Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co się dzieje ? Przy obecnej aurze spisuje się bardzo dobrze , niepokoją mnie spieki , które samoczynnie nie opadają z palnika , opierają się o ścianę pieca . Moje ustawienia to : Czas podawania 7 sekund , przerwa 46 sekund , siła nadmuchu 25 % . Po osiągnięciu zadanej temperatury , piec " odpoczywa " nawet 40 minut , Co sądzicie o moich ustawieniach ?

 

Jaka jest wydajność dmuchawy,co to za dmuchawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a dlaczego myslałąm o tłoku bo głownie bedzie miał. A w 20 bedzi taki problem jak czytałam -przewymiarowany tak....

To jaki mogłby byc dla niedoswiadczonych palaczy...

 

Dejsi, 15 do 17kW to już będzie rozpusta :)

Podejrzewam że obskoczyłbyś to z powodzeniem mocą 11 do 12kW.

Aaaa, nie pakuj się w tłoka, z resztą chyba takiego malutkiego nie znajdziesz i wcisną ci z 20 albo 25kW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są palniki II-ej generacji na ślimaku w których można spalać miał.

Znajdziesz mniejsze mocą a czy to będzie tłok czy ślimak to miał musi być suchy bo jak będzie pulpa to w tym czy w tym będzie się wieszał.

Ślimaki są bardziej sterowalne a jak myslisz o grzaniu CWU kotłem w lecie to przy tłoku życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dlatego pytam a jeszcze jaki moglibyście polecić. I ten 12KW wystarczyłby bo myslałam o 15KW?A i jeszcze dlaczego skłaniałam się w kierunku tłoka bo kiedyś słyszałam,ze w slimakach był problem z zawleczkami, że sie zrywały...

 

Są palniki II-ej generacji na ślimaku w których można spalać miał.

Znajdziesz mniejsze mocą a czy to będzie tłok czy ślimak to miał musi być suchy bo jak będzie pulpa to w tym czy w tym będzie się wieszał.

Ślimaki są bardziej sterowalne a jak myslisz o grzaniu CWU kotłem w lecie to przy tłoku życzę powodzenia.

Edytowane przez Deysi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver_stas - tak dokładnie (pod względem wielkości spalania) trybu dwustanowego spalania i trybu grupowego chyba nikt dokładnie nie porównał bo faktycznie za dużo zmiennych

 

Ja porównywałem i wyszło mi, że dwustanowo jestem w stanie uzyskać zaledwie o kilka % [praktycznie na granicy błędu pomiaru] więcej ciepła niż w grupowym dlatego uważam, że grupowe jest w porządku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałąm dodać być moze bardzo istotne bo jest to dom parterowy z poddaszem nieuzytkowym (strop drewniany) i ogrzewanej powierzchni jest 198 m a kubatura caałego budynku jest 564 m. Dlatego nie wiem czy piec jak myslałam 15 KW wystarczy. Bo ciepło bedzie również uciekac na poddasze czy się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu nie bądź takim szczególistą - wszyscy przecież wiedzą że Wojtkowi chodziło o zespół podający paliwo wraz z palnikiem jako całość. A w Ardeo po tej ostatniej zmianie cichutko jest rzeczywiście ( wiem bo mam ) - chyba jednak Defro z domu do zakładu przemontuję a Skama do chaty wezmę bo to jest nie do przyjęcia - w firmie lepiej jak w chacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za wiele cennych porad . Moja wiedza jest coraz większa , co wcale nie ułatwia wyboru:( . Zostawiam na razie kwestię pieca , prosiłbym o pomoc jeśli chodzi o samą instalację . Przypomnę , 145 użytk. , ściana 30 Potherm+ 10 styro , podłoga 10 styro , okna Oknoplast , poddasze 25 Top Rock 0,035 . Prosta instalacja , same grzejniki + termostaty , bez podłogówki , bez solarów ( 2 osoby) , bojler 100l . Kotłownia w piwnicy , pomieszczenie 3X2,5 . Bojler 2 płaszczowy nad piecem , może chodzić grawitacyjnie . Jak wspomniałem instalacja robiona pod gaz , którego jednak nie będzie . Na szczęście rury co i wodne sprowadzone do piwnicy , więc podpięcie bez problemu . Komin już przerobiony , ceramika 14X14 , wysokość ok. 9 m . Instalacja zamknięta , ale nie każdy producent zezwala . W razie W można rurę poprowadzić z piwnicy przez obudowy Geberitów (łazienki w pionie ) na poddasze . Jak liczyć grzejniki stalowe , 50 W/ M2 ? Parter wysokość pomieszczeń 3 m , poddasze 2,5 . Piszę to po wstępnej rozmowie z instalatorem , który proponuje prostą instalację z jedną pompą CO , grawitacyjnym CWU , a w razie potrzeby rozbuduje się układ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie czy ktoś już coś słyszał na temat tego produktu i kiedy wejdzie do sprzedaży ?

http://www.plumelectronics.eu/products/heat/internet-systems/econet-en

Wiem, że ecomax800 ma mieć dostęp do netu z wersji R2 (ecoMAXX800 R2 taki już posiadam), czy tak będzie wyglądać przystawka do tego sterownika. Ktoś może coś podrzucić ? Jakiś czas temu rozmawiałem z serwisem PLUM-a, uzyskałem informację że jest w fazie testów przystawka do netu, może ktoś ma informację co będzie można za jej pomocą zobaczyć/obsłużyć w piecu przez net. Pozdrawiam

 

PS# Ciekawi mnie jeszcze to urządzenie http://www.plumelectronics.eu/products/heat/internet-systems/ecolink

Edytowane przez przybora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...