Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chmielarz:D przychodzi za 2 piwa w sobotę i zasypuje podajnik do pełna - próbowałam podnieść 25 kg ale na wysokość podajnika nie dam rady.

Kominiarz hmmm nie wiem czy zniosę jego mądrości życiowe częściej :)

Kominiarza zaproś ,prócz komina niech wyczyści kocioł ty zapamiętaj jak i gdzie ,potem przyuczysz chmielarza. ;)

Gdyby zaistniała sytuacja że zasobnik pusty się robi ,a nie ma chmielarza bo jest np. nieprzytomny to szufelką przełóż węgiel do wiaderka ,wsyp wiaderko potem resztę wsyp z worka i daj sobie spokój ,poczekaj aż przyjdzie chmielarz to wsypie do pełna .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co - tzn czyści na pewno więcej niż popielnik.

Myślicie, że serio kominiarzowi się chce czyścić piec? ten co do mnie przychodzi jest tak zmierzły bo musi na dach wejść -najchętniej kasowałby bez wchodzenia:bash:

To prawdziwy kominiarz ,u mnie podobnie , musi być ich paru ,poszukaj młodego ,młodemu się jeszcze chce robić,ale ty przecież jesteś kobietą użyj magii to bedzie latał po dachu i wejdzie kominem do kotłowni :) Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dokładnie ustawienia:

tz 45

czas podawania 12 s

czas między podawaniem 50 s

czas przedmuchu 12 s

czas przerwy 17 min

 

 

i mi gaśnie.... szczególnie jak część wody ciepłej się wypuści...

Nie znam szczegółow sterownika ale skróć czas przerwy.. tak do 10-11min. Ustaw też krotnośc podawania np 3, tzn co ile czasu przerwy ma podać węgiel i dodmuchać.

Co do Ciepłej wody mam ustawione na 50st. Jak piec chodzi jak u ciebie na 45 to mam 42-45, jak mam piec na 50 to mam CWU 48-51. Nie podbijam temperatury na grzanie wody, czy zuzyje wanne czy dwie, czy przysznice jak sterownik wykryje że trzeba grzać to grzeje niezależnie od CO.,

Generalnie jak tem spada na piecu o 2st od zadanej to się załancza i podaje węgiel aż nie uzyska zadanej temperatury. Jak idzie mróz i w domku zimniej podnieś też ciut temp na piecu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Praktikerze widziałem wystawione takie oto kotły z podajnikiem ślimakowym:

 

1.

Kocioł firmy ( lub o nazwie) Domos o mocy 17 kw ze sterownikiem Eko Center ze zwykłym palnikiem Pancerpola na oko 17 kw - cena 3999 zł

 

2.

Drugi kocioł też Domos opisany jako o mocy 12 do 20 kw a sprzedawany jako 12 kw ze sterownikiem Foster i też ze zwykłym palnikiem fajkowym na oko 17 kw - cena 4299 zł

 

Palniki fajkowe to trzeba kupować w miarę dobry ekogroszek a każdy dwustan idzie przecież ustawić.

 

Zerknąłem na wymienniki w tych kotłach ( oba poziome czyli spoko z czyszczeniem) no ale spawy nie napawają optymizmem - chyba spawacz w tej firmie jest ciągle wczorajszy ( spawy nierówne i takie "posmarkane" ) - ostatnie takie spawy widziałem w hurtowni w Ogniwie bodajże w 2011 r. No nie wiem jak tam sztandarowy RBR pod tym względem. Spawy spawami ale gwarancja przecież jest i jakąś próbę szczelności kocioł musiał przejść.. No o posiadaniu certyfikatów na kotłach nic nie pisało - to jak ktoś liczy na dopłaty z tym kotłem to trzeba dopytać :)

 

 

To może to jest alternatywa aby kupić tańszy kocioł z podajnikiem bo parę lat powinien wytrzymać a nie kupować dwa razy droższy a jak padnie to kupić następny nowszy model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to jest jakaś alternatywa dla niezorientowanego,przypadkowego klienta.

Zamysł producenta zgodny z zasadami wolnego rynku"trzeba jeść małą łyżeczką, a nie chochlą"

Blacha najgorszego gatunku,4mm w środku,3mm na zewnątrz.

