Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra , ja zrobiłem tylko porównanie kotłów w poszczególnych kategoriach , ale jak ma być ranking , to będzie ( oczywiście wg. mojej subiektywnej oceny ) . Jeśli chodzi o 3 polecane tu kotły , to najsłabsze jest Ogniwo . Decyduje o tym mała grubość blach , niezbyt długa gwarancja i do tego fatalnie wizerunkowo załatwiona sprawa nieszczelności wymienników na gwarancji . Najlepszym kotłem wydaje się RBR , jest do niego najmniej zastrzeżeń , tylko że jest znacznie droższy i trzeba na niego bardzo długo czekać . Dobrym wyborem będzie SKAM-P , który jest najbardziej elastyczny ,oferuje duży wybór palników , sterowników i wyjść czopucha . Minusy to bardzo krótka gwarancja , przy braku informacji o blachach , oraz błąd konstrukcyjny przy pionowym czopuchu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CooleR`ek zostaw !! to jest ranking... każdy może mieć swoje kryteria i oceniać wg SWOJEJ oceny,silver_stas ma taki ranking i cześć, nie zgadzasz się z nim?? zrób swój :)

 

ranking rankingiem, bo i tak ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, ale najważniejsze żeby sprzedał się kolejny kociołek na forum. Chyba tak to się kreci?

 

Pozdrawiam wszystkie owce, zadowolone i te mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! od kilku dni intensywnie czytam wypowiedzi na forum o kotłach na eko groszek , stoję przed wyborem kotła ! mój znajomy ostro mi poleca kocioł firmy red-blue podobno to samo co haiztechnik , jest z niego bardzo zadowolony , moje mieszkanie (stan surowy na razie)ma 230 m pow użytkowej +40 garaż i piwnicę pod całością z czego 80 metrów piwnicy będzie traktowane jako pomieszczenia rekreacyjne ( stół do pingpong itp siłownia 40m a drugie 40 metrów pokój męski imprezowy z kominkiem) mam już ocieploną piwnicę od samej ławy 15cm bardzo gęstym styropianem swisspor , 2,5metra w ziemi , góra jest wybudowana z pustaka porotherm winerberger 30 cm mam w planie docieplenie 20 cm styropianu np.organika ,strop teriwa jest już ocieplony 25cm styropian +5cm wylewka ,dom jest piętrowy bez poddasza użytkowego okna okno-plast winergetic premium 3 szybowe bardzo ciepłe. będę robił tylko ogrzewanie podłogowe na 100% , z tego co wyczytałem to powinien mi wystarczyć kocioł 15-17kw . Wiem że koledzy polecają tu kotły np . RBR ekouniwersal , skamp itd . bardzo proszę mi wytłumaczyć co złego jest w tym ruszcie wodnym ? i czego nikt nie poleca kotłów haiztechnik lub buderus cichewicz krzaczek co z nimi jest nie tak ??? osobiście prawie kupiłem kociołek haiztechnik Q EKO DUO 17 KW,ale decyzja jeszcze nie zapadła , jak ktoś może mi odpowiedzieć jaka jest wyższość kotła RBR ekouniwersal nad haiztechnik q eko duo 17kw , bardzo proszę o pomoc i rozjaśnienie tematu , dziękuję z góry .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! od kilku dni intensywnie czytam wypowiedzi na forum o kotłach na eko groszek , stoję przed wyborem kotła ! mój znajomy ostro mi poleca kocioł firmy red-blue podobno to samo co haiztechnik , jest z niego bardzo zadowolony , moje mieszkanie (stan surowy na razie)ma 230 m pow użytkowej +40 garaż i piwnicę pod całością z czego 80 metrów piwnicy będzie traktowane jako pomieszczenia rekreacyjne ( stół do pingpong itp siłownia 40m a drugie 40 metrów pokój męski imprezowy z kominkiem) mam już ocieploną piwnicę od samej ławy 15cm bardzo gęstym styropianem swisspor , 2,5metra w ziemi , góra jest wybudowana z pustaka porotherm winerberger 30 cm mam w planie docieplenie 20 cm styropianu np.organika ,strop teriwa jest już ocieplony 25cm styropian +5cm wylewka ,dom jest piętrowy bez poddasza użytkowego okna okno-plast winergetic premium 3 szybowe bardzo ciepłe. będę robił tylko ogrzewanie podłogowe na 100% , z tego co wyczytałem to powinien mi wystarczyć kocioł 15-17kw . Wiem że koledzy polecają tu kotły np . RBR ekouniwersal , skamp itd . bardzo proszę mi wytłumaczyć co złego jest w tym ruszcie wodnym ? i czego nikt nie poleca kotłów haiztechnik lub buderus cichewicz krzaczek co z nimi jest nie tak ??? osobiście prawie kupiłem kociołek haiztechnik Q EKO DUO 17 KW,ale decyzja jeszcze nie zapadła , jak ktoś może mi odpowiedzieć jaka jest wyższość kotła RBR ekouniwersal nad haiztechnik q eko duo 17kw , bardzo proszę o pomoc i rozjaśnienie tematu , dziękuję z góry .

