Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo, a jak wtedy - to znaczy po przejściu na G12 - wyglądałyby Twoje rachunki za resztę zużywanego prądu? Czy może prałbyś, zmywał, TV oglądał, odkurzał itp wyłącznie w nocy? Mogę w to uwierzyć akurat w Twoim przypadku.

Biorąc pod uwagę zużycie prądu na cele bytowe w G12 średnia cena całego prądu w domu byłaby w granicach ok.0,42zł/kWh,teraz płacę 0,55zł/kWh.

Oczywiście w G12 tylko pompa chodziłaby w tanich godzinach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem,nie jestem masochistą a kominek odpalany jest tylko dla przyjemności

Tak masz rację, to coś gorszego.

Jesteś czubkiem któremu już się muzdżek całkiem zlasował.

Ja, moja pomka i moje zużycie :)

Człowieku, zaśmieciłeś całe forum, gdzie tylko się da.

Ty już nie wiesz co piszesz i gdzie piszesz.

Nie, piszesz to samo na okrągło i gdzie popadnie.

Artur, przypomnę Ci bo widzę że już błądzisz, to wątek: Ranking kotłów na eko groszek !!!

Ty nie masz o nich bladego pojęcia, dlaczego zapędzasz się tam ze spamem ?

Dlaczego moderatorzy i redakcja nie interweniuje na ten spam ?

Chyba zaraz do nich napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w G12 tylko pompa chodziłaby w tanich godzinach.

To wątek: " Ranking kotłów na eko groszek

Nikogo nie obchodzi tu Twoja pompka, Twoje zużycie i Twoja inteligencja.

Kto szuka pompy, chyba wie gdzie może znaleźć informacje o tym urządzeniu

Pisz w wątkach do tego przeznaczonych !!!

Na człowieka który chce błysnąć a nie rozróżnia tytułów wątków to myślę że siarę sobie robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to Ty jednak jakiś dziwny jesteś - jednym mailem i podpisem możesz zaoszczędzić 0,13 PLN na każdej kWh, co w roku da parę ładnych stówek - i nie chcesz. Cuda, panie. Cuda.

Nie jeden mi to powtarza ;)

Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ty jednak jakiś dziwny jesteś - jednym mailem i podpisem możesz zaoszczędzić 0,13 PLN na każdej kWh, co w roku da parę ładnych stówek - i nie chcesz. Cuda, panie. Cuda.

 

:)

 

Tylko jak podpiszesz cyrograf na 3 latka z gwarancją ceny to chyba jest kara umowna za zerwanie ?

 

Ktoś kiedyś "darł łacha" : podpisuje umowę na 3 lata , cena się nie zmieni a wszyscy którzy tak nie zrobią są idiotami bo cena prądu pójdzie spooooro w górę ...

 

No i teraz mamy prund po 2PLN/kWh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To wątek: " Ranking kotłów na eko groszek

Nikogo nie obchodzi tu Twoja pompka, Twoje zużycie i Twoja inteligencja.

A to ?

Pewnie koszty ogrzewania,

To między innymi Ty oszukujesz nowych inwestorów,że kupując np.RBR czy jakikolwiek kocioł na ekogroszek będą mieli niskie koszty ogrzewania a to nie jest prawdą.

Jest to swoiste oszukiwanie inwestorów bo koszty ogrzewania nie zależą od źródła ciepła.

Ty masz interes w tym,żeby w dalszym ciągu oszukiwać a ja powtarzam,że to dom a nie ekogroszek przyczynia się do niskich rachunków za ogrzewanie.

Może skoncentruj się tylko na starych domach,tam masz pole do popisu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
:)

Tylko jak podpiszesz cyrograf na 3 latka z gwarancją ceny to chyba jest kara umowna za zerwanie ?

Ale ja nie mam potrzeby zrywania czegokolwiek,Tauron Śląsk i G11 mi pasuje :)

Kara za zerwanie umowy byłaby przy zmianie operatora a nie przy zmianie taryfy u tego samego operatora.

 

Ostatnio Duon wprowadził promocję gdzie tania taryfa jest za darmo do końca roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze nie czytasz dokladnie postów, ja odniosłem sie tylko do tego jednego postu inne mnie nie interesują, stwierdziłes w polemice z Arturo jezeli ktos proponuje ogrzewanie czystym prądem to taki doradca zle doradza. Dla jednego taka dorada będzie bardzo dobra dla dugiego juz nie. Wszystko zalezy od zapotrzebowania na ciepło, dostępnosci poszczegolnych nosników energii przyzwyczjen uzytkownika , bezobsługowosci itd. Szkodliwość palenia w kotłach na paliwo stałe to dla Ciebie bełkot, dla mieszkanców Krakowa i wielu innych miejscowosci juz nie.

