Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmm nie próbowałam czy się da rozgnieść- ale popiołu sypkiego mało a dużo "grudek" jak groszek - szare.

Niedopalonych czarnych takich w ogóle nie spalonych nie ma.

 

o której przerwie mówisz między podawaniem tą co mam już 55 sek czy tą 17 min?

 

jeszcze się zastanawiam co z tym termostatem pokojowym - żeby "grzał" i włączył się znaczek, ze grzeją kaloryfery musi być ustawiony na co najmniej 31 stopni. Inaczej kaloryfery nie grzeją w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na ile da się ocenić, to raczej żużel - popiół się spieka. Piast tak ma - można minimalizować obniżając nadmuch. Tak o 3 - 4% i obserwować po kilku godzinach - bo może zacząć przerzucać niedopałki do popielnika. Wtedy wydłużyć ciut przerwę - aż przestanie przerzucać. I tak kilka razy powtórzyć aż się uzyska zadowalający efekt. Albo radykalnie - nadmuch dać na 25%, podawanie na 5 sekund, przerwę tak gdzieś na 35 na początek. Po kilku godzinach zobaczyć, co się będzie działo. Jak kopiec na palniku się zapadnie - skrócić przerwę o kilka sekund. Jak będzie przerzucał niedopałki do popielnika - wydłużyć. Jak masz jutro wolne i w chacie siedzisz - to zmienić rano, koło południa zajrzeć i ewentualnie skorygować, i potem jeszcze raz wieczorem. I ma być dobrze. Na noc zabaw nie robić - bo jakby chciał wygasnąć to dodatkowa robota. I tak myślę że masz zdecydowanie za dużo ustawione mocy - 25 KW piec i stosunek ( tylko bez itd ) podawanie - przerwa 1 do 5,5. Ja mam 17 KW i 1 do 9 - i też grzeje. I jeszcze zapas ma. A jaką powierzchnię grzejesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje jak jest - ale przez telefon to mało razem zdziałamy ( jeśli chodzi o piec).

Wyjazdowo pracuje niestety.

 

Pół roku temu nie wiedziałam jak tz zmienić w piecu.. ale nie usiedzę na d. jak nie wiem co i jak więc się muszę nauczyć sama.

 

I ucz się szybko bo jak men wróci to ...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25KW na ok 200m2

Szczerze nie wiem czy ma zawirowywacze.... Sterownik wziełam TIGRA, lepszy który był oferowany nie miał funkcji dobowej, a akurat tą chcieliśmy mieć.

W sumie z polecanych nam kotłów, tylko dwa mieliśmy do wyboru, bo zależało nam aby piec miał czopuch od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru była Tigra i SP 24 Logic. WIększośc hydraulików też mówiła, że za duży dopóki nie zobaczyli specyfiki naszego budynku, jeden do tego stopnia zmienił zdanie, że chciał nam wcisnąć 30KW. Ruszt wodny jest, ale jako dodatkowy. A ta kaplica to czego dotyczy?

Chyba ruszt żeliwny bo na przekrojach taki występuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaplica dotyczyła połaczenia rusztu wodnego z przewymiarowaniem kotła

jakaż to specyfikacja tego domostwa jest że 30KW wstawiać chcieli?

dachu nie ma czy okien lub drzwi???

ile metrów do ogrzania jaki materiał i izolacja?

jak nowy dom to nie więcej niż 60W/m2 przy spieprzonej robocie i wentylacji grawitacyjnej-chyba że wysokie na 3,5metra pomieszczenia to można ciutkę dodać jeszcze

dałoby to maks 15KW a skłonny jestem twierdzić że bliżej 12KW by było - OZC zrobione porządnie czy dla papieru tylko???

 

dziwne bo producent oferuje również Cobrę a tam sterowanie strefami jest dla CO i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...