Gwarancja np.4-5lat(oczywiście na wyrost)

Przez 3 lata rzuci na rynek i sprzeda np. 1000 kotłów w marketach,zarobi milion i po tym czasie nie ma gościa na rynku.

Kotły zdechną po 4 latach,a klient zostaje sam z problemem.

Ale to moje zdanie i wcale tak być nie musi.

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Praktikerze widziałem wystawione takie oto kotły z podajnikiem ślimakowym:

 

1.

Kocioł firmy ( lub o nazwie) Domos o mocy 17 kw ze sterownikiem Eko Center ze zwykłym palnikiem Pancerpola na oko 17 kw - cena 3999 zł

 

2.

Drugi kocioł też Domos opisany jako o mocy 12 do 20 kw a sprzedawany jako 12 kw ze sterownikiem Foster i też ze zwykłym palnikiem fajkowym na oko 17 kw - cena 4299 zł

 

 

To może to jest alternatywa aby kupić tańszy kocioł z podajnikiem bo parę lat powinien wytrzymać a nie kupować dwa razy droższy a jak padnie to kupić następny nowszy model :)

 

Zwróć uwagę na brak możliwości corocznego wyczyszczenia kanału powietrznego pod palnikiem bez demontażu całego palnika z zasobnikiem, brak szuflady na popiół i arcy wygodne usuwanie popiołu spoza palnika - bo to chyba te same kotły co w Castoramie.

 

Co do producenta to te marketowe o dziwnych nazwach produkują znani producenci, tylko nie pod swoim logo, żeby sobie nie psuć marki, więc producent może wpychać dziadostwo latami produkując "low cost-y" pod co roku inną nazwą - wszystko zależy co mu dana sieć marketów zleci.

 

Jak ktoś kupuje kocioł w Castoramie to tak jakby tam węgiel brał, czyli drogo i kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Praktikerze widziałem wystawione takie oto kotły z podajnikiem ślimakowym:

 

1.

Kocioł firmy ( lub o nazwie) Domos o mocy 17 kw ze sterownikiem Eko Center ze zwykłym palnikiem Pancerpola na oko 17 kw - cena 3999 zł

 

2.

Drugi kocioł też Domos opisany jako o mocy 12 do 20 kw a sprzedawany jako 12 kw ze sterownikiem Foster i też ze zwykłym palnikiem fajkowym na oko 17 kw - cena 4299 zł

 

Palniki fajkowe to trzeba kupować w miarę dobry ekogroszek a każdy dwustan idzie przecież ustawić.

 

Zerknąłem na wymienniki w tych kotłach ( oba poziome czyli spoko z czyszczeniem) no ale spawy nie napawają optymizmem - chyba spawacz w tej firmie jest ciągle wczorajszy ( spawy nierówne i takie "posmarkane" ) - ostatnie takie spawy widziałem w hurtowni w Ogniwie bodajże w 2011 r. No nie wiem jak tam sztandarowy RBR pod tym względem. Spawy spawami ale gwarancja przecież jest i jakąś próbę szczelności kocioł musiał przejść.. No o posiadaniu certyfikatów na kotłach nic nie pisało - to jak ktoś liczy na dopłaty z tym kotłem to trzeba dopytać :)

 

 

To może to jest alternatywa aby kupić tańszy kocioł z podajnikiem bo parę lat powinien wytrzymać a nie kupować dwa razy droższy a jak padnie to kupić następny nowszy model :)

Musisz tez pamiętać o nie potwierdzonej sprawności tych kotłów, Może się okazać ze przez 4 lata pościsz w komin tyle opału. ze ten kocioł wyniesie Cie więcej niż ten drogi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szare spalone ale niedopalone - to skąd wnioskujesz że niedopalone? Czy da się to rozgnieść w palcach? Jak jest w tym niedopalony węgiel a kocioł bez kłopotu dochodzi ( tylko żeby nie było - bez skojarzeń ) do zadanej temperatury to po troszeczkę przerwę wydłużaj. Po 2 - 3 sekundy. Jeżeli są kłopoty z osiągnięciem zadanej a w tych szarych niedopalonych jest węgiel - to po troszeczkę nadmuch podnoś - po 1%. I obserwuj. Tak dobę po zmianie zanim zdecydujesz o następnej zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...