Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak , w opisie podają jako ST-590

To nasmaruj temu tutaj ustawienia :lol2:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221526-Jak-ustawić-piec-Defro-ze-sterownikiem-st-590-Ktos-pomoże

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=232924&d=1388691151

Wąsko tam jest, dobrze ze to obrotowy palnik ,a ten pręcik przy palniku z lewej do czego jest ?

i co to szyber jest czy RCK.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak już kiedyś pisałem posiadam dom o pow ok 380 m2 nowo wybudowany (ściany 24cm siporex +20cm styropian, dach 40 cm wełna, rekuperacja bez gwc, okna system 3-szyb.). Do zasilania domu w ciepło został zainstalowany kocioł EKT Grobelny (tłok) 25 KW wpięty do zbiornika buforowego o pojemności 2000l. Bufor zasilany również instalacją solarną oraz kominkiem z płaszczem wodnym 10 kw. Kominek używany bardzo rzadko. Zbiornik buforowy zapewnia ciepło do CO bezpośrednio oraz do CWU przez wymiennik płytowy. Jestem zdecydowany na wymianę kotła. Wybór padł na Skam-p'a. Moje pytania to:

12 kw czy 17?

Jaki palnik ekoenergia? ardeo?

Jaki sterownik jeżeli kocioł tylko jest podłączony do wężownicy w buforze? Czy warto dopłacać do bruli dla spalania grupowego, nie potrzebuje sterować innymi pompami?

Czy ktoś poleci instalatora w okolicy Leszna Wlkp?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zdecydowany na wymianę kotła. Wybór padł na Skam-p'a. Moje pytania to:

12 kw czy 17?

Jaki palnik ekoenergia? ardeo?

Jaki sterownik jeżeli kocioł tylko jest podłączony do wężownicy w buforze? Czy warto dopłacać do bruli dla spalania grupowego, nie potrzebuje sterować innymi pompami?

 

Pozdrawiam.

 

Witam

Widzę, że kolega ma już obraną koncepcję, ale proponuje zapoznać się z kotłem ed duo multi, ciekawa konstrukcja, łatwość obsługi, małe gabaryty, podobno pali wszystko z dobrym efektem i fajny sterownik z opcją bufora, z mocą 15 kW pogodzisz sie z pewnością.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasmaruj temu tutaj ustawienia :lol2:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221526-Jak-ustawić-piec-Defro-ze-sterownikiem-st-590-Ktos-pomoże

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=232924&d=1388691151

Wąsko tam jest, dobrze ze to obrotowy palnik ,a ten pręcik przy palniku z lewej do czego jest ?

i co to szyber jest czy RCK.

Kocioł jest wąski , ma mniej niż 0,5 m szerokości , szuflada na popiół niziutka . Mam nadzieję , że ilość popiołu się do niej dopasuje :D. Palnik nie jest obrotowy , zwykła retorta fajkowa . Tyle , że chyba specjalnie dedykowany do tego kotła , bo w 15 jest już inny . Ten pręcik to jedna z 3 śrub mocujących koronę palnika .W czopuchu jest zamontowana ręcznie sterowana przepustnica umożliwiająca regulację ciągu , ale nie wiem jak to właściwie nazwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest wąski , ma mniej niż 0,5 m szerokości , szuflada na popiół niziutka . Mam nadzieję , że ilość popiołu się do niej dopasuje :D. Palnik nie jest obrotowy , zwykła retorta fajkowa . Tyle , że chyba specjalnie dedykowany do tego kotła , bo w 15 jest już inny . Ten pręcik to jedna z 3 śrub mocujących koronę palnika .W czopuchu jest zamontowana ręcznie sterowana przepustnica umożliwiająca regulację ciągu , ale nie wiem jak to właściwie nazwać.
Wywal tę tacę bo to do pelletu :p i kup sobie taką szufelkę :

http://krak-met.eu/allegro/zdjecia/lopatka22.jpg

Przez tą kanciatą obudowę od strony zasobnika zbiera się popiół (górka) mogli tam trochę przyciąć te blachy żeby nie było tak płasko ,jak będziesz zachodził do kotła to przegarniaj pogrzebaczem .W komorę wejdzie sporo popiołu bo możesz nie wybierać aż pod palnik naleci.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu zawitał :)

Widzę że już masz dość śmieciucha i udoskonaleń w nim .;)

Teraz masz wybór ,jak lubisz się bawić przy kotle to ,kocioł z podajnikiem ślimakowym bierz ,jak nie lubisz masz dość, to kocioł gazowy kondensat. i pozostaw śmieciucha do spalania makulatury i na większe mrozy .

