Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do Akrimka ta moja wypowiedź zapewne nie dotrze,ale ktoś inny przystanie na chwile, przeczyta i być może zrozumie.

 

Pomyśl ilu potencjalnych utylizatorów ma szanse przeczytać twoją wypowiedź ...

 

Swoją drogą tempo nadchodzących zmian nawet mnie zaskakuje. Muślałem, że za może 25-50 lat jakiś rząd /samorząd się zdecyduje, a tu proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic,wyobrazilem sobie jak ktoś kupuje Maybacha albo Bugati za mln.zł i zakłada instalację gazową lub wsadza mu do środka silnik z malucha.

Trochę dziwnie by to wyglądało.

 

montaż instalacji gazowej to przejaw ekologii

wolę jeździć autem na gaz ponieważ będzie to bardziej ekologiczne niż ogrzewać dom prądem z węgla jak ty

 

a wracając do pytania luciana

każde forum dedykowane będzie zachwalać konkretne marki niestety

musisz wybrac sam

jak posłuchasz innych a nie swoich potrzeb to możesz kiepsko skończyć

 

artura nie słuchaj wcale

on mysli ze wie ale nie ma pewności że jak myśli to naprawdę myśli i co myśli

zobacz ile postów nastukał

jak przeczytasz ich kilkaset to zrozumiesz ile się powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

artura nie słuchaj wcale

on mysli ze wie ale nie ma pewności że jak myśli to naprawdę myśli i co myśli

zobacz ile postów nastukał

jak przeczytasz ich kilkaset to zrozumiesz ile się powtarza

Mam pewność taką,że jestem za bezwzględnym zakazem grzania węglem w nowych domach i oby to pojawiło się nie tylko w Krakowie ale w całej Polsce.

Może zmusi to ludzi do myślenia i nie będzie takich przypadków jak wyżej,gdzie ktoś buduje dom ponad 300m2 za ok.1mln ale nie stać go za 3% z tego na bezobslugowe i ekologiczne grzanie.

Przykład z Maybachem i Bugati był przykładem na takie myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się jeszcze co udało Ci się nietypowego, w tym kotle zutylizować.

Nie palę niczego co plastikowe, żadnych śmieci, i mam gdzieś co Ty o tym sądzisz....

 

Generalnie jak miałem okazję to spaliłem ponad 400 palet z odpadów które miałem za darmo, jak ktoś ma drewno z budowy i chce oddać to też palę.

Podajnik włanczam dopiero jak się zaczynają mrozy bo inaczej chodzi tylko w podtrzymaniu. Na lato mam solary, wiec w lecie palę kilka razy na ciepłą wodę drewnem jak nie ma kilka dni słońca.

 

Za duży plus unaję wymmienik poziomy, łątwy w czyszczeniu, dołożyłem jescze zawirowacz spalin jak z kotłów Żywca, i to wsztko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że moge,

Ja zrobiłem coś na ten wzór , mialem kawałek blachy chyba 1.5mm grubości, naciąłem katówką i powyginałem, trwało to chwilkę.

Wsuwam to pomiędzy połki. DO czyszczenia wyciągam,

http://ogrzewanie.top100.net.pl/dane/full/ae22b9df83ac496fabad720b6507e475.jpg

 

http://ogrzewanie.top100.net.pl/dane/full/59e9a313f7884537b334d2fad71ed489.jpg

 

Jak się przepali zrobię kolejny:) Jak chcesz to strzelę fotkę tego w piecu ale nic szczególnego to nie jest.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post jest jak najbardziej przemyślany. Prosta instalacja - proste rozwiązania. Proste i skuteczne. Na co komuś sterownik np. z obsługą mieszaczy jak tych mieszaczy nie posiada i zakładać nie planuje? Z obsługą pompy podłogówki skoro podłogówki nie ma? Na co mu wyjście na pompę cyrkulacyjną jak nie ma cyrkulacji? Instalację kolegi Silver Stas obsłuży bez problemu najprostszy kocioł z najprostszym sterownikiem. Zamiast się skupiać na sterowniku, trzeba tylko zadbać żeby palnik był dobry. Dobra gwarancja i dobry serwis. Odpowiednia grubość blach. Potem - gabaryty, " ustawność " w pomieszczeniu do którego ma zostać wstawiony. Łatwość czyszczenia. Tak ja bym dobierał kocioł do tej instalacji. Bo kocioł jest po to, żeby obsłużył instalację. To ona jest podstawą. Jak zbudowałeś instalację skomplikowaną, wymagającą od steru tego czy tamtego - szukasz takiego który to ogarnie. Jak masz parę kaloryferów i bojler - ster jest ostatnim kryterium doboru kotła.

