Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale co to da jak wyłączę oprócz tego, że go nie będę słyszała?

ja to tego pieca się boję jak ognia ;) zmuszona jestem się z nim "zapoznać" inaczej bym dawno wywaliła i gaz zamontowała...

 

w ogóle to temp CWU szybko spada - ja rozumiem pływanie w basenie ale nie przy codziennym użytkowaniu.

Na ile macie ustawioną temp CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten parametr oznacza mniej więcej tyle, że jak temperatura przez godzinę nie wzrośnie o 1 stopień to sterownik uzna że nie ma węgla w koszu i wygasi piec. Po prostu przestanie pracować. To jest tak pomyślane - żeby w takim wypadku ( braku węgla w koszu ) bez sensu nie chodził podajnik i dmuchawa. Dlatego Ci gaśnie - ster uznaje że nie ma węgla i przestaje dmuchać i podawać. Gdyby dać mu więcej czasu - pewnie by sobie pordził z odrobieniem spadku i dojściem do zadanej. To właśnie Ci proponuję, kiedy piszę żebyś wyłączyła ten alarm dała na wył. w menu serwisowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm 5 w liderze znaczy, że nie wzrosła mu temperatura o 1 stopień przez czas ustawiony w parametrach serwisowych. Albo że takim czasie cały czas notował spadek temperatury kotła. To by się zgadzało - po dużym rozbiorze CWU i jak załóżmy jednocześnie załączyła się do grzania podłoga mógł mieć problem z odbiciem. Spróbuj w ustawieniach serwisowych wyłączyć ten alarm - trzeba go dać na wył. Fabrycznie jest chyba ustawione na 60 minut

Miałem ustawiony chyba 90 ale nie pamietam bo jak dochodziło do takich spadków to piszczał jak głupi i rozpałka w rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem co to znaczy wyłącz - o dziwo nawet wiem gdzie ;)

chodziło o wytłumaczenie żebym 10 razy nie musiała o to samo pytać

sorki - ale jeden klient ( facet, podobno z technicznym wykształceniem ) tłumaczył mi raz - panie, no przecież ja go wyłączam i dalej nic - po kilku godzinach znów go wywala. A jak pan to robi - pytam. No tak jak jest napisane: naciskam dowolny przycisk i się wyłącza... ( to dotyczyło stera TECH -a ). Więc teraz już wolę powiedzieć jasno i wyraźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpalanie pieca to koszmar - to już wolę grilla rozpalać;)

 

Kobra - z tym piecem to już miałam tyle nocy nieprzespanych i tyle godz w kotłowni, że zaczęłam w kalendarzu spisywać co i jak. Do jednego wniosku dochodzę, że ustawienie sterownika nie jest logiczne (dla mnie). Robiłabym odwrotnie niż tu mi doradzano, no i panikuję - boję się przestawić nagle coś o dłuższy czas :)

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr oznacza mniej więcej tyle, że jak temperatura przez godzinę nie wzrośnie o 1 stopień to sterownik uzna że nie ma węgla w koszu i wygasi piec. Po prostu przestanie pracować. To jest tak pomyślane - żeby w takim wypadku ( braku węgla w koszu ) bez sensu nie chodził podajnik i dmuchawa. Dlatego Ci gaśnie - ster uznaje że nie ma węgla i przestaje dmuchać i podawać. Gdyby dać mu więcej czasu - pewnie by sobie pordził z odrobieniem spadku i dojściem do zadanej. To właśnie Ci proponuję, kiedy piszę żebyś wyłączyła ten alarm dała na wył. w menu serwisowym.

No właśnie on sie normalnie pali ale alaralm wywali jak niema przyrostu temp. w jakimś serwisowo uznanym czasie.

Po prostu trzeba zwiększyć moc na palniku żeby ten przyrost zadanej uzyskać.

Nie pamiętam ale wyłączyć się chyba tego nie da, jedynie zwiększyć czas, chyba że coś w cud Liderze poprawiono.

Co mogę powiedzieć pozytywnego to chłopaczek z Komster jest ok co do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli za każdy razem trzeba prawie leżeć "pod" piecem?

to jakiś absurd - powinni zamontować piec na jakimś stopniu co by dało się to robić na stojąco.:lol2:

Chyba, ze rozpala się nie przez ostatni otwór tylko przedostatni? ( ten ciut nad palnikiem)

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten ciut nad palnikiem. Podaj w trybie ręcznym węgla tyle, żeby było odrobinę poniżej talerza retorty. Połóż na wierzch parę kostek do grilla i trochę drobnych drewienek. Podpal i poczekaj aż się kostki rozpalą, włącz w ręcznym dmuchawę. Jak się drewno rozpali , nasyp na wierzch łopatką trochę węgla - nie za wiele bo się kopcić będzie, mała garsteczka starczy. Jak się węgielki rozpalą podaj w ręcznym jeszcze raz tak, żeby się zrobił kopczyk. Jeszcze przez chwilę podmuchaj na ręcznym, jak się już całą powierzchnią zapali przełącz na automat. I gotowe - jakieś 10 do 15 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15 min?

po ilu latach palenia w piecu z podajnikiem? może na 40 urodziny mi się uda;)

 

Potwierdzam tyle to zajmuje - a przy odrobinie wprawy i dobrym węglu odpala się samymi gazetami i kartonami.

 

Wrzucam ich sporo na palnik gdy pierwsza kulka z gazety się rozpali [bez włączania dmuchawy], włączam dmuchawę i robi się taki ogień i żar z kartonów, że musi się rozpalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten ciut nad palnikiem. Podaj w trybie ręcznym węgla tyle, żeby było odrobinę poniżej talerza retorty. Połóż na wierzch parę kostek do grilla i trochę drobnych drewienek. Podpal i poczekaj aż się kostki rozpalą, włącz w ręcznym dmuchawę. Jak się drewno rozpali , nasyp na wierzch łopatką trochę węgla - nie za wiele bo się kopcić będzie, mała garsteczka starczy. Jak się węgielki rozpalą podaj w ręcznym jeszcze raz tak, żeby się zrobił kopczyk. Jeszcze przez chwilę podmuchaj na ręcznym, jak się już całą powierzchnią zapali przełącz na automat. I gotowe - jakieś 10 do 15 minut.

Magda przeczytaj dokładnie i rób tak jak Kobra Ci opisał.

Nie pamiętam kiedy piec ostatnio rozpalałem, czyszczenie w podtrzymaniu, jak miałem jeszcze podobny do Twojego to nawet do wyczyszczenia komory powietrza pod palnikiem go nie wygaszałem ale do tego dopiero dojdziesz.

Podaj swoją lokalizację to może któryś z chłopaków mieszka w pobliżu, podjechałby i wytłumaczył po krótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie..wiecie co ja czyszczę tylko popielnik - resztę hmm jak jest akurat mąż to czyści.

A mieszkam na Śląsku - prawie gdzie magik Arturo od elekto-grzania;)

To wystarczy ,chyba że mąż nie przyjeżdża choć raz w miesiącu ,to zadzwoń po kominiarza ,albo kogoś poszukaj napędzanego chmielem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...