Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

edukacja w temacie piecy na eko trwa.... ale mam kilka pytań:

 

1. znalazłam iż do ogrzania c.w.u. potrzeba kociołka o mocy większej niż 20 kW prawda to czy papka reklamowa?

2. kociołki występują w w wersji z rusztem wodnym albo bez ....co z tym rusztem jest nie tak - powoduje niedopalanie ?

 

pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

edukacja w temacie piecy na eko trwa.... ale mam kilka pytań:

 

1. znalazłam iż do ogrzania c.w.u. potrzeba kociołka o mocy większej niż 20 kW prawda to czy papka reklamowa?

2. kociołki występują w w wersji z rusztem wodnym albo bez ....co z tym rusztem jest nie tak - powoduje niedopalanie ?

 

pozdrawiam,

Aga

 

1. Papka reklamowa. Co to wogóle za porównanie mocy kotła do możliwości zagrzania wody? Każdym kotłem da się zagrzać wodę bo każdy kocioł jest do tego właśnie przeznaczony :)

 

2. Ruszt wodny zasyfia kocioł z uwagi na szybkie wychładzanie spalin (kocioł zachodzi sadzą i trzeba często czyścić). Lepiej kocioł bez rusztu wodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

edukacja w temacie piecy na eko trwa.... ale mam kilka pytań:

 

1. znalazłam iż do ogrzania c.w.u. potrzeba kociołka o mocy większej niż 20 kW prawda to czy papka reklamowa?

2. kociołki występują w w wersji z rusztem wodnym albo bez ....co z tym rusztem jest nie tak - powoduje niedopalanie ?

 

pozdrawiam,

Aga

 

takie teksty często się czyta w odniesienu do kotła gazowego dwufunkcyjnego - chodzi o szybkie zagrzanie wody która przez niego przepływa.

przy kotle węglowym możesz liczyć moc w okolicy 0,5KW na osobę na potrzeby CWU. żeby był lepszy zapas to dla rodzinki 2+2 jakieś 3KW wystarcza zwykle.

ruszt wodny zaburza proces dopalania- poszukaj w sieci - jest o tym sporo. dodatkowo więcej syfu w wymienniku i koniecznosć czyszczenia częstego. napalić na tym i tak nie napalisz bo komory do palenia na ruszcie są zbyt małe w kociołkach małej mocy.

ruszt sztabkowy lub rusztodeflektor. w pierwszym przypadku zawsze możesz sztabki na złom i się inwestycja zwróci

częściowo:rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mąż jest po rozmowie z Defro

- polecają nam komfort eko duo 30 kW lub defro duo 25 kW.

Obłęd w kratę.

 

Możesz wziąć tą 25 kW .

Trudniejsze ekogroszki lepiej się spala na mniejszej mocy.

Kociołek mój ma 38kW pracuje latem przy temperaturach 25+ grzeje tylko ciepłą wodę

ze strony http://www.ciepłowasciwe.pl wyszło na lato około 0,25 kW :bye:

Oba dużo za dużo, poczytaj o kotłach przewymiarowanych i jak wtedy jest ze spalaniem kiedy temp. oscyluje w granicach od +5*C do -5*C. Polecają duże bo większy zarobek :)

 

Kto ma te kotły przewymiarowane ,mówimy o kotłach z podajnikiem nie zasypowych .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłam dziś prawdę znaną

 

WIEM ZE NIC NIE WIEM

 

Im bardziej kopiesz/grzebiesz z temacie tym mniej jest bieli i czerni - bez względu czy kociołek czy pompa ciepłą do cwu -

zwłaszcza jak sie na temacie nie zna a chce sie zakupić jedną dobro jakościowo rzecz, nie rzucającą na kolana ceną,

 

osiwieje zanim się wprowadzimy

pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki

 

a co z jakością kotłów -

Defro

Tekla

HEIzTECHNIK

Skam premium

 

pozdrawiam,

Aga

Nie chcę ,reklamować tych czy innych kotłów .

