Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O kotle nic nie mówię.

Sondę przy węglu bym sobie darował, choć myślę,że jest ona płatna opcją.

Palnik w/g schematu oparty o fajkę z obrotem wewn., zatem osobiście niczego poza ekogroszkiem bym nie wrzucał i najlepiej takim, który mocno nie szlakuje..

albo mówiąc inaczej, gdy odgazowuje i przechodzi w fazę koksu, byłoby ok, aby podczas tej przemiany nie zmieniał swojej objętości,bo może się to kończyć zrywaniem zawleczek przy wyjściu paliwa kolanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kabi

kwestia ustawień, paliwa, ciągu kominowego etc.

ale też kwestia palnika

 

u mnie na tym samym obiekcie, tym samym kotle, tej samej instalacji, paliwie rozjazd między temp. spalin na dużej ekoenergii, małej oraz palniku ardeo był ok.80st.C

Najwyższe generowała duża ekoenergia, w sumie sie nawet nie dziwię, w/g producenta ma 35kw mocy....

 

Ilościowo porównując dużą eko (35kW deklarowanej) do ardeo (25kW deklarowanej) jestem na dobę średnio ok.5-7kg do przodu.

 

Jakbym mógł cały sezon objechać małą ekoenergią, to bym pewnie nie kombinował, ale dom jest jaki jest- na złamaniu pracy obu palników, brakuje takiego prawdziwego 25kW w tych żeliwnych.

Czyli co wymieniasz palniki gdy wraca zima na dużą eko?

O kotle nic nie mówię.

Sondę przy węglu bym sobie darował, choć myślę,że jest ona płatna opcją.

Palnik w/g schematu oparty o fajkę z obrotem wewn., zatem osobiście niczego poza ekogroszkiem bym nie wrzucał i najlepiej takim, który mocno nie szlakuje..

albo mówiąc inaczej, gdy odgazowuje i przechodzi w fazę koksu, byłoby ok, aby podczas tej przemiany nie zmieniał swojej objętości,bo może się to kończyć zrywaniem zawleczek przy wyjściu paliwa kolanem.

To prawdziwa prawda ,ale można palić wszystkim po wyjęciu napędu obrotu korony .:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wymieniasz palniki gdy wraca zima na dużą eko?

 

Tak było rok temu, do mrozów mała eko a od mrozów duża eko...

Przekładanie palnika jest nie dla mnie, stąd dobrałem na ten sezon 3ci ardeo, odpowiedni dla mojego domu. przy nim bez wymiany palnika mogę zmienić górną głowicę spalającą.

Wyjście na paliwo pozostaje od modelu 25kw, ale mogę np. dać większe górne palenisko, zwiększona średnica pozwala usypac wyższy kopczyk i uzyskac wyższe moce, albo też opał szlakujący zostanie nieco dłużej tam, gdzie jeszcze sobie spokojnie dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było rok temu, do mrozów mała eko a od mrozów duża eko...

Przekładanie palnika jest nie dla mnie, stąd dobrałem na ten sezon 3ci ardeo, odpowiedni dla mojego domu. przy nim bez wymiany palnika mogę zmienić górną głowicę spalającą.

Wyjście na paliwo pozostaje od modelu 25kw, ale mogę np. dać większe górne palenisko, zwiększona średnica pozwala usypac wyższy kopczyk i uzyskac wyższe moce, albo też opał szlakujący zostanie nieco dłużej tam, gdzie jeszcze sobie spokojnie dojdzie...

Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło ,dzięki ,czyli górę paleniska od ardeo większej mocy można założyć na 25 kw i pasuje , to bardzo ciekawy eksperyment ,jestem zainteresowany wynikami takiego testu .Zimy nie ma trzeba czekać :D

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i promoc w doborze kotła...

 

Na chwile obecną mam kocioł wszystkopalny zasypowy... mocno zastanawiam się nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ( tłokowym / ślimakowym)

 

Jaki kocioł polecilibyście dla domu 150 metrów powierzchni użytkowej, cieplony 15 cm styropianem, ocieplone poddasze wełną 30 cm.

 

chodzi mi o konkretny modek i sterownik który współpracowąłby z kominkiem z płaszczem wodnym i solarami....

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik eCoal i nie ma mocnych, masz do dyspozycji 3 warianty ustawień: pełen automat, pół automat i ustawienia ręczne jeśli czujesz się na siłach :)

 

Do tego pełne sterowanie i podgląd przez internet, telefon.

 

Mam w instalacji dwa kotły gdy napalę w starym zasypowcu to eCoal trzyma kocioł w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i promoc w doborze kotła...

 

Na chwile obecną mam kocioł wszystkopalny zasypowy... mocno zastanawiam się nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ( tłokowym / ślimakowym)

 

Jaki kocioł polecilibyście dla domu 150 metrów powierzchni użytkowej, cieplony 15 cm styropianem, ocieplone poddasze wełną 30 cm.

 

chodzi mi o konkretny modek i sterownik który współpracowąłby z kominkiem z płaszczem wodnym i solarami....

 

z góry dzięki za pomoc

 

RBR Ekouniwersal 11 kW z eCoal lub Skam-p 12 kW z Bruli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i promoc w doborze kotła...

 

Na chwile obecną mam kocioł wszystkopalny zasypowy... mocno zastanawiam się nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ( tłokowym / ślimakowym)

 

Jaki kocioł polecilibyście dla domu 150 metrów powierzchni użytkowej, cieplony 15 cm styropianem, ocieplone poddasze wełną 30 cm.

 

chodzi mi o konkretny modek i sterownik który współpracowąłby z kominkiem z płaszczem wodnym i solarami....

 

z góry dzięki za pomoc

A kto tu zawitał :)

Widzę że już masz dość śmieciucha i udoskonaleń w nim .;)

Teraz masz wybór ,jak lubisz się bawić przy kotle to ,kocioł z podajnikiem ślimakowym bierz ,jak nie lubisz masz dość, to kocioł gazowy kondensat. i pozostaw śmieciucha do spalania makulatury i na większe mrozy .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myślisz że 11KW lub 12 KW wystarczy?

 

Myślę, że to będzie i tak za dużo, ale mniejsze mają 7 kW i mogą być ciut za słabe :)

 

Żeby Cię jeszcze przekonać -

 

"w przypadku węgla o przykładowej wartości opałowej 25MJ/kg oraz sprawności kotła 80% prawidłowe zużycie węgla jest następujące:

przy zapotrzebowaniu mocy 20kW - 86kg/dobę

przy zapotrzebowaniu mocy 10kW - 43kg/dobę "

 

a teraz poczytaj tu:

 

forum.muratordom.pl/subscription.php?do=viewsubscription

 

i przemyśl sprawę jaki budynek trzeba ogrzewać, żeby mieć takie spalanie przy dobrze ustawionym sterowniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...