Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Duża komora spalania to minus, dwa taka budowa wymiennika będzie mieć dużą temperaturę spalin=strata kominowa.

 

 

Przy wyborze pewnych kotłów trzeba brać to pod uwagę, większy kocioł mniejsza strata kominowa.

 

Dlatego moje Ogniwo 15kw żeby temperatura spalin była ponad krytyczną dla mojego kiepskiego komina powinno tak jak u szwagra grzać ponad 200m2.

 

W moim przypadku im większa kaloryczność ekogroszku tym temperatura spalin niższa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany kupnem tego kotła.

Od 3lat użytkuje inny,dzisiaj wybrałbym lepiej(ruszt wodny).

Konstrukcje wymiennika Towera uważam za dobrą.

Nie bardzo rozumiem,jak na podstawie zdjęcia bez testow można stwierdzić,czy strata kominowa będzie większa niż w innych kotłach(cyrkiel i ekierka?;))

Chyba,że poza 'świętą trójcą",wszystkie inne są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany kupnem tego kotła.

Od 3lat użytkuje inny,dzisiaj wybrałbym lepiej(ruszt wodny).

Konstrukcje wymiennika Towera uważam za dobrą.

Nie bardzo rozumiem,jak na podstawie zdjęcia bez testow można stwierdzić,czy strata kominowa będzie większa niż w innych kotłach(cyrkiel i ekierka?;))

Chyba,że poza 'świętą trójcą",wszystkie inne są do niczego.

Konstrukcja wymiennika Towera jest dobra ,ale przydała by się jeszcze z jedna gródź utrudniająca przepływ spalin ,wtedy sprawność wymiennika byłaby lepsza (teraz sprawność nominalna sięga do 84 %).

To skąpa wersja ,okrojona za to wygodna w czyszczeniu, firma bardziej postawiła na zysk niż na jakość,zastosowany ten palnik zabija konstrukcję zwłaszcza że płaszcz wodny sięga poniżej tego nieszczęsnego palnika .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

 

Ty polecasz swoje a ja swoje. Ja tam wolę mieć kocioł co pracuje w swojej mocy lub blisko niej a wtedy sprawność kotła jest wyższa. Na co mi palnik który jest w kotłacch od mocy 25kW w górę? Ja palę przez cały rok i nie chce się męczyć w lecie z sadzą i wyciekami z komina. Ty ze swoim sobie radę dasz chociaż jest przewymiarowany a inny może potem mieć kłopoty bo to niedopały, bo to sadza, bo to skropliny .

Po co ludzie zmniejszają pojemność palnika w kotłach przewymiarowanych, po co zmniejszają pow. wymiennika zatykając kanały? Ja zostaję przy swoim zdaniu a ty przy swoim i myślę że dalsze wycieczki między nami nic nie zmienią a jedynie zaśmiecą ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było słuchać "starszego" ;)

Nawet w tym temacie pisałem jakiś rok temu:

 

"

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Arturo72 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Stosowanie takiej pompy do cwu nie jest uzasadnione ekonomicznie,to ma poprawić jedynie komfort użytkowania.Jeśli myślimy nad takim rozwiązaniem to lepiej od razu porzucić myśl o kotłach,kominach i kupić jedną porządną pompę ciepła p-w,wyjdzie taniej i ekonomiczniej.

 

 

"

 

 

Tobie się tak wydawało, a ja wolę wiedzieć - więc twoja opinia nie była dla mnie wiele warta bez zmierzenia podstawowych parametrów w warunkach rzeczywistych.

 

 

O "klimatyzacji" z tej pompy: http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Arturo72 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Zapomnij o takim rozwiązaniu,300l grzejesz jakieś 30min i tylko przez te 30min pompa "chłodzi".

 

 

 

No widzisz - i tu minąłeś się mocno z faktami bo u mnie znacznie dłużej nagrzewa ona 120 litrowy zasobnik [tylko nie próbuj się tłumaczyć, że chodziło o grzanie tych 300 litrów od np. 40 do 44 st C].

 

 

 

O opłacalności w stosunku do bojlera:

 

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Arturo72 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

 

Logicznie rzecz biorąc jakie będziesz miał zużycie cwu przez okres wiosenno-letnio-jesienny czyli dajmy na to przez ok.6 miesięcy ? Stawiam jakieś 200kWh miesięcznie*6=1200kWh,przy grzaniu prądem w I taryfie wyjdzie ok.600zł,przy grzaniu z COP3 wyjdzie 200zł czyli 400zł mniej.

Bojler kosztuje 600zł,PCi do cwu bez zasobnika 3200zł z zasobnikiem jakieś 6000zł.

3200/400=8 lat,po tylu latach pompa ciepła do cwu zwróci się w stosunku do grzania cwu prądem.Jest sens ?Wg mnie nie.

 

 

Skoro zwróci się po 8 latach to czemu nie ?

 

Czyżbyś uważał, że tyle nie podziała ?

 

Jeśli tak to ile mają podziałać te inne chińskie do CO i CWU ?

 

 

 

Jeśli już decydować się na pompę ciepła to tylko do całości czyli do c.o i cwu i to polecam zamiast kominów+kotłów+węglow+szuflów itp.

 

 

Nie budowałem wtedy nowego domu, więc ta rada była nie na temat.

Rozdrabnianie się na drobne traci ekonomiczny sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i ......i mam pytanie do osób które mają kociołek i pompę ciepła do cwu (kombajn typu - zasobnik,pompa i bojler) - czy jesteście zadowoleni z takiego rozwiązania?

 

Taki zestaw chyba tylko ja mam i już pisałem czy bym go Tobie polecił ;)

 

Słyszałem od znajomego o kilku zadowolonych, ale oni nic nie mierzą tylko zadowala ich brak konieczności używania kotła latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw chyba tylko ja mam i już pisałem czy bym go Tobie polecił ;)

 

Słyszałem od znajomego o kilku zadowolonych, ale oni nic nie mierzą tylko zadowala ich brak konieczności używania kotła latem.

 

Czyli przy kotle na eko, PC na cele CWU latem się nie opłaca.

Chyba, że ktoś nie chce używać kotła poza sezonem i nie ma ochoty raz na 4-6 tygodni pobrudzić sobie rączki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli przy kotle na eko, PC na cele CWU latem się nie opłaca. Chyba, że ktoś nie chce używać kotła poza sezonem i nie ma ochoty raz na 4-6 tygodni pobrudzić sobie rączki;)
Do tego wystarczy zwykły bojler za parę stowek a nie coś za kilka tys.zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...