Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ma już RBR 11kW, teraz jest 12kW :)

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Dzięki za zwrócenie uwagi - przyzwyczaiłem się do tych nietypowych 11, a teraz będzie łatwiej i bardziej standardowo :)

 

Również życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku :) http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/l087.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po przerwie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku . Może się pokrótce przypomnę . Dom ok. 150 użytk. , raczej typowe docieplenie , tylko grzejniki . Zdecydowałem się na Defro 12 kW . Instalacja uruchomiona 30 grudnia , czyli dopiero 3 dni . Przede wszystkim niesamowicie przyjemne zaskoczenie , bo dość sporo przekopałem to forum i byłem przygotowany na różne kłopoty , szczególnie przy rozruchu. Okazało się , że póki co nie mam żadnych problemów , tak ,jakbym sobie zainstalował kocioł gazowy kondensacyjny , a nie na ekogroszek :rolleyes: . Ale po kolei . Instalacja bardzo prosta , tylko grzejniki , napędzana pompą Grundfos Auto adapt , CWU grawitacyjnie , kotłownia w piwnicy . Kocioł jest nieduży , zwykła retorta , ale chyba specjalnie dedykowana do tej mocy ( 15 ma już inną ) , pięknie wykonany z równymi spawami , no i najważniejsze kolor ma ładny :p . Sterownik to nowy model K1 , którego jeszcze nie ma nawet na stronie TECH-a . Zwykły 2 stanowy , z dużym dotykowym ekranem , przyjazny intrfejs , bezproblemowa intuicyjna obsługa .Jeśli chodzi o drobiazgi , ale ważne , to kocioł i podajnik są wyposażone w regulowane nóżki ułatwiające ustawienie , a czopuch posiada miarkownik ciągu . Kocioł uruchomiony w trybie ręcznym , po jego wyłączeniu automatycznie przechodzi do sterowania wg. ustawień fabrycznych . Teraz najważniejsze , mój kolega ma kocioł Defro 15 kW od 3 lat i przekazał mi swoje sprawdzone ustawienia ,czyli mój prywatny SUSPENSER :rolleyes: . Okazało się że mi idealnie podeszły . Póki co kocioł bez śladów wilgoci , komin suchy , opału z zasobnika niewiele ubyło , czyli pełnia szczęścia . Aha , mam zamontowany układ z ciepłomierzem , to po pierwszym zasobniku będę coś mógł powiedzieć o opale . Pozdrawiam Staszek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze , mój kolega ma kocioł Defro 15 kW od 3 lat i przekazał mi swoje sprawdzone ustawienia ,czyli mój prywatny SUSPENSER :rolleyes: . Okazało się że mi idealnie podeszły . Póki co kocioł bez śladów wilgoci , komin suchy , opału z zasobnika niewiele ubyło , czyli pełnia szczęścia . Aha , mam zamontowany układ z ciepłomierzem , to po pierwszym zasobniku będę coś mógł powiedzieć o opale . Pozdrawiam Staszek .

 

Super - daj znać jak Ci to działa tj. jak dopala węgiel, jakim węglem palisz, jakie masz nastawy, temp. spalin, ile MJ/kg wyciągasz z tego węgla.

 

Świetnie, że masz ciepłomierz :D

 

Może będzie kolejny kocioł 12 kW do polecania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mocowałem czujnika w czopuchu , więc nie mam miarodajnego wyniku . Termometr z czujnikiem położony na czopuchu pokazuje 30-50 stopni . Pytanie ile doliczyć ?

 

Nie doliczaj bo to nie ma sensu - kiedyś sam tak mierzyłem i wiem, że wyniki z powierzchni czopucha niewiele są warte - daj znać gdy zamontujesz czujnik i pamiętaj, że jego koniec powinien być w samym środku czopucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - daj znać jak Ci to działa tj. jak dopala węgiel, jakim węglem palisz, jakie masz nastawy, temp. spalin, ile MJ/kg wyciągasz z tego węgla.

 

Świetnie, że masz ciepłomierz :D

 

Może będzie kolejny kocioł 12 kW do polecania :)

Groszek kupiłem w składzie , który mam 2 domy dalej i zaopatrują ludzi od lat . Nazwy nie pamiętam , muszę podejść i spytać .Wziąłem na próbę ok. 1,5 t luzem na próbę jakieś 2 miesiące temu. Węgiel wypala się ładnie , jest niewiele spieków ( po ściśnięciu rozpadają się na popiół ) . Gdy zużyję pełny zasobnik , to policzę ile dał MJ /kg . Ciepłomierz też pokazuje mi temp. powrotu . Jak podałem wcześniej temperatura na czopuchu 30-50 stopni , pytanie jaka faktycznie . Nastawy : czas podawania 9s , czas przerwy 67s , nadmuch 22% , praca podtrzymania 10s , przerwa w podawaniu 25 min , wentylator 19s , czas przerwy 11 min . Jak mówi kolega , takie nastawy miał jako " letnie " , ale świetnie mu się sprawdzają do tej pory . Okazało się , że mnie też .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku . Może się pokrótce przypomnę . Dom ok. 150 użytk. , raczej typowe docieplenie , tylko grzejniki . Zdecydowałem się na Defro 12 kW . Instalacja uruchomiona 30 grudnia , czyli dopiero 3 dni . Przede wszystkim niesamowicie przyjemne zaskoczenie , bo dość sporo przekopałem to forum i byłem przygotowany na różne kłopoty , szczególnie przy rozruchu. Okazało się , że póki co nie mam żadnych problemów , tak ,jakbym sobie zainstalował kocioł gazowy kondensacyjny , a nie na ekogroszek :rolleyes: . Ale po kolei . Instalacja bardzo prosta , tylko grzejniki , napędzana pompą Grundfos Auto adapt , CWU grawitacyjnie , kotłownia w piwnicy . Kocioł jest nieduży , zwykła retorta , ale chyba specjalnie dedykowana do tej mocy ( 15 ma już inną ) , pięknie wykonany z równymi spawami , no i najważniejsze kolor ma ładny :p . Sterownik to nowy model K1 , którego jeszcze nie ma nawet na stronie TECH-a . Zwykły 2 stanowy , z dużym dotykowym ekranem , przyjazny intrfejs , bezproblemowa intuicyjna obsługa .Jeśli chodzi o drobiazgi , ale ważne , to kocioł i podajnik są wyposażone w regulowane nóżki ułatwiające ustawienie , a czopuch posiada miarkownik ciągu . Kocioł uruchomiony w trybie ręcznym , po jego wyłączeniu automatycznie przechodzi do sterowania wg. ustawień fabrycznych . Teraz najważniejsze , mój kolega ma kocioł Defro 15 kW od 3 lat i przekazał mi swoje sprawdzone ustawienia ,czyli mój prywatny SUSPENSER :rolleyes: . Okazało się że mi idealnie podeszły . Póki co kocioł bez śladów wilgoci , komin suchy , opału z zasobnika niewiele ubyło , czyli pełnia szczęścia . Aha , mam zamontowany układ z ciepłomierzem , to po pierwszym zasobniku będę coś mógł powiedzieć o opale . Pozdrawiam Staszek .

