz o sprawach na których kompletnie się nie znasz, nie masz o nich najbledszego pojęcia. Ani o kotłach, ani o buforach, ani o węglu. Mimo tego przywaliłeś się na kotłowy wątek i nauczasz. A Twoim trollu podstawowym argumentem jest - tak jest dobrze, bo tak mam ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracając do tematu wątka...

nie ja zacząłem durne wielokropki i dwuznaczne posty pisać

ja mogę ci napisać wprost jak chcesz

tylko nie wiem czy mi wypada sie zniżać do twojego poziomu

w przeciwieństwie do ciebie mam szacunek do ludzi piszących tu na forum i nie będę sprowadzał dyskusji do pyskówki i dwuznacznych wielokropków

 

ty jednym swoim wpisem pokazałeś gdzie wszystkich masz

oczekujesz że nadal będziesz wielbiony i profesorem wołany

szukasz odpowiedzi? pytaj producenta

 

widzę że cie ten kocioł o bezsenność przyprawia mimo że ja słowem o nim nie wspomniałem

szukasz kolejnej okazji na kolejnym wątku do walki z konkurencją?

chyba sprzedaż mocno spadła niebieskiego i chwytasz się kazdej sposobności

nikt już się nie łapie na twoje marne sztuczki.

 

Strasznie lubisz dużo pisać. A wystarczyło napisać, że nie wiesz.

Albo nieco szerzej (jak już pisanie tak Cię rajcuje), że nie znasz osiągów tego kotła (skamp 7kW), nie widziałeś wyników badań, nie wiesz nic o parametrach jego pracy, ale polecasz go innym, bo co Ci tam...

 

A mój wpis nie służył pokazaniu wszystkim, gdzie ich mam. Co najwyżej dotyczył tylko tych niektórych, co to podpowiadają, nie mając stosownej wiedzy. Tych to rzeczywiście mam...

 

P.S.

A potem Arturo72 się z Was nabija. I ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz po kolei . 1) Sterowniki . Rozumiem , że obydwa umożliwiają w miarę automatyczną pracę kotła od początku , oraz możliwość ręcznej zabawy z 2 stanem jak ogarnę kocioł . Czy eCOAL posiada spalanie grupowe ? 2) Palnik 2 generacji . Który kocioł posiada dopasowany palnik małej mocy ? 3) Spalanie . Kotły pracują od niedawna , czy są jakieś dane w skali sezonu grzewczego , bądź roku ? Wiem że sporo zmiennych , ale jakiś rząd wielkości dla przeciętnego domu można określić .
A tak liczyłem , że coś się dowiem z tej krynicy wiedzy . Zadałem kilka prostych pytań i nic . Może tak w przerwie , ktoś odpowie:) . Próbowałem u producentów , ale nie wszędzie się dodzwoniłem . Pozdrawiam Staszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. eCoal posiada spalanie grupowe dodatkowo posiada tryb pełnego automatu Moze tez działać w dwu stanie, 2.Na to pytanie więcej info będzie miał karoka albo minertu.3 Nawet w takich samych budynkach i tych samych kotłach spalanie będzie rożne wiec raczej nikt Ci nie powie ile który spali. Nie bardzo własnie da się to określić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pozdrawiam Staszek

 

Staszek jaki duży ten dom?

Nie chce mi się grzebać, bo czasu i zdrowia brakuje....

 

Spalanie grupowe, to tak w skrócie,

np. ustawiasz sobie zakres 8-12kW i sterownik w/g swojego programu się w tym obraca....

dalej do tego 8kW producent kotła stsujący dany palnik i dmuchawę musi podać wydajność dmuchawki w %

podobnie do 12kW i jakby to był kocioł 12kW, to jeszcze dobry dobór dmuchawki na punkt mocy wyższy....

 

Jak dobrze dobrane, to co najwyżej korekta dmuchawy 2-3oczka i tyle, chodzi....

Pilnować dobrego wykonania instalacji, nie przesadzać z kominem np. 200mm do 12kW.....

 

Kupić węgiel o mniejszej spiekalności, szczególnie na pierwszy sezon, jak kocioł będzie musiał iść mocniej....

Ja bym zaczynając przygodę z kotłem unikał pieklorza, ten węgiel zostawić dla starych wyjadaczy i domy o małym zapotrzebowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver_stas - tak dokładnie (pod względem wielkości spalania) trybu dwustanowego spalania i trybu grupowego chyba nikt dokładnie nie porównał bo faktycznie za dużo zmiennych ale jak chcesz wiedzieć to ogólnie u mnie tak to wyszło :

 

w sezonie 2011-2012 spalałem prawie w całości dwustanowo i tak to wychodziło http://czp.pl/cieplnik/notowania/2011-2012.pdf

