Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moim zdaniem te "dysze doprowadzające powietrze wtórne", użyteczne są tylko przy mocy znamionowej palnika, oczywiście jeżeli paliwem podstawowym jest węgiel brunatny lub pochodne.

 

W pozostałych przypadkach to tylko i wyłącznie "rozrzedzacz spalin".

 

Moim zdaniem rozrzedzacz to ten w środku ,te po bokach mogą pełnić taką rolę zależnie o warunków i zastosowanego opału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
pytanie do osób które instalują / sprzedają różnych firm kotły prosze na priv o prywatny ranking jakości kotłów , wykonania

pozdrawiam

Aga

No to żeś pojechała ;)

A nie sądzisz,że otrzymasz ranking największej prowizji dla sprzedawcy od producenta kotła ?

Albo,że każda sroczka swój ogonek chwali ?

 

Pytanie w stylu,jakie auto jest najlepsze,odpowiedź brzmi,oczywiście Alfa Romeo ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz,że otrzymasz ranking największej prowizji dla sprzedawcy od producenta kotła ?

Albo,że każda sroczka swój ogonek chwali ?

 

Artur, nie jest to złośliwość zaznaczam.

Powiedz mi z Twojego podwórka, powiedzmy PCi.

Jeśli miałbyś na przykład 5-ciu producentów pomp.

Każdy producent daje Ci taką samą prowizję.

Którą pompę wtedy będziesz polecał ?

Którego producenta i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teraz pie....sz 3 po 3 Arturo.

Patrzę z punktu widzenia inwestora,który zamiast bazując na własnych analizach,własnych przeliczeniach czy obserwacjach będzie bazował na papce marketingowej sprzedawców,zachwalających swój produkt.

Oczywiście dotyczy to każdej rzeczy w ogólnym tego słowa znaczeniu.

Mogę się założyć,że dusiaczek otrzyma od Was czyli od karoki i minertu odpowiedź,że RBR jest najlepszym pod słońcem kotłem na rynku,w dodatku ze sterem ecoal ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę z punktu widzenia inwestora,który zamiast bazując na własnych analizach,własnych przeliczeniach czy obserwacjach będzie bazował na papce marketingowej sprzedawców,zachwalających swój produkt.

Oczywiście dotyczy to każdej rzeczy w ogólnym tego słowa znaczeniu.

Mogę się założyć,że dusiaczek otrzyma od Was czyli od karoki i minertu odpowiedź,że RBR jest najlepszym pod słońcem kotłem na rynku,w dodatku ze sterem ecoal ;)

dusiaczek otrzymał ofertę,tego nie ukrywam ale ,że RBR jest najlepszy pod słońcem ? Nie ma najlepszych kotłów !!! Tak jak nie ma najlepszych produktów. Co nie zmienia faktu,że dla mnie RBR jak dotąd jest najlepszy i tego nie ukrywam.

Ps: Czasami odwróć się za siebie.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak napisałem? Ano dlatego,że znam ten kocioł na wylot,znam sterowanie,palnik i wiem co trzeba zrobić aby było ok.

Znam też inne kotły z tym sterowaniem , innym wymiennikiem,palnikiem i też wiem co zrobić.Pokaż mi producentów innych kotłów gdzie po zakupie ich produktu użytkownik nie zostaje sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.

 

Wsparcie od sprzedawców zawsze jakieś jest. Choć czasem obiektywizm szwankuje. :p

Ale internetowych społeczności, które powstały np. wokół RBR, SKAMP, Ogniowo czy teraz forum u Boleckiego można pozazdrościć np. z mojego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze..

Ja powiem więcej - mi Jarecki załatwił nawet z programistą zmiany w sterowniku - nie mylić z upgrade do nowej wersji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oprócz Skama jeszcze i Defro - mam je długo, prawie 10 lat. Tyle że też nigdy nie musiałem korzystać z pomocy serwisu, więc nie wiem jak to z tym jest., A przed zakupem o jakichś poradach nawet nie pomyślałem - po prostu wziąłem 28 kW znanego i renomowanego ( na tamte czasy to chyba był jeden z najbardziej znanych ) producenta. Patrzyłem na grubość blach przede wszystkim, a jak się okazało cała reszta też jest OK - wszystko prócz dmuchawy ( którą musiałem wymienić )chodzi do dzisiaj bezawaryjnie. A jeszcze ster padł - ale naprawiłem ( koszt koło stówki ), 10 miesięcy poleżał bo wtedy korzystałem z SPP które teraz jest na Skamie, a teraz znów chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem więcej - mi Jarecki załatwił nawet z programistą zmiany w sterowniku - nie mylić z upgrade do nowej wersji !

 

Kwestia charakteru i podejścia. Ja Jareckiego na oczy nie widziałem, nic od niego nie kupiłem ale 1-2 razy na PW dostałem naprawdę wyczerpującą pomoc np o ile pamiętam odnośnie sterownika TECH. Na początku mojej przygody z piecem te parę wskazówek dostałem np. od Karoki (też zupełnie bezinteresownie).

Ale wiem po sobie, że nie każdy producent/sprzedawca jest tak wylewny :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie jest to złośliwość zaznaczam.

Powiedz mi z Twojego podwórka, powiedzmy PCi.

Jeśli miałbyś na przykład 5-ciu producentów pomp.

Każdy producent daje Ci taką samą prowizję.

Którą pompę wtedy będziesz polecał ?

Którego producenta i dlaczego ?

Artur, nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Co do Dusiaczka to wymieniliśmy się chyba jedną wiadomością na priva i już chyba ponad tydzień temu jak nie lepiej.

Obecnie nie złożyłem jej żadnej oferty, tak dla zaspokojenia Twojej ciekawości.

Nic na siłę, jeśli będzie chciała się coś więcej dowiedzieć pewnie potrafi to zrobić bez Twoich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.

Kobra ja sprzedaję Skama odkąd zarejestrowałem działalność, z tego co wiem minertu też go już ma w ofercie.

Znam go myślę tez dość dobrze, ze Sztokerem też daję radę nawet przez fona coś doradzić jak trzeba także nie szufladkuj, ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareckiego tez mogę polecić. Pomimo ze mam innego producenta piec ,potrafi przekazać swoja wiedzę na temat palników,wymienników. Troszkę z nim pisałem i rzeczowy facet :). Ciekawe opcją wydaje się SkampP+palniki Ardeo+SPP .Jeśli interesuje kogoś piec na eko ,to należy szukać piecy które maja palniki potrafiące spalać miał. Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...