 

Wg mnie ster jest jednym z pierwszych kryteriów bo praktycznie każdy nowy palacz źle ustawi dwustanowy - a jak pojedzie na ustawieniach fabrycznych to już w ogóle będą jaja [chyba tylko Jarecki dostarcza kotły z ustawionymi parametrami], a on nawet nie będzie miał pojęcia, że daje kilka razy za dużo powietrza i ogrzewa nim przez komin okolicę.

 

Polecam także montaż ciepłomierza bo wtedy wiadomo czy dobrze prowadzimy kocioł [porównanie z innymi na tym samym węglu] i ile tak naprawdę uzyskuje się MJ/kg z danego węgla.

 

Tak więc dobry palnik, sterownik, łatwość czyszczenia to powinny być pierwsze kryteria doboru kotła [oczywiście całkiem na początku warto zrobić OZC, żeby dobrać odpowiednią moc kotła.

 

Instalacja to zupełnie inna bajka - to tak jakby układ przeniesienia napędu w samochodzie, a kocioł to silnik.

 

Oczywiście muszą być dobrze dobrane i zgrane i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ster jest jednym z pierwszych kryteriów bo praktycznie każdy nowy palacz źle ustawi dwustanowy - a jak pojedzie na ustawieniach fabrycznych to już w ogóle będą jaja [chyba tylko Jarecki dostarcza kotły z ustawionymi parametrami], a on nawet nie będzie miał pojęcia, że daje kilka razy za dużo powietrza i ogrzewa nim przez komin okolicę.

 

Polecam także montaż ciepłomierza bo wtedy wiadomo czy dobrze prowadzimy kocioł [porównanie z innymi na tym samym węglu] i ile tak naprawdę uzyskuje się MJ/kg z danego węgla.

 

Tak więc dobry palnik, sterownik, łatwość czyszczenia to powinny być pierwsze kryteria doboru kotła [oczywiście całkiem na początku warto zrobić OZC, żeby dobrać odpowiednią moc kotła.

 

Instalacja to zupełnie inna bajka - to tak jakby układ przeniesienia napędu w samochodzie, a kocioł to silnik.

 

Oczywiście muszą być dobrze dobrane i zgrane i tyle.

 

amen

Wcześniejszy wpis był bo to są rzeczy jasne i oczywiste, ale chyba należy wykładać jak krowie na rowie. Ja idę dalej i twierdze, że instalacja to sprawa inna i nie ma nic wspólnego z kotłem, to oddzielny organizm. Kocioł ma spalać to co użytkownik do niego wrzuci, a dobry sterownik ma w tym pomóc i wymiennik na to odebrać. Co zrobi z tym instalacja to inna para kaloszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amen

Wcześniejszy wpis był bo to są rzeczy jasne i oczywiste, ale chyba należy wykładać jak krowie na rowie. Ja idę dalej i twierdze, że instalacja to sprawa inna i nie ma nic wspólnego z kotłem, to oddzielny organizm. Kocioł ma spalać to co użytkownik do niego wrzuci, a dobry sterownik ma w tym pomóc i wymiennik na to odebrać. Co zrobi z tym instalacja to inna para kaloszy.

Pozdrawiam

Kocioł i instalacja to powinna być całość. Właśnie wyżej wskazane podejście powoduje najwięcej problemów. Kocioł nie powinien dawać tyle ciepła ile przewidział jego producent a tyle ile potrzebuje instalacja (obiekt ogrzewany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kocioł i instalacja to powinna być całość.