W polemice z Arturo kwestionowałem podawanie COP dla grzania czystym prądem, co On zrobił by coś udowodnić. Nie wiem co to miało udowadniać. Palenie węgla i nieumiejętne drewna jak i śmieci(?) może być szkodliwe. Większość wypowiedzi w tym temacie (spalanie węgla) to bełkot. Jeśli nie mam racji proszę odpowiedzieć czy ekologicznie mogę palić kartony po mleku i sokach. Proszę o fakty a nie bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W polemice z Arturo kwestionowałem podawanie COP dla grzania czystym prądem, co On zrobił by coś udowodnić.

Nie czytasz ze zrozumieniem ;)

Przyjmij,że moja pompa grzeje z COP1 i od 16.09 zużyła na ogrzewanie 1700kWh(odczyt z podlicznika zużycia prądu pompy):)

Co wg Ciebie to oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja i moja pompa........

Ech...

Dla Jurgonki z COP1 czyli "nieopłacalnie" :)

Przyjmij,że moja pompa grzeje z COP1 i od 16.09 zużyła na ogrzewanie 1700kWh

 

Pompy,copy,sropy nie są ważne.

Najważniejsze jest to ile nasz dom potrzebuje/będzie potrzebował energii do ogrzania.

Im mniej będzie potrzebował tym mniej zapłacimy za rachunki za ogrzewanie,nieważne czym będziemy grzali.

Czemu karoka nie chcesz tego wspominać inwestorom ?

Inwestrów masz w d..e ? Ważna jest jedynie kasa do kieszeni bo trafił się inwestor jeleń nie mający pojęcia o budowie ?

Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej będzie potrzebował tym mniej zapłacimy za rachunki za ogrzewanie,nieważne czym będziemy grzali.

Czemu karoka nie chcesz tego wspominać inwestorom ?

Inwestrów masz w d..e ? Ważna jest jedynie kasa do kieszeni bo trafił się inwestor jeleń nie mający pojęcia o budowie ?

Każdemu to mówię.

Odsyłałem Cię nawet do wątku o Sztokerze gdzie odradzałem gościowi węgiel.

Nie pajacuj znowu, obrońco uciśnionych.

Kasa pewnie ważna dla Ciebie bo co miesiąc trzeba zanieść pokaźną sumkę do banku.

Za to żeby być trendy trza bulić kolego, nie wiedziałeś o tym.

Powiedz to też inwestorom.

Masz niskie rachunki za ogrzewanie jak sie chwalisz ale nic o ratach nie piszesz.

Od 300 koła to musi boleć :(

Ja tam w starej budzie mieszkam, grzeję wunglem ale co miesiąc nie muszę becalować na wysokie pobory prezesów banków.

Arturek, karoka ma dzięki Bogu jeszcze dwie sprawne łapki i nóżki.

Nie musi łapać jelonków żeby przeżyć, kręci kółka swoim starym Manem i zarabia na chlebek.

Sprzeda kociołek to sprzeda, nie sprzeda, też nie płacze bo do banku nie musi zanieść :) a jak wiesz tam nie pytają czy masz czy nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden mi to powtarza ;)

Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :)

Wydałeś tyle kasy dla oszczędności a teraz nie oszczędzasz?Z Twoją pompą powinieneś iść na wątek o domach energooszczędnych . Zaśmiecasz wątek pompiarzu. Przeczytaj temat ze zrozumieniem!!!

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

 

A z pompą zapłaciłeś 900 zł tak ? Czyli zaoszczędziłeś 700 zł. Za pompę dałeś 17 tysięcy, za Kospela dałbyś 2 tysiące.

15000zł/700zł = około 21 lat (może trochę mniej bo sezon się jeszcze nie skończył), czy tyle ta pompka pociągnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden mi to powtarza ;)

Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :)

No to skoro jeszcze i prąd bytowy płacisz poza domowym licznikiem - czyli zmiana na dwutaryfę nie dałaby Ci w żaden sposób po kieszeni - to albo debil jakiś jesteś że zostajesz przy G11, albo lubisz jak prezes Tauron Sprzedaż ma dobrą kasę i jesteś gotów za to płacić. Albo też łżesz zwyczajnie i pompa Ci się nie wyrabia w taniej taryfie, brakuje Ci CWU a i podłoga nie akumuluje z nocnego grzania tyle ciepła, żeby wieczorem było w domu komfortowo i musisz dogrzewać w dzień zarówno baniak jak i chatę. Stawiam na to ostatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

 

Oj chłopie ...

 

Nie pamiętasz co pisałeś zaledwie kilka godzin wcześniej ?

 

Że jakbyś grzał czystym prądem to zużyłbyś 5000 kWh ? Czyli w taryfie G11 kosztowało by Cię to około 3000zł.

To że płacisz mniej wynika że masz pompę i wychodzi że coś koło COP3 osiągnąłeś ...

 

Tyle że zima tego roku była bardzo łagodna. Zapewne gdyby były mrozy to Twoje COP było by raczej 1 a nie 3 ...

 

Do dupy z takim doradzcą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...