Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do Was pytanie czy ktoś już coś słyszał na temat tego produktu i kiedy wejdzie do sprzedaży ?

Tłumacz pisze :

ECONET Jest to zaawansowany moduł komunikacyjny, ułatwia zdalną kontrolę pracy kotła, za pomocą komputera PC z dostępem do Internetu.

Użytkownik otrzymuje możliwość kontrolowania wszystkich parametrów: Regulacje temperatury, pompy i działanie miksery i monitoring aktualnych stanów pracy regulatora.

Jasne wizualizacja historii pracy kotła, przedstawione w postaci wykresów jest kolejna ważna korzyść dla użytkownika.

Funkcje:

zdalnej kontroli nad parametrami kotła przez internet

Intuicyjne oprogramowanie sterujące moduł ECONET

Rejestr parametrów kluczowych dla pracy regulatora

Ecolink Moduł umożliwia szybkie i łatwe on-line aktualizacje oprogramowania urządzenia, w miejscu instalacji zainstalowanej instancji, komunikowania się z komputerem. Oba moduły operacyjne, a także regulator sam i ecoSTER panel pokoje wyposażone są we własne oprogramowanie, które można zmienić i aktualizacji przez Internet. Nasi partnerzy mogą czerpać korzyści z możliwości składania własnych rozwiązań programistycznych, które mogą być testowane na-line po opracowaniu przez Plum konstruktorów.

Funkcje :

szybkie i łatwe aktualizacje oprogramowania dostępne przez Internet

optymalne, krótki czas wprowadzania zmian do oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest lista kolejkowa wystarczy wejść na forum Boleckiego albo skontaktować się z nim osobiście. Myślę że wiele będziesz mógł powiedzieć o rezultatach jakie osiągniesz na SPP.

 

Ok na razie nie mam czasu na kolejki bo najpierw chcę jeszcze przetestować Bruli z nową dmuchawą - gdy w końcu się ogarnę z pracą itp. wtedy się za to wezmę a potem poproszę o SPP do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz pisze :

ECONET Jest to zaawansowany moduł komunikacyjny, ułatwia zdalną kontrolę pracy kotła, za pomocą komputera PC z dostępem do Internetu.

Użytkownik otrzymuje możliwość kontrolowania wszystkich parametrów: Regulacje temperatury, pompy i działanie miksery i monitoring aktualnych stanów pracy regulatora.

Jasne wizualizacja historii pracy kotła, przedstawione w postaci wykresów jest kolejna ważna korzyść dla użytkownika.

Funkcje:

zdalnej kontroli nad parametrami kotła przez internet

Intuicyjne oprogramowanie sterujące moduł ECONET

Rejestr parametrów kluczowych dla pracy regulatora

Ecolink Moduł umożliwia szybkie i łatwe on-line aktualizacje oprogramowania urządzenia, w miejscu instalacji zainstalowanej instancji, komunikowania się z komputerem. Oba moduły operacyjne, a także regulator sam i ecoSTER panel pokoje wyposażone są we własne oprogramowanie, które można zmienić i aktualizacji przez Internet. Nasi partnerzy mogą czerpać korzyści z możliwości składania własnych rozwiązań programistycznych, które mogą być testowane na-line po opracowaniu przez Plum konstruktorów.

Funkcje :

szybkie i łatwe aktualizacje oprogramowania dostępne przez Internet

optymalne, krótki czas wprowadzania zmian do oprogramowania

 

Ok ale wpis możesz zrobić bo oficjalnie krąży jeden ster z internetem i każdy ma dusić po 2 tygodnie wiec zanim dostaniesz to akurat się ogarniesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jestem tu pierwszy raz i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy!

Zatem mam pytanie, coby się ta wasza wiedza nie marnowała;)

Czy mogę prosić o pomoc w doborze mocy kotła na ekogroszek do domu niepodpiwniczonego, 138m2+ garaż, ok. 60m2 podłogówki, reszta kaloryfery. Dom z ytonga24 + 15 styropianu.

My już prawie zdecydowaliśmy się na defro 15 kw, ale troszkę mi to forum poprzestawiało w głowie co do potrzebnej mocy.