2. Właśnie wyżej wskazane podejście powoduje najwięcej problemów.

3. Kocioł nie powinien dawać tyle ciepła ile przewidział jego producent a tyle ile potrzebuje instalacja (obiekt ogrzewany)

 

ŁŁŁŁŁŁŁŁŁoooooooooooooooo matko, spłycenie tematu na maxa.

1. Powinno, ale tak nie jest - dlaczego odpowiedz sobie sam

2. Brak chęci zrozumienia zagadnienia.

3. UBAW PO PACHY, a jak chcesz przekonać do tego kocioł na paliwo stałe i jak ma się do tego jego sprawność eksploatacyjna. A jak komuś wytłumaczyć że trzeba spalić banknoty o nominale 200 zł ?

 

Nie musisz odpisywać

Edytowane przez CooleR`ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, znowu będzie że ustawienie dwustanu to jakiś cud prawdziwy. Naprawdę, poza kilkoma osobami z FM jest cała rzesza palaczy dobrze lub chociażby poprawnie ustawiających swoje kotły. I cała masa takich, u których automaty walą kilka razy za dużo powietrza ogrzewając przez komin okolicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić na foty tego zawirowacza - jak to się sprawdza ?

Jak się sprawdza.. chyba dobrze, płomienie jak palę drewnem łądnie to opływają, nie wyjmuję tego jak pali się palnik jedynie do czyszczenia.

Poniżej fotki jak się pali oraz jak to wyglada. Jest lekko stozkowe bo akurat taki kawałek blachy miałem, kupiłem kiedyś na złomie kawałki jak coś tam spawałem i została. Cienka się robi ale jak coś to zrobię następną:)

PC030759.jpg

PC030761.jpg

PC030764.jpg

PC030767.jpg

PC030772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post jest jak najbardziej przemyślany. Prosta instalacja - proste rozwiązania. Proste i skuteczne. Na co komuś sterownik np. z obsługą mieszaczy jak tych mieszaczy nie posiada i zakładać nie planuje? Z obsługą pompy podłogówki skoro podłogówki nie ma? Na co mu wyjście na pompę cyrkulacyjną jak nie ma cyrkulacji? Instalację kolegi Silver Stas obsłuży bez problemu najprostszy kocioł z najprostszym sterownikiem. Zamiast się skupiać na sterowniku, trzeba tylko zadbać żeby palnik był dobry. Dobra gwarancja i dobry serwis. Odpowiednia grubość blach. Potem - gabaryty, " ustawność " w pomieszczeniu do którego ma zostać wstawiony. Łatwość czyszczenia. Tak ja bym dobierał kocioł do tej instalacji. Bo kocioł jest po to, żeby obsłużył instalację. To ona jest podstawą. Jak zbudowałeś instalację skomplikowaną, wymagającą od steru tego czy tamtego - szukasz takiego który to ogarnie. Jak masz parę kaloryferów i bojler - ster jest ostatnim kryterium doboru kotła.
Decyzja odnośnie kotła została podjęta. Chciałbym podziękować kolegom , którzy mi pomogli .Dzięki forum mam przynajmniej pewność co do mocy pieca , jeśli chodzi o resztę czas pokaże . Nie jest to piec z polecanej tu trójki , choć brałem to pod uwagę i stąd mój prywatny ranking . Podzielam opinię kobra64 , jak i póżniejsze SUSPENSER-a , oraz informacje z poradników . Mam prostą instalację tylko z grzejnikami + CWU , to nie powinna zaburzać pracy tak niestabilnego urządzenia jak piec na ekogroszek . Ponieważ będę palił tylko ekogroszkiem , to zwykły palnik , ale dedykowany do małych mocy . Jak opał bedzie do d..y , to żaden palnik 2 generacji mi nie pomoże , tylko trzeba zmienić opał . Również zmieniłem zdanie co do sterownika . Bruli , czy e-Coal , są świetne , ale też nie można się spodziewać cudów . Do tego ich wiele funkcji nie jest mi do niczego potrzebne . Ciekawą alternatywą wydaje się SPP Boleckiego . Dlatego będzie zwykły 2 stan , bo będę miał pomoc znajomego , który trochę większy kocioł eksploatuje w podobnym domu . Dodam , że dzięki uprzejmości innego znajomego będę miał układ pomiarowy z ciepłomierzem . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...