 

Jak Defro Komfort Eko to masz 12,5 kW

Sprawność 89,2% ,to powinien mało palić ,ale ty dopiero zaczynasz zabawę .

Możesz cyknąć zdjęcie tego stera jak wygląda i ten miarkownik jak zamontowany.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogą mieć ok 120-140deg
Dzięki . Ile powinno być optymalnie ? Wtedy mogę wyregulować miarkownikiem ciągu . Komin ma z 10 m długości i nie ma problemu z ciągiem . Spróbuję znaleźć złoty środek , czyli nie wypuszczać zbyt dużo ciepła w komin , ale też nie przesadzić , aby nie doprowadzić do skroplin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy : czas podawania 9s , czas przerwy 67s , nadmuch 22% , praca podtrzymania 10s , przerwa w podawaniu 25 min , wentylator 19s , czas przerwy 11 min . Jak mówi kolega , takie nastawy miał jako " letnie " , ale świetnie mu się sprawdzają do tej pory . Okazało się , że mnie też .

 

Czas podawania masz spory, ale to zależy od przekładni jaka tam jest, ale przerwę w podawaniu to bym dał co najmniej 50 min [75 min mam przy Wesołej lub nawet 120 min przy węglach z większą ilością popiołu np. Pieklorz].

Czas przerwy 11 min to czas pomiędzy załączeniem dmuchawy ? jeśli tak to daj tyle co w podawaniu, żeby dziury w kopcu nie wypalało niepotrzebnie.

 

Szkoda, że zasypałeś do pełna [ważyłeś ile kg ?] a nie np. 20 kg bo wynik by był wcześniej.

 

Ja nie pamiętam już kiedy wsypałem więcej niż 25 kg bo ciągle coś testuję i sprawdzam :)

 

Ale za to ostatnio z Wesołej wyciągnąłem SVER 22,24 MJ/kg co daje ok. 75% sprawności co bardzo mi się podoba zwłaszcza, że przymrozki są tylko nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania masz spory, ale to zależy od przekładni jaka tam jest, ale przerwę w podawaniu to bym dał co najmniej 50 min [75 min mam przy Wesołej lub nawet 120 min przy węglach z większą ilością popiołu np. Pieklorz].

Czas przerwy 11 min to czas pomiędzy załączeniem dmuchawy ? jeśli tak to daj tyle co w podawaniu, żeby dziury w kopcu nie wypalało niepotrzebnie.

 

Szkoda, że zasypałeś do pełna [ważyłeś ile kg ?] a nie np. 20 kg bo wynik by był wcześniej.

 

Ja nie pamiętam już kiedy wsypałem więcej niż 25 kg bo ciągle coś testuję i sprawdzam :)

 

Ale za to ostatnio z Wesołej wyciągnąłem SVER 22,24 MJ/kg co daje ok. 75% sprawności co bardzo mi się podoba zwłaszcza, że przymrozki są tylko nad ranem.

Dzięki za pomoc . Węgiel mam luzem , więc zasypałem do pełna , aby znać wagę . Skorzystałem z ustawień kolegi , bo ma zbliżony dom i piec , no i chciałem w miarę wystartować . Teraz można poeksperymentować i chętnie będę korzystał z Twojej pomocy. Ja mam dom 20 km od centrum Krakowa , ale jeszcze łapie ostry klimat Jury . Wrzucam kilka zdjęć :DSC01506.jpg DSC01508.jpg DSC01509.jpg DSC01511.jpg DSC01514.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc . Węgiel mam luzem , więc zasypałem do pełna , aby znać wagę . Skorzystałem z ustawień kolegi , bo ma zbliżony dom i piec , no i chciałem w miarę wystartować . Teraz można poeksperymentować i chętnie będę korzystał z Twojej pomocy. Ja mam dom 20 km od centrum Krakowa , ale jeszcze łapie ostry klimat Jury . Wrzucam kilka zdjęć :[ATTACH=CONFIG]232916[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]232917[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]232918[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]232919[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]232920[/ATTACH]

To wsadzili tu do kotła ten dotykowy .A ta wajcha wygląda jak szyber jak to się tym reguluje ręcznie

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=232916&d=1388690330&thumb=1

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...