Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Artur nie chcę napisać gdzie Twój mózg został.

Czy ty musisz czepiać się każdego kto robi czy myśli inaczej jak Ty ?

Mój mózg został daleko w tyle.

Nie czepiam się nikogo konkretnie ale to jest forum,chyba największe budowlane i gro osób nawet nie zarejestrowanych czyta je mając nadzieje,że przeczyta wartościowe rady i porady.

Czytając post "dusiaczka" napali się na takowe rozwiązania,gdzie wg mnie jest mnóstwo błędów.

Czy chodzi o to,żeby Ci "nowi" popełnili takie same błędy ?

Niektórym być może o to chodzi.

Ja bywam tu znacznie rzadziej niż kiedyś ale swoje mogę napisać,nie tak dosadnie ale jednak ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
maybe not at home

but just trying to find sth suitable for our situation :)

Teraz to już po ptokach ;)

Nic innego jak tylko paliwa stałe Wam zostają do końca życia swojego lub domu.

Oczywiście braliście to pod uwagę również w sytuacji będąc starszymi osobami na emeryturze,mającymi ogrzać tak duży dom własnymi rękami.

Po jaką cholerę takie drogie i takie dobre okna do takiego domu ? Musicie je tak czy tak dziurawić.Nowe okna,takie drogie dziurawić ? Nie szkoda ?

 

Ja bym nie interesował się ani solarami ani pompą ciepła do cwu,chyba,że zbywa Wam kasy,co możliwe patrząc na metraż domu ale to z drugiej strony wyklucza paliwa stałe,także znak zapytania co chcieliście osiągnąć.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukujemy z mężem kotła na eko groszek - pellet od biedy spalić papiery bankowe,

powierzchnia 280m2

budynek - suporex 24

ocieplenie styropian grafitowy 18 (styropmin)

okna oknoplast winergetic 3 szybowy,

dół 150 m2 podłogówka, góra kaloryfery

 

ważne jest wyliczenie zapotrzebowania cieplnego budynku

 

zastanawiamy sie nad pompą ciepła do grzania wody latem - co do firmy to edukujemy się

albo kombi

http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-plaskimi/zestaw-sloneczny-hewalex-2-tlp-ac-200w.html

 

hmmmmmmmmmmmm Kostrzewa, Defro, Zębiec....

 

proszę o wskazówki

pozdrawiam,

Aga

 

a jest policzone to co czerwone i pogrubione????

jeśli tak to do tego dobrać moc kotła.

jak o paleniu pojęcia brak szukac sterowania automatycznego co zrobi robotę za palacza(przynajmniej w teorii i w miarę przyzwoicie) palnika spalającego trudne paliwa- o dobre coraz trudniej niestety i posiadającego wymiennik prosty w czyszczeniu i pojemny popielnik żeby nie trzeba było latać co chwila z popiołem.

na moje kiepskie oczy powinniście sięz mocą w 14KW zamknąć albo mniej nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie policzone - patrzyliśmy na moce piecy pod kątem powierzchni domu do ogrzania

To polecam pojechać do jakiejś hurtowni i posłuchać co zaproponują.

Później wrócić na forum i poczytać co my proponujemy.Dodam,że robiąc kotłownię na paliwa stałe z kotłem automatycznym ,szkoda kasy na solary i pompy.

Ja również podobnie jak timon120777 oceniam moc kotła.Moje 320m2 ogrzewa 17kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do tej pory nam proponowana to

Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2 25 kW

Zębiec merkury 25 kW

Defro

wszystko liczone na podstawie powierzchni domu

 

moc kotła dobiera się do potrzeb(strat) budynku

 

a nie do powierzchni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

kocioł 25KW jest w stanie ogrzać dom 250m2 bez izolacji z wentylacją grawitacyjną i starymi drewnianymi oknami

będzie też w stanie ogrzać dom 500m2 z 20cm styro na ścianie, 40cm wełny w dachu i wentylacją mechaniczną oraz "ciepłymi" oknami

 

producenci jednak nadal stosują przestarzałe metody przeliczania mocy na powierzchnię:bash:.

są od tego wyjatki ale niestety nieliczne

 

Policz więc OZC- policz a nie zapłać za papier do odbioru domu. Wtedy będziesz miec pogląd na wielkość zapotrzebowania i dobierzesz kocioł na miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest policzone to co czerwone i pogrubione????