 

Udoskonalania śmieciucha nie są złe - tylko gorzej z czasem :( którego ciągle brakuje... ta zima pokaże jak to będzie wyglądało finalnie ze zmianą kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak już kiedyś pisałem posiadam dom o pow ok 380 m2 nowo wybudowany (ściany 24cm siporex +20cm styropian, dach 40 cm wełna, rekuperacja bez gwc, okna system 3-szyb.). Do zasilania domu w ciepło został zainstalowany kocioł EKT Grobelny (tłok) 25 KW wpięty do zbiornika buforowego o pojemności 2000l. Bufor zasilany również instalacją solarną oraz kominkiem z płaszczem wodnym 10 kw. Kominek używany bardzo rzadko. Zbiornik buforowy zapewnia ciepło do CO bezpośrednio oraz do CWU przez wymiennik płytowy. Jestem zdecydowany na wymianę kotła. Wybór padł na Skam-p'a. Moje pytania to:

12 kw czy 17?

Jaki palnik ekoenergia? ardeo?

Jaki sterownik jeżeli kocioł tylko jest podłączony do wężownicy w buforze? Czy warto dopłacać do bruli dla spalania grupowego, nie potrzebuje sterować innymi pompami?

Czy ktoś poleci instalatora w okolicy Leszna Wlkp?

Pozdrawiam.

Nie ma co porównywać palnik ardeo wymiata :D

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=110.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udoskonalania śmieciucha nie są złe - tylko gorzej z czasem :( którego ciągle brakuje... ta zima pokaże jak to będzie wyglądało finalnie ze zmianą kotła.
Więc załóż kondensata dobijaj tego śmieciucha ,potem się za czymś rozejrzysz ,nawet kominek na pellety ,może wtedy już węgla nie dadzą spalać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,coś w tym jest ,zwłaszcza ta szuflada nie pasuje tu.
Ona musi być taka niska , bo nie wejdzie pod palnik . Nie ruszam popiołu , bo chcę zobaczyć ile się uzbiera z pełnego zasobnika . Zawsze mogę to raz na 2-3 dni wyrzucić do jakiegoś metalowego wiadra .Taki problem , to nie problem . Obawiałem się , że co najmniej pierwszy tydzień spędzę w kotłowni , a ja sobie tylko raz dziennie schodzę profilaktycznie sprawdzić , czy wszystko działa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona musi być taka niska , bo nie wejdzie pod palnik . Nie ruszam popiołu , bo chcę zobaczyć ile się uzbiera z pełnego zasobnika . Zawsze mogę to raz na 2-3 dni wyrzucić do jakiegoś metalowego wiadra .Taki problem , to nie problem . Obawiałem się , że co najmniej pierwszy tydzień spędzę w kotłowni , a ja sobie tylko raz dziennie schodzę profilaktycznie sprawdzić , czy wszystko działa :D

Jak się nazbiera ,popiół najlepiej wywalić z kotła i od razu zważyć, bo łapie wilgoć i pewnie się nie zmieści z całego zasobnika .Masz jakiś przekrój tego palnika w papierach co dostałeś je z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęcia ślimaka , ale jest to zwykły stalowy . Doprowadzenie powietrza i retorta :]
dzięki

Interesowało mnie jak tam czyści się palnik jak jest pospawana obudowa a tu jest szufelka i odkręca się dmuchawkę wyciąga resztki ciekawie to wymyślili.

A ślimak jest krótki kończy się w kolanie czy przechodzi przez niego i jest w nim mocowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...