Aha, jeszcze ciepła woda dla 4 osób.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Chciałabym tylko wiedzieć, jak specjaliści tutaj na forum oceniają dobór mocy, bo na początku naszej drogi mieliśmy doradzone 20kW. Ale wraz z lekturą forum zmniejsza się nasz piec, najpierw do 18, teraz do 15, a po tym co tutaj przeczytałam zaczynam się zastanawiać nad 12kW.

 

12kW spokojnie da radę, a u Karoki możesz zobaczyć kotły polecane również przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Suspenser,

 

Czy chciałbyś w tym sezonie zbadać jeszcze raz Cobrę?

Robię trochę zmian i powinno być jeszcze lepiej... :)

 

Pewnie, że tak - mam ją nawet w kotłowni.

 

Jutro zacznę palić Wesołą, ustalę SVER a potem chcę wysłać Brulego do przeróbki na DC i wtedy podłączę Cobrę, więc podeślij plik do niej to od razu wgram nowy soft i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co realnie daje przeróbka na wiatrak DC ?

 

Łatwość sterowania obrotami. Silnik prądu stałego zmienia

obroty przy zmianie napięcia zasilania; to bardzo proste do

zrobienia.

 

Sterowanie silnikiem prądu zmiennego, takim jaki jest typowo

stosowany w wentylatorach, jest trudne - szczególnie w zakresie

małych obrotów.

 

Dlatego inni producenci sterowników nie schodzą poniżej 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za wiele cennych porad . Moja wiedza jest coraz większa , co wcale nie ułatwia wyboru:( . Zostawiam na razie kwestię pieca , prosiłbym o pomoc jeśli chodzi o samą instalację . Przypomnę , 145 użytk. , ściana 30 Potherm+ 10 styro , podłoga 10 styro , okna Oknoplast , poddasze 25 Top Rock 0,035 . Prosta instalacja , same grzejniki + termostaty , bez podłogówki , bez solarów ( 2 osoby) , bojler 100l . Kotłownia w piwnicy , pomieszczenie 3X2,5 . Bojler 2 płaszczowy nad piecem , może chodzić grawitacyjnie . Jak wspomniałem instalacja robiona pod gaz , którego jednak nie będzie . Na szczęście rury co i wodne sprowadzone do piwnicy , więc podpięcie bez problemu . Komin już przerobiony , ceramika 14X14 , wysokość ok. 9 m . Instalacja zamknięta , ale nie każdy producent zezwala . W razie W można rurę poprowadzić z piwnicy przez obudowy Geberitów (łazienki w pionie ) na poddasze . Jak liczyć grzejniki stalowe , 50 W/ M2 ? Parter wysokość pomieszczeń 3 m , poddasze 2,5 . Piszę to po wstępnej rozmowie z instalatorem , który proponuje prostą instalację z jedną pompą CO , grawitacyjnym CWU , a w razie potrzeby rozbuduje się układ .
Jeszcze raz proszę o pomoc . Czy przy takich parametrach domu liczyć grzejniki 50 W/M2 ? Grzejniki płytowe jaka firma , Purmo , jakaś inna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver Stas moje zdanie znasz. Ja bym robił piec w układzie otwartym, instalację w zamkniętym. Dojdzie koszt wymiennika, grupy i jedna pompa więcej, odpadnie koszt rycia i przywracania do porządku pionu do naczynia wyrównawczego. Odpadnie też obawa o ewentualne zamrożenie naczynia na stryszku czy gdzie tam ono będzie. Lekkie przewymiarowanie grzejników nie zaszkodzi, policzyłbym tak ze 20% więcej. Purmo niezła firma, może być. Prosta instalacja - proste środki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam kocioł Ekocenter 25 kW z podajnikiem ślimakowym, niestety praca podajnika w nocy zagłusza skutecznie ciszę nocną w sypialni nad piwnicą, a i sąsiad też czyni w tej mierze uwagi. (domek bliźniaczy). Czy ktoś coś może poradzić w tym temacie? Jak jest u Was ?

Stanisław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...