 

A to kolega czytał: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich ! od kilku dni intensywnie czytam wypowiedzi na forum o kotłach na eko groszek , stoję przed wyborem kotła ! mój znajomy ostro mi poleca kocioł firmy red-blue podobno to samo co haiztechnik , jest z niego bardzo zadowolony , moje mieszkanie (stan surowy na razie)ma 230 m pow użytkowej +40 garaż i piwnicę pod całością z czego 80 metrów piwnicy będzie traktowane jako pomieszczenia rekreacyjne ( stół do pingpong itp siłownia 40m a drugie 40 metrów pokój męski imprezowy z kominkiem) mam już ocieploną piwnicę od samej ławy 15cm bardzo gęstym styropianem swisspor , 2,5metra w ziemi , góra jest wybudowana z pustaka porotherm winerberger 30 cm mam w planie docieplenie 20 cm styropianu np.organika ,strop teriwa jest już ocieplony 25cm styropian +5cm wylewka ,dom jest piętrowy bez poddasza użytkowego okna okno-plast winergetic premium 3 szybowe bardzo ciepłe. będę robił tylko ogrzewanie podłogowe na 100% , z tego co wyczytałem to powinien mi wystarczyć kocioł 15-17kw . Wiem że koledzy polecają tu kotły np . RBR ekouniwersal , skamp itd . bardzo proszę mi wytłumaczyć co złego jest w tym ruszcie wodnym ? i czego nikt nie poleca kotłów haiztechnik lub buderus cichewicz krzaczek co z nimi jest nie tak ??? osobiście prawie kupiłem kociołek haiztechnik Q EKO DUO 17 KW,ale decyzja jeszcze nie zapadła , jak ktoś może mi odpowiedzieć jaka jest wyższość kotła RBR ekouniwersal nad haiztechnik q eko duo 17kw , bardzo proszę o pomoc i rozjaśnienie tematu , dziękuję z góry .

Budujesz dom za bańke(1mln.zł) i chcesz go grzac węglem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info na temat rusztu wodnego ! jestem już oświecony i wyleczony z tego pomysłu a wdawał mi się potrzebny ten ruszt . Kolego Arturo nie buduję domu za bańkę dużo dużo taniej , wiele rzeczy robię w nim sam np.wszystkie instalacje itp... koszty ogrzewania to duży wydatek więc chcę to zrobić jak najkorzystniej dla mnie , zadałem pytanie jak mi ktoś odpowie to super a jeżeli nie to trudno .

Bobasxx dziś poczytam to co mi poleciłeś !

Nadal proszę o opinie na temat kotłów haiztechnik buderus krzaczek cichewicz .... czego ich nikt nie poleca ?

Pozdrawiam lucian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co w tym złego?

Nic,wyobrazilem sobie jak ktoś kupuje Maybacha albo Bugati za mln.zł i zakłada instalację gazową lub wsadza mu do środka silnik z malucha.

Trochę dziwnie by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucian

na tym forum pisze się o takich kotłach

na innym pisze się o innych

taka specyfika forum- więcej użytkowników to większe lobby

przeczytaj mój poradnik

potem sobie odpowiedz na pytanie czy kotły o które pytasz spełniają Twoje oczekiwania

jeśli tak będzie wróć z dodatkowymi pytaniami na pewno ktoś udzieli odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic,wyobrazilem sobie jak ktoś kupuje Maybacha albo Bugati za mln.zł i zakłada instalację gazową lub wsadza mu do środka silnik z malucha.