 

w sezonie 2012-2013 spalałem głownie grupowo i tak to wyszło http://czp.pl/cieplnik/notowania/2012-2013.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak liczyłem , że coś się dowiem z tej krynicy wiedzy . Zadałem kilka prostych pytań i nic . Może tak w przerwie , ktoś odpowie:) . Próbowałem u producentów , ale nie wszędzie się dodzwoniłem . Pozdrawiam Staszek
Masz 150 metrów ocieplonych raczej średnio ( znaczy - nie na termos ), moim zdaniem 11 - 12 KW będzie dobre. Chociaż ja bym wziął 17 z palnikiem 15 ze względu na to że po całości grzejniki, no ale po pierwsze nie wiem czy będziesz też grzał kotłem CWU i ewentualnie dla ilu osób, po drugie nie wiem, czy grzejniki na styk czy może lekko przewymiarowane( czy potrzebują wyższej temperatury zasilania żeby zagrzać pomieszczenia czy poradzą sobie przy niższej ) no i po trzecie - ja trochę starej daty jestem i przewymiarowanie kotła o 15 - 20% uważam za zaletę, nie za wadę. Taka bezpieczna rezerwa na wypadek np. kaprysu zrobienia sali bilardowej w piwnicy, pomocna też jak np. -30 stopni dowali na tydzień czy dwa. Zresztą w 12 czy tam 11 będziesz tylko miał mniejszy wymiennik, palnik dostaniesz w sumie i tak ten sam co w 17 a ja uważam, że lepiej jest jak palnik ma moc ciut mniejszą od wymiennika. Łatwiej się kocioł prowadzi . I tak po kolei: Coalę możesz mieć w Ogniwie albo w RBR - trzeci z wymienionych przez Ciebie kotłów z Coalą nie występuje. Coala ma wszystko to co Bruli + automat. Ja akurat nie uważam tych sterowników za jakieś cudowne remedium na wszelkie problemy jakie mogą Cię spotkać przy paleniu węglem. Palniki w żadnym z kotłów o mocy 11 czy 12 KW nie są dopasowane do mocy kotłów, tutaj najbliżej chyba jakiegoś dopasowania jest Skam z Ardeo albo z Ewmarem. W Twoim domu powinieneś się zmieścić w okolicach 2,5 - 3 ton rocznie wraz z CWU. To będzie zależeć od aury, doboru węgla i Twoich umiejętności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić węgiel o mniejszej spiekalności, szczególnie na pierwszy sezon, jak kocioł będzie musiał iść mocniej....

Ja bym zaczynając przygodę z kotłem unikał pieklorza, ten węgiel zostawić dla starych wyjadaczy i domy o małym zapotrzebowaniu....

 

Kupiłem Pieklorza i jest to mój pierwszy sezon, wygrzewam chałupkę. Jestem laikiem nie starym wyjadaczem, myślę, że ten groch daje radę i źle to nie wygląda.

 

Chyba, że mój Pieklorz jest tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pieklorza i jest to mój pierwszy sezon, wygrzewam chałupkę. Jestem laikiem nie starym wyjadaczem, myślę, że ten groch daje radę i źle to nie wygląda.

 

Chyba, że mój Pieklorz jest tylko z nazwy.

jak Twój Pieklorz jest z Piekar, to będzie sobie radził wzorowo. Jak z Bobrka miał być - znaczy że nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pytanie co do wyboru pieca. Domek całkowitej powierzchni 238 ale ogrzewanej 198 metrów z czego 120 m ogrzewania podłogowego, reszta to garaz i pomieszczenia techniczne gdzie beda kaloryfery. Ale musi w nich byc rowniez ciepło. Rozwiazanie jakie sugeruje moj maz garaz zeby był na powrocie. Dom jest nowy parterowy bez piwnic budowany z porothermu 25+docieplenia 15cm. Okna trzyszybowe. Planujemy jakis piecraczej tlokowy gdyż głownie chodzi nam o spalanie miał, węgiel. Może być eko. Co możecie doradzić i jakiejmocy. Ofert jakie dostałam od dwóch firm, które zaoferowały sie zrobic podłogówke to oczywiscie kocioł o mocy 24KW a zapotrzebowanie ciepła dla CO według projektu mam 12788W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Palniki w żadnym z kotłów o mocy 11 czy 12 KW nie są dopasowane do mocy kotłów, tutaj najbliżej chyba jakiegoś dopasowania jest Skam z Ardeo albo z Ewmarem.

Przecież APPM-1 Ewmara to odpowiednik małej Ekoenergii to dlaczego piszesz że jest lepiej dopasowany ?

Z Ardeo się zgodzę ale ja nie mam przekonania do tych rzeczy w których się za dużo kręci, szybciej coś wysiądzie a nie pracuje to w smarze czy oleju a na dodatek w wysokiej temperaturze.

Oczywiście możesz mieć inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , piszę pierwszy raz , chciałbym skorzystać z podpowiedzi odnośnie ustawień pieca DEFRO DUO UNI , od miesiąca użytkuję i może ktoś już zna optymalne ustawienia ? Sterownik jest AG LUX . Czekam na podpowiedzi , pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , piszę pierwszy raz , chciałbym skorzystać z podpowiedzi odnośnie ustawień pieca DEFRO DUO UNI , od miesiąca użytkuję i może ktoś już zna optymalne ustawienia ? Sterownik jest AG LUX . Czekam na podpowiedzi , pozdrawiam :)

A co z tym piecem masz nie tak ? Dużo pali ? Sadza ? Czarny dym z komina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , piszę pierwszy raz , chciałbym skorzystać z podpowiedzi odnośnie ustawień pieca DEFRO DUO UNI , od miesiąca użytkuję i może ktoś już zna optymalne ustawienia ? Sterownik jest AG LUX . Czekam na podpowiedzi , pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje ? Przy obecnej aurze spisuje się bardzo dobrze , niepokoją mnie spieki , które samoczynnie nie opadają z palnika , opierają się o ścianę pieca . Moje ustawienia to : Czas podawania 7 sekund , przerwa 46 sekund , siła nadmuchu 25 % . Po osiągnięciu zadanej temperatury , piec " odpoczywa " nawet 40 minut , Co sądzicie o moich ustawieniach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...