Unikaj rusztu wodnego nad palnikiem ,nie kupuj kotła z palnikiem skrzynkowym

takim:

http://www.wtb.pl/hot_issues/PalnikiRetortowe/Orlowski150-4m.jpg

szukaj kotła z palnikiem okrągłym lub kwadratowym z mała gardzielą ale z talerzem do ekspozycji jeszcze żarzącego groszku ,z obrotem a najlepiej z pól obrotem .

tego typu

http://podajniki-opalu.com.pl/files/image/zestawienie%20retort(2).gif

To palniki Ardeo

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłam dziś prawdę znaną

 

WIEM ZE NIC NIE WIEM

 

Im bardziej kopiesz/grzebiesz z temacie tym mniej jest bieli i czerni - bez względu czy kociołek czy pompa ciepłą do cwu -

zwłaszcza jak sie na temacie nie zna a chce sie zakupić jedną dobro jakościowo rzecz, nie rzucającą na kolana ceną,

 

osiwieje zanim się wprowadzimy

pozdrawiam,

Aga

Spokojnie dasz radę tylko nie kupuj w supermarketach bo może być wersja odchudzona ,cieńsze blachy ,tam najważniejsza jest niska cena gotowego produktu .

 

Tu masz porównanie ten sam producent i kotły z rusztem wodnym i żeliwnym :

http://i.imgur.com/XhMNGXx.jpg

http://i.imgur.com/PheNGtN.jpg

nie miałem zamiaru polecać tego producenta tylko pokazać różnicę.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak nie słuchaj @animuss - kup piec właśnie z takim palnikiem którego On nie poleca i rusztem wodnym. Ogrzewam dom 240m2 piecem Tilgner EKR-25 i od września do wczoraj spaliłem 2,5 tony groszku . Piec w moim przypadku jest za duży bo pewnie 20KW by wystarczył ale 5 lat temu nikt o tym nie pisał i mówił . A na ruszcie wodnym w lato ładuje bojler CWU a jak i trzeba dogrzać w maju czy na początku września jeszcze dom to szybciej to zrobisz na ruszcie niż rozpalanie węgla. Ale każdy chwali co ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak nie słuchaj @animuss - kup piec właśnie z takim palnikiem którego On nie poleca i rusztem wodnym. Ogrzewam dom 240m2 piecem Tilgner EKR-25 i od września do wczoraj spaliłem 2,5 tony groszku . Piec w moim przypadku jest za duży bo pewnie 20KW by wystarczył ale 5 lat temu nikt o tym nie pisał i mówił . A na ruszcie wodnym w lato ładuje bojler CWU a jak i trzeba dogrzać w maju czy na początku września jeszcze dom to szybciej to zrobisz na ruszcie niż rozpalanie węgla. Ale każdy chwali co ma :)

Ty masz nie piec-kocioł za duży tylko palnik, który może rozwinąć moc nawet z 60kW

Zmniejszysz wymiennik mniejszy odbiór (mniejszy kocioł) to będziesz grzał komin .

http://emoty.blox.pl/resource/takaemotka.gif

To palniki do kotłów przemysłowych ,brak im modulacji w dolnej strefie dlatego biedaku nie możesz grzać ciepłej wody latem,musisz używać grzałki.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To palniki do kotłów przemysłowych ,brak im modulacji w dolnej strefie dlatego biedaku nie możesz grzać ciepłej wody latem,musisz używać grzałki.

Mylisz się - właśnie grzeję w lato też groszkiem ( zasyp starcza na miesiąc) w zależności jaki mam kaprys - ale grzałkę też mam zamontowaną i też grzeję :) @annimus ja Cie nie atakuję - pisze że każdy będzie chwalił to co ma . Koleżanka miała piec z zachwalanym przez Ciebie okrągłym palnikiem i co dziennie wybierała z popiołu niespalony węgiel . Była na tyle upierdliwa i zdesperowana że producent ( jeden z wiodących na rynku) odebrał w końcu od nie ten piec i oddał pieniądze . A ona zamontowała najnormalniejszego śmieciucha i już więcej nie chce słyszeć o eko-groszku. Co do mojej mocy - to układam sobie cegły szamotowe na ruszcie:) - plus cegła na palniku - i to wszystko nieżle działa. Jeszcze raz powtórzę pięć a chyba nawet sześć lat temu nawet nie robiono mniejszych piecy niż 20 KW z brucerem , mało tego ja go kupiłem ze sterownikiem dwustanowym - nie to co teraz sterowanie przez internet albo smartfonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...