Trochę dziwnie by to wyglądało.

 

Jeśli nic złego w tym nie widzisz kamień z serca spadł i można spać z czystym sumieniem.

Zdarzają się kwiatki, które kupują PC w kredycie 30 letnim, i to dla mnie jest dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Zdarzają się kwiatki, które kupują PC w kredycie 30 letnim, i to dla mnie jest dziwne

A to jest inna para kaloszy bo ja cały dom buduję w kredycie 30 letnim,z tym,że tylko 250tys.zł a nie 1mln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Arturo cały czas pijesz do mnie ! ja nie buduje domu za 1 ml złotych !!!!!! a gdyby nawet to moja sprawa ty za mój dom nie płacisz tylko ja i co za głupie porównania do jakiegoś maybaha o co ci człowieku chodzi ? grzecznie zapytałem a ty cały czas się czepiasz ! jak by mnie było stać na palenie gazem to bym nie pytał o eko groszek i mazanie się w sadzy ! wiele osób tu na forum pisze o domach po. 300 metrów i więcej i to ich sprawa jaki sobie wybudowali , jak widzę to ty jesteś jakiś rekordzista ale chyba w dogryzaniu ludziom, bardzo cię proszę abyś już więcej nie udzielał odpowiedzi na pytania które zadałem oczywiście masz do tego prawo ale ja cie proszę żebyś swoją opinię na temat mojego domu zachował dla siebie , jest mi bardzo przykro że spotkałem się na samym początku z takim fajnym powitaniem z twojej strony , chyba poruszyłem jakiś niewygodny temat , takie odnoszę wrażenie .

Timon odnośnie innego forum to masz rację jest forum haiztechnik i tam piszą tylko o tych kotłach, a mnie interesowała opinia róznych użytkowników jakieś porównanie wasze doświadczenia , ja wpisałem w googlach słowo " ranking" i ku mojemu zadowoleniu trafiłem na to forum , poczytam twój poradnik oczywiście , myślałem że posłucham rady tych którzy już ten temat przerabiali wcześniej i nie będę musiał sam odkrywać ameryki , jak czytałem wasze opinie to bardzo mi się spodobał kociołek RBR ekouniversal ale ktoś potem napisał że jedna z osób polecających ten kocioł to rodzina producenta , potem że opis tego kotła nie ma odzwierciedlenia w badaniach i że nie posiada certyfikatu ! potem że producent nie zezwala do instalowania go w układzie zamkniętym i że to jest poważna wada w/g jednego z forumowiczów , ja sie na tym nie znam i dla tego pytam fachowców , na piec o wartości 8tys zł muszę odkładać całe pobory przez 5 miesięcy i dla tego chcę kupić coś z czego będę zadowolony , jak ktoś życzliwy zechce mi coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam Lucian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Tilgnera z rusztem wodnym i jestem z niego bardzo zadowolony. Zmiescił mi się w małej wąskiej kotłowni. Ma może nie za duzy podajnik ale za to jego scianki śa pod dużym skosem i paliwo się nie zawiesza. Palnik brucer pali wszytko.... od 3 lat nie urwałem zawleczki. Jak mam ochote to w każdej chwili na ruszcie wodnym spalam kartony i drewno - scinki z budowy, jakieś stare meble, palnika nie wygaszam i nie zakrywam, wstaje sam rozpala sie i działa.

W tym roku mam chyba najlepszy węgiel suchutki ekoret, i w koncu grzeje cały dom ponad 200m2 podłog, około 650m3 kubatury i jestem zadowolony.

Nie mam podgladu przez neta bo i po co... jak braknie węgla to sam i tak nie dosypie. Przez kotłownię przechodzę do pracy rano do garażu więc zerkam co i jak, tak samo po południu. Raz na tydz w sobotę/niedzielę czyszczę i po sprawie, zajmuje mi to z 15-20min.

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Szanowny Arturo cały czas pijesz do mnie ! ja nie buduje domu za 1 ml złotych !!!!!!

