Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Psuja napisała " Zmieniłam zamówienie z 25KW na 19....aż się normalnie boję co to

będzie."

 

Jak nieduża zaliczka to zmień firmę ;) :)

na taką która ma w kotle czujnik temperatury spalin :)

 

Jak puścisz połowę ekogroszku w atmosferę to powiesz nie stać mnie na kocioł za 5tyś mogłam dołożyć ok. 1500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiepski kocioł może mieć 25kw a ledwo wyciągnie 15kw.

 

Teść kupił piec firmy Kołton i grzeje atmosferę :) taki gorący komin że szok a nie ma czujnika temperatury spalin.

 

Teraz wiem czemu wielu producentów nie montuje takiego czujnika :)

Miałem dokładnie coś podobnego.

Dopiero jak zamontowałem na tym pleszewiaku Bruli widać było co to za wymiennik.

Przy grupowym 8/8 spalina była około 320.

Zamiast tego mini deflektorka poszła tarcza hamulcowa od Passata 28cm i cegła między pólkami była włożona non-stop żeby to trochę wyhamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale zapomniałeś o tym,że:

- było to przed termomodernizacją budynku

- opalałeś czechem, czym się często chwaliłeś, który ma dużą zawartość części lotnych, generuje wyższy płomień i co logiczne wyższe spaliny....

 

Porównywać tego ze stanem obecnym nie możesz, bo dom został poddany izolacji a palisz tez już lepszym opałem

Porównać można w tych samych warunkach, na takim samym opale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuja napisała " Zmieniłam zamówienie z 25KW na 19....aż się normalnie boję co to

będzie."

 

Jak nieduża zaliczka to zmień firmę ;) :)

na taką która ma w kotle czujnik temperatury spalin :)

 

Jak puścisz połowę ekogroszku w atmosferę to powiesz nie stać mnie na kocioł za 5tyś mogłam dołożyć ok. 1500zł :)

 

A po jaką cholerę ?

 

Może sobie kupić zwykły termometr za 20zł i włożyć go w czopuch i będzie wiedziała jaka jest temperatura.

A jak za wysoka temperatura leci w komin to oznacza że za mocno dmucha i winne są za bogate ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuja

ten kocioł ma całkiem przyzwoitą konstrukcję wymiennika

jeśli nie ma rusztu wodnego tylko sztabkowy demontowany i posiada deflektor na odpowiedniej wysokości a tak przynajmniej według grafik na stronie producenta stoi to nie będzie problemów z grzaniem atmosfery jeśli parametry będą właściwie dobrane

a dla lepszej kontroli wystarczy termometr w czopuchu jak pisze kaszpir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiepski kocioł może mieć 25kw a ledwo wyciągnie 15kw.

 

Teść kupił piec firmy Kołton i grzeje atmosferę :) taki gorący komin że szok a nie ma czujnika temperatury spalin.

 

Teraz wiem czemu wielu producentów nie montuje takiego czujnika :)

 

Witam

Ja jestem posiadaczem akurat Kołtona i nigdy nie mogę dobić do 180 stopni pod warunkiem piec czysty.

Tu jest dowód https://esterownik.pl/sterownik/3837

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabi

kwestia ustawień, paliwa, ciągu kominowego etc.

ale też kwestia palnika

 

u mnie na tym samym obiekcie, tym samym kotle, tej samej instalacji, paliwie rozjazd między temp. spalin na dużej ekoenergii, małej oraz palniku ardeo był ok.80st.C

Najwyższe generowała duża ekoenergia, w sumie sie nawet nie dziwię, w/g producenta ma 35kw mocy....

 

Ilościowo porównując dużą eko (35kW deklarowanej) do ardeo (25kW deklarowanej) jestem na dobę średnio ok.5-7kg do przodu.

 

Jakbym mógł cały sezon objechać małą ekoenergią, to bym pewnie nie kombinował, ale dom jest jaki jest- na złamaniu pracy obu palników, brakuje takiego prawdziwego 25kW w tych żeliwnych.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...