jeśli tak to do tego dobrać moc kotła.

jak o paleniu pojęcia brak szukac sterowania automatycznego co zrobi robotę za palacza(przynajmniej w teorii i w miarę przyzwoicie) palnika spalającego trudne paliwa- o dobre coraz trudniej niestety i posiadającego wymiennik prosty w czyszczeniu i pojemny popielnik żeby nie trzeba było latać co chwila z popiołem.

na moje kiepskie oczy powinniście sięz mocą w 14KW zamknąć albo mniej nawet

 

A potem poczytać odpowiedni wątek i kupić dobry węgiel :)

 

 

Jak chce może sobie też orientacyjnie obliczyć OZC tu

 

http://www.cieplowlasciwie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jezeli pytanie nie w tym dziale to prosze o przeniesienie.

Chce zakupić kocioł na ekogroszek z podajnikiem jestem zdecydowany na RBR

Tylko teraz kwestia mocy 12kWczy 17 kW

Na stronie ciepło własciwe zapotrzebowanie na mój metraż wyszło 9,8kW w najzimniejszy dzień -18 stopni średnia 4,8 kW przy temperaturze 2stopnie na zewnątrz

W projekcie znalazłem ze straty ciepła to 1300Wat

Troszke danych : Domek jednorodzinny wybudowany w 2002 roku piwnica+parter+poddasze

-powierzchnia do ogrzania to 230m2 + 16m2 kotłownia+garaż w bryle budynku 35m2 nieogrzewany

-sciany siporex 24 +10cmstyropianu

-dach kopertowy 16+5cm wełna

-okna plastikowe z 2002 roku dwuszybowe

-cwu 200 litrów 2 osoby dorosłe +3 dzieci malych

-2 strefa klimatyczna

- w tym podłogówka na dole 25m2 na poddaszu 45m2

zadałem pytanie na innym forum i zdania sa podzielone może ktoś z własnego doświadczenia coś podpowie.

Według tego co poczytałem 17kW troszke przewymiarowana ostatecznie kupie ale cały czas chodzi mi po głowie 12kW .

Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tylko czy takie OZC z przed 12 lat to jakies miarodajne jest. Jak gdzieś pare mostków jest jeszcze jakaś gafa i OZC wyjdzie np.15kW to czy piecyk 12 da rade Z drugiej strony cz piec 12kW który bedzie pracował ponad swoją nominalną moc np.14kW nie straci swojej sprawności na taką jak piec 17kW pracujący z mocą 12kW takie masło maślane.Mógłby mi to ktoś potwierdzić czy to możliwe.Chodzi też o to spalanie jak najbliżej mocy nominalnej i najwyzszej sprawnosci.Czyli boje sie że przy mrozach np -20 na zewnątrz przez dwa tygodnie 12kW nie wydoli i będe sobie pluł w brode ze za mądry chciałem być i teraz marzne.Z drugiej zas strony 17kW przy temperaturach bliskich zero stopni bedzie sie kisił czy coś takiego.I zostaje jeszcze jedno na e -sterownik nie widziałem za dużo piecy przekraczających prace z mocą 10kW.Bądz tu madry . Edytowane przez paduszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do tej pory nam proponowana to

Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2 25 kW

Zębiec merkury 25 kW

Defro

wszystko liczone na podstawie powierzchni domu

Posłuchaj co Ci radzą doświadczeni koledzy . Dom o powierzchni użytkowej 280 m2 ogrzeje kocioł o mocy od 15 -25 kW , w zależności od zapotrzebowania cieplnego budynku . Ze względu na tak duży rozrzut musisz dla własnego dobra zrobić OZC . Hurtownia zapewne zaproponuje Ci ten większy kocioł , koledzy mówią o mniejszym i zapewne mają rację . Rzecz w tym , że w przypadku kotła za duża moc w stosunku do rzeczywistych potrzeb , oznacza problemy z kominem , wysokim spalaniem itd . Ja skorzystałem z rad kolegów i od 2 miesięcy jestem zadowolonym użytkownikiem . Mam dom 160 m2 użytk. , słabiej zaizolowany niż u Ciebie i kocioł 12 kW . Obawiałem się czy wystarczy , ale nawet tydzień mrozów -15 przyjął bez wrażenia i miał jeszcze spory zapas mocy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...