Pozdrawiam Lucian

 

Twoją sprawą jest jaki dom wybudujesz,możesz i 500m2 za 2 mln.zł a ja mam prawo uważać,że:

Nic,wyobrazilem sobie jak ktoś kupuje Maybacha albo Bugati za mln.zł i zakłada instalację gazową lub wsadza mu do środka silnik z malucha.

Będzie to bardzo głupio wyglądało i tzn.Maybach z instalacją gazową czy Bugati z silnikiem malucha...

 

Życzę powodzenia w realizacji budowy ale będziesz prawdziwym rekordzistą forum,jeśli chodzi o tanie budowanie jak ze swoją powierzchnią i wyposażeniem nie przekroczysz 1mln.zł.

Załóż dziennik budowy i wymień się doświadczeniami z innymi.

Na forum jest temat "domki do 200tys.zł" także Twoja budowa będzie przebojem,narazie rekordem jest 1900zl/m2 powierzchni całkowitej,budowanej od A-Z własnymi rękami z kiepskich materiałów a Ty widzę masz z górnej półki materiały i dobra rada,przyjmij 3000zł/m2,żebyś się później milej zaskoczył.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mi bardzo przykro że spotkałem się na samym początku z takim fajnym powitaniem z twojej strony , chyba poruszyłem jakiś niewygodny temat , takie odnoszę wrażenie ..

Pozdrawiam Lucian

 

Przeglądnij sobie cały wątek, Arturo to jeszcze nic za bardzo nie zrobił, inne wątki poruszane na forum są dopiero niezłe, tak że się nie przejmuj zbytnio, ja kupiłem kociołek firmy Stalkot 12 kw na 114m2 powierzchni użytkowej ogolnie ma ogrzać 150 m2 całkowitej, układ zamknięty za buforem i otwarty z kociołka do bufora jestem na etapie składanie tego w jedną całość tak ,że efekt i recenzję kotła może w przyszłym roku coś opisze, ale sama konstrukcja i wykonanie kotła bardzo dobre, Pozdrawiam i nie przybieraj sobie do siebie za bardzo opinii forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytałem wasze opinie to bardzo mi się spodobał kociołek RBR ekouniversal ale ktoś potem napisał że jedna z osób polecających ten kocioł to rodzina producenta , potem że opis tego kotła nie ma odzwierciedlenia w badaniach i że nie posiada certyfikatu ! potem że producent nie zezwala do instalowania go w układzie zamkniętym i że to jest poważna wada w/g jednego z forumowiczów , ja sie na tym nie znam i dla tego pytam fachowców , na piec o wartości 8tys zł muszę odkładać całe pobory przez 5 miesięcy i dla tego chcę kupić coś z czego będę zadowolony , jak ktoś życzliwy zechce mi coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam Lucian

 

Ja mam Rbr-a, z tego co piszesz prawdą jest tylko brak certyfikatu. Jeśli jest on Ci potrzebny na tą chwilę wybierz inny kocioł.

 

Tak jak Timon napisał, skoro przeczytałeś dokładnie jego poradnik to sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie, który kocioł będzie spełniał Twoje oczekiwania.

 

Przed ostateczną decyzją, najlepiej obejrzeć kocioł na żywo u jakiegoś normalnego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytałem wasze opinie to bardzo mi się spodobał kociołek RBR ekouniversal ale ktoś potem napisał że jedna z osób polecających ten kocioł to rodzina producenta , potem że opis tego kotła nie ma odzwierciedlenia w badaniach i że nie posiada certyfikatu ! potem że producent nie zezwala do instalowania go w układzie zamkniętym i że to jest poważna wada w/g jednego z forumowiczów

Arturem się ie przejmuj on tak już ma, kto ma inaczej jak on to jest zacofany :)

Jestem na forum chyba około 4 lat, na wątku o RBR pisze dużo bo sprzedaję te kotły i takiego również używam obecnie do ogrzewania swojego domu.

Mimo że jestem tam tak długo nie wiem kto jest z rodziny producenta w tym wątku a raczej teraz panuje tam trochę przedstawicieli z konkurencji którzy próbują obsrywac ten kocioł.

Mogę ci powiedziec jak jest naprawdę żeby nie drażnić atmosfery a już to że nie można go montować w układzie zamkniętym to kompletna brednia.

Trzeba tylko zabezpieczyć kocioł do instalacji zamkniętej i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...